Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos embereknek általában...

Vallásos embereknek általában az a véleményük az ateistákról hogy nem ismerik a vallásokat, ezért nem hisznek. Ateisták meg tudják ezt cáfolni?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat? Én személy szerint nem nagyon találkoztam olyan ateistával aki nagy tudással rendelkezne ilyen téren, de sok olyannak akik egyes hívők alapján ítélték meg a vallást. Nyilván nem várható el hogy minden vallásról tudjon mindenki, de mondjuk a 3-4 legnagyobb vallást mennyire ismeritek?
2017. júl. 27. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
61%

Ateista koromban ismertem a kereszténységet. Nagyjából. De így utólag látom, hogy nagyon téves elképzeléseim voltak, mint pl jónak kell lenni, meg a rossz emberek mennek a pokolba, de aki jó a mennybe kerul. A feltámadásról, Jézus váltságának a lényegéről semmiféle ismeretem nem volt, nem értettem mit jelent az Isten Fia elnevezés. Természetesen azt is vallottam, mivel hiányosak voltak az ismereteim, hogy csúnya rossz Isten, mert azt bevágja a pokolba, aki nem úgy táncol, ahogy ő fütyül. Stb stb stb.


Viszont előbb volt a megtérésem és csak utána nyílt ki a Biblia és értettem meg mindent. Másnál meg máshogy van.

2017. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
10%

Véleményem, saját tapasztalatból:

Minden ember tudja, hogy van Isten, érzi, hogy a Biblia több, mint könyv, Jézus több, mint ember. A dolog az egyénen múlik, hogy ezen érzések mellett kezd el gondolkodni, vizsgálódni, vagy ezen érzések ellen

2017. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
70%

"Vallásos embereknek általában az a véleményük az ateistákról hogy nem ismerik a vallásokat, ezért nem hisznek."


Igen? Hát jó, akkor legyen így. Ha nekik így jó, nekem nincs ellenvetésem, az ő dolguk :)


"Ateisták meg tudják ezt cáfolni?"


Én ateistaként személy szerint nem tudom megcáfolni. De igazából nem is akarom, mert különösebben nem érdekel, hogy mi a véleményük a vallásosaknak rólam vagy úgy általánosságban az ateistákról. Mint ahogyan szerintem a vallásosakat sem érdekli komolyabban, hogy nekem mi a véleményem róluk.


"Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat?"


Én mint ateista, úgy érzem, meggyőződésből lettem az. Meggyőződtem róla, hogy semmi jelét nem tapasztalom a világban annak, hogy létezne Isten, vagy bármilyen istenség, így aztán az ezek köré felépített legendák, mítoszok sem nagyon mozgatnak meg. Legfeljebb olyan szempontból, hogy jó dolog erről is tudni valamennyit, elvégre valamilyen szinten hozzá tartozik az általános műveltséghez (szerintem).

De attól, hogy megismerek egy vallást, még nem leszek én is vallásos. Rengeteg olyan ember van a földön, aki rendelkezik valamiféle vallásos hittel, mégsem tagja egyetlen egyháznak, vallásnak sem (itt az oldalon is van rá példa), és van sok olyan is, aki viszonylag otthonosan mozog a vallások világában, mégis ateistaként gondolkodik (ismert példa rá pl. Dawkins).

Tehát ahhoz, hogy egy bizonyos vallás hívőjévé válj, meg kell ismerned az adott vallást, ez igaz - de attól, hogy megismersz egy vallást, még nem leszel automatikusan a hívője is. Ha így lenne, akkor mindenki hinne a görög és római mitológiában is, hiszen ezek tananyagok az általános iskolában történelemből.

2017. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
59%
#2 Én pl. nem érzem, hogy létezne Isten. Akkor én most nem is vagyok ember szerinted?
2017. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
16%

"#2 Én pl. nem érzem, hogy létezne Isten."


Ha nem fogunk veszekedni, válaszolok! Azaz pontosítanék: már nem érzed. Az ember az évek során sok mindent le tud építeni önmagában


"Akkor én most nem is vagyok ember szerinted?"

Nyilván provokáció, hisz ha megnézzük a 2. választ, erre még csak nem is céloztam. Lássuk: a tapasztalat azt mutatja, hogy ha valaki nem hisz, attól még nem lép át egy másik rendszertani egységbe, tehát megfigyeléseim szerint ember marad. Te hogy érzed? Ha nem tartod embernek magad, kérlek ne az én nyakamba varrd, semmi közöm hozzá

2017. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

Süttürüttü


Félreérthettél valamit. Nem mondtam hogy hívő leszel ha megismersz egy vallást. A kérdésem arra irányul hogy utánanéztél-e a nagyobb vallásoknak, elolvastad a szent könyveiket, beszéltél a vallás szakértőivel, meg hasonlók? Ha ezeket megtetted, szerintem akkor mondhatod hogy meggyőződésből lettél ateista.

