Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként, te miben...

Keresztényként, te miben látod a különbség okát, a Jézus által, és az ószövetségi Biblia által bemutatott Isten között? Melyiket tartod hitelesnek, mérvadónak?

Figyelt kérdés

Azt hiszem,senki előtt nem vitatható,hogy az Ószövetségben népek kiirtásának parancsát,halálrakövezési parancsokat,a vérbosszú tudomásulvételét,idegen nemzetek gyűlöletére való felhívásokat olvashatunk,melyeket Istentől jövő parancsokként fogalmazzák meg,a bibliai írók.


Ezzel szemben Jézus,aki Az Atyával egynek tartotta magát,Istent,a hosszútűrő,kegyelmes,megbocsájtónak mutatta be,akitől idegen minden erőszak.

Ennek ellenére,Ő maga,sosem állította,az Ószövetség tévedéseit.


Szerinted miből adódik az egy Isten lénye lényege bemutatása különbözősége?


Elképzelhető,hogy az Ószövetség írói isteni ihletnek gondolták az általuk"jónak"gondolt tulajdonságokat,de az,csak önmaguk Istenre való rávetjtése volt?

Pl.A Mózes által megfogalmazott halálos szankciókat nem Isten parancsolta,hanem a fáraó mostohafia(Mózes),a diktátor?



2017. júl. 24. 06:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
28%

"Én Jézus nem vagyok fedésben Pál Jézusával sem, és egyetlen ószövetségi próféta Jézusával sem. Ők Rólam beszélnek, de nem Engem mondanak! Engem az evangéliumok mondanak!"


Értem. De az egyházad kitalálójával feddésben van Krisztus, ugye? Akkor dobjam Pál apostolt, és inkább Kovács Pisti, önjelölt prófétának higgyek?

Hajítsam ki az apostoli leveleket és a továbbiakban zugblogok útmutatásával éljek lelki életet?

2017. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
10%
Mások meg azért írnak ki kérdést,hogy a mai kegyetlenkedéseket miért hagyja Isten. Ha meg nem hagyja,akkor meg az a kérdés,hogy Ő miért ilyen kegyetlen. Döntsük el,hogy mit szeretnénk.
2017. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező, kedves Hozzászólók,


még a Biblián belüli Istenkép sem azonos, ugye, mindenhol. Szent Pál sarkosan ellentmond némely részletben Jézus Istenképének.


Hát akkor egy korábbi írásban hogyhogy az azonosságot keresitek?

2017. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
49%

" "Én Jézus nem vagyok fedésben Pál Jézusával sem, és egyetlen ószövetségi próféta Jézusával sem. Ők Rólam beszélnek, de nem Engem mondanak! Engem az evangéliumok mondanak!" "


Helyesbítve a logikád szerint: " Én Jézus nem vagyok fedésben Pál Jézusával sem, és egyetlen ószövetségi próféta Jézusával sem. Ők Rólam beszélnek, de nem Engem mondanak! Engem a web-hang.hu mond"


Egyetértek a 44%-ossal,ha Pál nem hiteles és a próféták nem hitelesek,akkor egy blog írója mitől lenne az? Hacsak azt a blogot nem személyesen Jézus írta,akkor ugyanolyan hiteltelen a logikád szerint,mint bármi más.

2017. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
41%

"még a Biblián belüli Istenkép sem azonos, ugye, mindenhol. Szent Pál sarkosan ellentmond némely részletben Jézus Istenképének. "


Akárhányszor olvasom a Bibliát, mindig azt tapasztalom, hogy Pál tökéletesen szinkronban van Jézussal. akik az ellenkezőjét mondják, nem értnek a Biblia-értelmezéshez

2017. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
40%

Sokszor volt ilyen kérdés, de továbbra sem értem, hogy sokaknak ez miért jelent feloldhatatlan feszültséget.

Egyszerűen arról van szó, hogy az Ószövetség írói még nem ismerték Jézust. Ettől függetlenül sugalmazottak azok a könyvek is, csak azért mégsem fogták fel az akkori kor emberei Istent a maga valójában. Ezért kellett jönnie Jézusnak, hogy megmutassa nekünk az Istent.

2017. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
45%

"Ha most lenne olyan nemzet, ami azt tartaná normálisnak, hogy fogja a csecsemőt és nyilvánosan elégeti, ahol az emberáldozat, a gyilkosság mindennapos és még igény is van rá, akkor azért írnál ki kérdést."


Apropó, csecsemőgyilkosság:

I. Sámuel, 15:3

Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat.


"Nagyon sok ilyen nemzet volt, és Isten mivel hosszútűrő, ezért volt idejük felhagyni ezekkel, de nem tették. Vagy hagyni kellett volna őket, hátha, mint egy fertőzés elterjednek? "


És érdekes módon csak az olyan népek csípték Isten szemét, akik a zsidók közelében éltek. Szó nem esik a dél-amerikai népekről, az távol-keleti népekről és egyebekről, akiknél szintén bevett szokás volt az emberáldozat bemutatása.

2017. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

"Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat. "


Sokszor volt már... ítélet. Az ószövetség erről szól


"És érdekes módon csak az olyan népek csípték Isten szemét, akik a zsidók közelében éltek. Szó nem esik a dél-amerikai népekről, az távol-keleti népekről és egyebekről, akiknél szintén bevett szokás volt az emberáldozat bemutatása."

Talán mert az ígéret földjén éltek... Isten egybekötöttek a dolgokat. Olyan nemzetek éltek ott, akik végképp elállatiasodtak. Mondjuk azt nem értem, az ateisták miért rajonganak a saját csecsemőiket megégető, egymást és az állatokat is megerőszakoló és megevő emberekért, de mindegy:) Ateista ízlés, végül is bűngyűlölők, de hogy ennyire ... Fura ...

2017. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

"És érdekes módon csak az olyan népek csípték Isten szemét, akik a zsidók közelében éltek. Szó nem esik a dél-amerikai népekről, az távol-keleti népekről és egyebekről, akiknél szintén bevett szokás volt az emberáldozat bemutatása."

Ezek a népek ismerték Istent, ennek ellenére voltak gonoszak. A távoli népeket először evangelizálni kell.

Ti ateisták is ismeritek Istent, mégis megtagadjátok. Ítélet ugyanaz lesz. Okuljatok a kánaáni népek eseteiből.

2017. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
49%

"Mondjuk azt nem értem, az ateisták miért rajonganak a saját csecsemőiket megégető, egymást és az állatokat is megerőszakoló és megevő emberekért, de mindegy:) Ateista ízlés, végül is bűngyűlölők, de hogy ennyire ... Fura .."


Kérlek mutasd meg, az össze a Bibliában lemészárolt nép esetében, egyenként, hol írja, hogy mind csecsemőgyilkosok voltak. Vagy csak ti mondjátok azt, hogy azok voltak?

És azt is vezesd, le, honnan jött, hogy rajongunk a csecsemőgyilkosokért..... :)

2017. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!