Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kersztény Katolikusok! Szerint...

Kersztény Katolikusok! Szerintetek vannak véletlenek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Igen vannak.
2017. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem, minden az isten terve szerint tortenik csak mi erezzuk veletlennek hol ott minden okkak tortenik.
2017. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem simán lehetnek, de nem minden véletlennek tűnő esemény valóban véletlen.
2017. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszek a véletlenben.
2017. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Prédikátor 9:11

11 Gondolatban visszatértem, hogy lássam a nap alatt: nem a gyorsaké a futóverseny, nem az erőseké a harc, sem a bölcseké az eledel, sem az értelmeseké a gazdagság, és a jóindulat sem azoké, akiknek ismeretük van; mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal.

2017. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

KZitus, te mióta vagy katolikus?!

Miért jössz be a "farkasok" közé, amikor egyértelműen nekünk szól a kérdés?! XD


Kérdező!

Szerintem NINCS véletlen. A véletlen azt jelentené, hogy Isten nem képes mindenhatóan tervezni és tevékenykedni...


Legfeljebb számunkra előre nem látható dolgok bekövetkezése van, de ez sem véletlen, csak a kis emberi perspektívából nem látjuk éppen át az ok-okozat összefüggéseit az adott helyzetben. De Isten azt is látja és tudja.

2017. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel van szabad akaratunk, azaz Isten nem kezel bábként, nem az ő elképzeléseit kényszerti ránk, kell legyen véletlen is.
2017. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vortrekker ***** válasza:
Lényeges dolgokban szerintem nincsenek véletlenek.
2017. júl. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!