2017. júl. 27. 12:39
 7/89 anonim ***** válasza:
89%

11:44 "Minden ember" ?


Nekem meg minden tiszteletem, de legyetek szívesek nem kisajátítani az egész bolygót. Négy különböző kultúrából származnak a felmenőim, abból kettő még csak nem is ábrahámita vallás. Nyolc éves koromban hallottam először karácsonyfáról, azóta sincs, és még csak kósza félelmem se volt soha egy pillanatig, hogy hogy fogok én mondjuk a ti poklotokra elkárhozni, szerintem tartogassátok a saját milliárdotok számára a helyeket. Pontosan annyit jelent számomra a Biblia, mint neked az Irk Bitig: gondolom, azt se tudod, mi az.

2017. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
24%

@7!

Téged az leplez le, hogy itt vagy a vallási rovatban. És bár nem érdekel a téma, rendesen felkészültél a Biblia ellen.

Tudod, én a repülős spagettiszörnyről soha nem gondolkodom, nem keresek ellene kifogásokat. Hidegen hagy. Már ha érted, mire gondolok.


"Pontosan annyit jelent számomra a Biblia, mint neked az Irk Bitig: gondolom, azt se tudod, mi az."

Érdekes, Te itt izgulsz a Biblia ellen nap mint nap, erre azt írod, hogy olyan, mint nekem az Irk Bitig, utána meg azt írod, hogy nem is ismerem. Te akkor nem ismered a Bibliát, vagy akkor mégsem olyan? Ráadásul én nem trollkodok naponta az Irk Bitig ellen.

Mindig ellentmondásba kevered magad:)

2017. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem fogunk veszekedni, válaszolok! Azaz pontosítanék: már nem érzed. Az ember az évek során sok mindent le tud építeni önmagában "


Én nem építettem le semmi ilyesmit sem önmagamban, sosem éreztem azt, hogy létezne bármilyen isten is, tehát nem is kellett semmit se leépítenem magamban ahhoz, hogy ne higgyek Istenben.

Az én álláspontom szerint épp hogy neked kellett felépítened magadban az istenhitet, hogy vallásos légy, nem nekem kellett leépítenem azt, hogy ateista legyek. Elvégre minden ember ateistának születik, hiszen semmiféle istenről, vallásról, hitről még csak fogalmunk sincs, mikor megszületünk.

De az enyém is és a tied is csupán egy vélemény, szóval ezen tényleg nem fogunk veszekedni :)


---


Kérdező, a kérdésed így szólt:

"Tehát arra lennék kíváncsi, az ateisták meggyőződésből lettek azok, vagy csak azért mert nem ismerik a vallásokat?"


Azért írtam azt amit, mert nem érzem jogosnak a "vagy" szócska használatát a kérdésedben. Én úgy érzem, meggyőződésből vagyok ateista, ÉS nem ismerem a vallásokat (legalábbis a nagyátlagnál jobban biztosan nem).


Amúgy meg ez egy elég szubjektív kategória, hogy ki az, aki ismeri a vallásokat. Ez pont olyan, mint amikor egy törvényre, rendeletre azt mondják, hogy "gumiszabály". Ki az, aki ismeri a világvallásokat? Mennyire kell ismerni egy vallást ahhoz, hogy azt mondhassam, ismerem azt a vallást? Az is annak minősül már, aki legalább annyit tud, hogy melyik vallásnak mi a szent könyve? Vagy aki ismeri a valláshoz tartozó történelmi adatokat is? Vagy csak az, aki hiszi is mindazt, ami ezekben a könyvekben (vagy azokból egyben) le vagyon írva? Mert végeredményben még mindig többet tudok mondjuk a kereszténységről mindazon milliárdoknál, akik még csak nem is hallottak erről a vallásról.


De ha már itt tartunk, akár vissza is kérdezhetnék: aki mondjuk keresztény, az szerinted meggyőződésből lett vallásos? Vagy csak azért, mert nem is ismer más vallásokat?

(A kérdés a te logikád alapján lett megfogalmazva.)

2017. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
100%
én másképp látom, a vallásosok nem álítják hogy az ateisták nem ismerik a vallásokat és ezért nem hisznek, pusztán azt, hogy a harcias-ateisták gyakran olyan érveket hoznak fel amik az adott vallással kapcsolatos tudatlanságról árulkodnak, akár egész alapszinten is, de nem mondják hogy ha megismernék az adott vallást akkor valószínűleg a hívei is lennének
2017. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!