Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint halálos bűn...

A Biblia szerint halálos bűn az engedetlenség, vagy csak vétek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mit értel pontosan az engedetlenség alatt? Általában nagy erénynek tartja a szentírás az engedelmességet, ahogy az engedetlenséget bűnnek.
2017. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szülővel szemben tanusított engedetlenségre voltam kiváncsi, de ezek szerint nem voltam elég alapos a megfogalmazásban.
2017. aug. 4. 15:56
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen, ez valahogy kimaradt a kérdésből.


A szülővel szemben engedelmességre buzdít a Szentírás, azonban a szülőkre is ró kötelességeket. Ennek a működéséhez mind a két fél együttműködése kell.

De, ha a szülő bűnre akarja sarkallni a gyermeket, akkor ott már helytelen lenne az engdedelmesség.

2017. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Az engedetlenség bűn,és minden bűn halálos megbánás,krisztusi kegyelem nélkül.


Az engedetlenség akkor nem bűn,ha az a szeretet törvényéből következik.(pl.Szülőd megtiltja,hogy uzsidat megoszd egy éhező emberrel.Ez esetben szüleidnek kell bűnbánatot tartani szívtelenségük miatt.)

2017. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Elnézést hogy nem katolikusként szólok bele, de nincs a Bibliában "halálos bűn" / "nem halálos bűn" lista.


Mindenesetre a tíz parancsolat egyike hogy "tisztelt apádat és anyádat"!

2017. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lennének halálos bűnök, olvasd csak a Bibliát. Minden bűn, ami megöli a lelket és elválaszt téged az örökélettől, az halálos. De nem szeretnék kioktatni mást, tényleg csak olvasd a Szentírást.


"Amikor valaki látja, hogy testvére bűnt követ el, de ez a bűn nem jelenti számára a halált, imádkozzék érte, és életet szerez annak, aki nem halállal egyenlő bűnnel vétkezik. Van halált jelentő bűn is; nem az ilyenről mondom, hogy könyörögjön érte. Minden igazságtalanság bűn, de van olyan bűn is, amely nem egyenlő a halállal."


Nem minden bűn esik latba ugyan azon súllyal:


"De ki látja meg saját hibáit? Tisztíts meg mindtől, ami rejtve maradt! Őrizd meg szolgádat a kevélységtől, nehogy hatalmába ejtsen! Akkor mentes maradok a bűntől és tiszta a súlyos vétektől."


"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap."


Jézus szerint is van nagyobb és kisebb bűn:

"Ezért annak, aki a kezedre adott, nagyobb a bűne."


Igaz, külön lista nincs, de rengeteg bűnt illet a Biblia halálos jelzővel. Tényleg csak bítztatni tudlak, hogy olvasd a Szentírást nyitott szívvel és elmével.

2017. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#6-os


Csak azt írtam hogy nincs LISTA róla. ;)

2017. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én meg az írtam, hogy lista is van, bár minden bűnt természetesen nem tud lefedni.


Csak néhány helyet említsek:

Gal 5,19-21

1Kor 6,9-10

Ef 5,5

Jel 22,15


Ezeken a helyeken listaszerűen sorolja a halálos bűnöket. Az Egyház csak annyit tett, hogy összegyűjtötte a Szentírásból ezeket.

2017. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

6.Hsz!


Felsorolnád azokat a bűnöket,melyek nem okoznak kárhozatot Krisztus kegyelme nélkül,illetve amelyekre nem érvényes Krisztus kegyelme?

2017. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem tanította azt, hogy embernek engedelmeskedjünk. Azt tanította, hogy hallgassunk rá.

A különbség a kettő között a felelősségvállalás a tetteinkért, mert aki engedelmes, az semmi felelősséget nem vállal.

Ott hivatkoznak az engedelmességre, ahol nem szolgálni és szeretni, hanem uralkodni akarnak az emberek fölött.


A gyermekekkel kapcsolatban is van a gyermeknek egy szabadság köre, amit a szülők nem léphetnek át akkor, ha szeretik a gyermekeiket. Sajnos a szülők manapság tévesen gondolkodnak erről is, és összetévesztik az önzést a szeretettel.



"Én soha nem kívántam enyéimtől engedelmességet! Az kívántam, hogy hallgassatok Rám! Ez egészen más, mint az engedelmeskedtetés. Aki hallgat rám, az csak azáltal tudja ezt tenni, hogy használja az eszét. Aki engedelmeskedik, az csak azáltal tudja ezt tenni, hogy nem használja az eszét!


"Anyám nagyon is használta az eszét. Ha elolvasod az evangéliumokat, akkor Anyámmal kapcsolatban ezt olvasod: " Mária szívébe véste e szavakat és el-elgondolkodott rajta!"

Engedelmeskedés csak az uralkodás világában van! A szeretet, a szolgálat világában a másokra, másikra hallgatás van!"


[link]



"Gyermekeiddel szemben nagy bölcsességre van szükséged, hogy észre tudd venni, hol van az a határ, ahol gyermekeid szabadságköre kezdődik, és természetesen a tiéd véget ér. Természetes az is, hogy mindegyik gyermekednél más és más e határmezsgye. De ezt nemcsak neked, hanem nekik is tudniuk kell.


Bűnrészes lennél, ha engednéd, hogy bármilyen kis részt is uraljanak a te szabadságkörödből, és akkor is, ha te átlépnéd az ő szabadságuk határát. Ennek pontosítását Velem is, velük is meg kell beszélned.


Azt mindenképpen látniuk kell, hogy felelősséget kell vállalniuk azon a szabadságkörön belül, amely az övék! Te nem veheted át tőlük sem az esetleges dicsőséget, sem cselekedeteik esetleges kellemetlen következményeit. Kivéve, ha komoly bűnbánattal nem fordulnak hozzád. "


[link]

2017. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!