Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bemutatnátok a vallásotokat,...

Bemutatnátok a vallásotokat, anélkül hogy a másikét fikáznátok?

Figyelt kérdés
Én aszem reformátusnak vagyok keresztelve de ez itt ki is fújt.

#Isten #Jézus #Krisna #Buddha #LaVey #Marduk #konfúciusz #zarathusra
2017. aug. 9. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben, vagy valami felsőbb erőben. Továbbá hiszek a pozitív gondolkodásban, de nem vagyok agymosott Szabópéter fan. És hiszek magamban, amitől senki, és semmi nem tud eltéríteni. A legjobb vallás a világon, mindenkinek tudom ajánlani, de erőltetni nem fogom.
2017. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Római katolikus vagyok, ez a mi hitünk és az Egyház hite:

Hiszek egy Istenben , mindenható Atyában, mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében.

Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idő kezdete előtt.

Isten az Istentől, világosság a világosságtól,

valóságos Isten a valóságos Istentől.

Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű és minden általa lett.

Értünk emberekért, a mi üdvösségünkért, leszállott a mennyből. Megtestesült a Szentlélek erejéből Szűz Máriától és emberré lett.

Poncius Pilátus alatt értünk keresztre feszítették,

kínhalált szenvedett és eltemették.

Harmadnapra föltámadott az Írások szerint,

fölment a mennybe, ott ül az Atyának jobbján,

de újra eljön dicsőségben ítélni élőket és holtakat

és országának nem lesz vége.

Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben,

aki az Atyától és a Fiútól származik,

akit éppúgy imádunk és dicsőítünk mint az Atyát és a Fiút, Ő szólt a próféták szavával.

Hiszek az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházban.

Vallom az egy keresztséget a bűnök bocsánatára.

Várom a holtak föltámadását és az eljövendő örök életet.

2017. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tralalalaal ***** válasza:
100%
Én is meg vagyok keresztelve, bár nem tehetek róla. Nem mondom magam ateistának, inkább csak racionalistának. Egyik vallásban sem hiszek, mert szerintem a tudomány mindegyiket legyőzné(nem merültem bele komolyabban). Jelenleg ezt "vallom" (nem találtam rá jobb szót), de nyitott vagyok és kész vagyok arra, hogy nyissak más felé, de egyenlőre nem találtam semmi olyat, aminek lenne valóságalapja.
2017. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
A Biblia Istenét Jehovát szolgálom, és az írások, valamint Jézus példája alapján igyekszem helyes imádatot bemutatni neki.
2017. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én azt gondolom minden keresztény hit és felekezet lehet igazi bárki számára, ha az Krisztushoz vezeti az embert, igaz bűnbánatra juttatja és hozzásegíti ahhoz, hogy Istenben elrejtett, boldog, jó cselekedetekben gazdag, és teljes életet éljen.


Jómagam református családban nőttem fel, 15 évesen tértem meg egy református bibliatáborban, és 18 évesen teológiára készültem. Nagyon sok keresztény közösségben megfordultam, mindig nyitott és befogadó voltam. 20 évesen ismerkedtem meg az adventistákkal, megfogott a mély bibliaismeretük, valamint az, hogy amit hisznek azt meg is élik. 2 éven belül bemerítkeztem náluk, végül a teológiát itt végeztem el, és több mint 25 éve ide járok.


Az igazság nem felekezetfüggő, az a Bibliában van benne, és egyéni döntés kérdése ki hol találja meg a neki legmegfelelőbb közösséget. Én itt találtam meg.


Bármi kérdésed van még szívesen válaszolok!


Üdv. Péter

2017. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, vallom az Apostoli Hitvallást. Vegyes házasságban születtem, apai ágon csak református felmenőim vannak, ezért a református egyházat és a tanaikat is elég jól ismerem. Anyai ágon zsidó felmenőim is vannak. Érdekel az ő kultúrájuk is, de nyitott vagyok a többi vallás felé is.
2017. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Keresztyén vagyok (én is református, de ez most nem fontos.)


Hisszük hogy van teremtő Isten, és hogy Isten törvényeket hozozz. Az ember viszont áthágja ezeket a törvényeket (pl. gondolj csak bele hány hazugságot mondtál valaha), ez pedig elválaszt téged Istentől.

A törvény áthágása pedig büntetést von maga után...

Isten tökéletességet követelő mércéjéhez viszont csak ő maga ér föl. Emberként köztünk járt (ez volt Jézus), tökéletesen élt, mégis megölték, pedig ugyebár semmi rosszat nem érdemelt volna.

Az az ígéret a Bibliában, hogy ha bűnbánattal bízol abban hogy Krisztus helyetted is meghalt, Isten helyet biztosít maga mellett, örök életed lesz.

2017. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Köszi, végre egy értelmes kérdés vallási témában.


Mindenkit felpontoztam.

2017. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a nyolcashoz.
2017. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok 17 éves. Vallom a niceai hitvallást. Ministrálok. Csodálatos. A liturgia a szentmise engem egy másik világba vezet el. