Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény katolikuskent...

Keresztény katolikuskent melyik bibliat vegyem meg?

Figyelt kérdés

Szeretnek komolyabban foglalkozni a vallasommal. Nem igazan vagyok vele tisztaba milyen bibliat vegyek. Van oszovetseg es ujszovetseg. Pontositana nekem valaki hogy milyen kiadvanyt, milyen valtozatot vegyek meg? Esetleg ha linkelne nekem valaki egy online rendelheto bibliat, az is jolenne.

Koszonom.



2017. júl. 23. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A Szent István Társulat Szentírása lábjegyzetekkel ellátott, ezért segíti a megértést. Például rámutat összefüggésekre, leírja az akkori szokásokat, körülményeket, egyes kiadásokban téképeket is találsz.

A Káldi féle Neovulgata pedig olvasmányosabb jellegű, de az alapműben nincs tudtommal jegyzet, külön vehető.


A kiadóknál linkelem közvetlenül, de természetesen máshol is megvehetőek, rendelhetőek.

[link]

[link]


A szentiras.hu oldalon mind a két fordításba beleolvashatsz, úgy lehet könnyebb lesz dönteni is.

2017. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Én,a Szent Jeromos Társaság Neovulgata fordítását ajánlom.

[link]


Bár én magam az apokriffeket nem tartom Istentől ihletetteknek,a fordítást jónak találom.

2017. júl. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Károlti ajánlom neked. Az tiszta nincs felhigitva.
2017. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Károli


[link]

2017. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

A Károli nem katolikus fordítású Biblia, ebből következik, hogy nem teljes hogy úgy mondjam, mivel a protestánsok nem fogadnak el pár könyvet, ami a katolikus Bibliában benne van.

Én vagy a Szent Istvánost vagy a Szent Jeromos kiadó kiadását ajánlom. Nekem a Jeromos van, és azért szeretem, mert minden könyv előtt van magyarázat, hogy hogy keletkezett, illetve lábjegyzetelve van, hogy könnyebben lehessen érteni.

2017. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
4-es vagyok. Én azért javasoltam a Károlit, mert abban pl. az Újszövetségben nincsenek egyedi, egyházi értelmezésből adódó félrefordítások
2017. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Lehet nem tűnt fel néhányaknak, de katolikus Szentírást keres a kérdező...


Lehet én vagyok a tudatlan, de a Károlyi protestáns fordítás. Egyébként ezzel sem lenne gond, hanem nem a többször átírt kiadásokat lehetne csak kapni (kezdve 1908-astól), hanem az eredeti, általa fordítottat.

2017. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

jw.org olvashatod, letöltheted, érthető és élvezhető a Biblia. Az online könyvtárban olyan ismeretet kaphatsz a szokásokról, szavakról, emberekről, mintha egy könyvtárban ülnél és olvasgatnál, kutatnál.


Ne a vallást keresd, mert azt egy Bibliában sem találod meg, mert Isten nem nevezett meg egyet sem.


Azt keresd, hogy mit tanít VALÓJÁBAN a Biblija!


Sok sikert.

2017. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
#8 nem tudsz szöveget értelmezni? Katolikus Bibliát keres, nem jehovista kamu félrefordított Bibliát.
2017. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben keresnék egy a a lakóhelyedhez közeli teljes evangéliumi gyülekezetet,és adj magadnak egy kis időt arra,hogy megérimntsen Az Úr az igehirdetések alkalmával,mert a bibliaoklvasás-amennyiben teljesen kezdő vagy-nem lesz eredményes azért mert a "hit űzenet által van az üzenet pedig az igehirdetés hallgatása által,ezért fontosabb ez mert ahhoz hogy élő hited legyen ahhoz a prédikált ige kell és amikorra már lesz egy bizonyos világosságod,utána jobbab meg fogod érteni és hiszem hogy megcselekedni is Isten igéjét,.attól,hogy katolikus vagy,én nem ragaszkodnék annyira ,hogy a katolikus bibliát összevessem a reformátusokéval ,azt meg isten ments hogy a jehovistákéval,ebből csak káosz lenne a fejedben,mert mindenki aki válaszol ugy is csak a saját vallását erőlteti rád,én pedig a fenntiekre biztatnálak.tóltsd be a kereszténnyé válás lépéseit,aztán a szivedre hallgass hol hirdetik hitelesen az igét.!
2017. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!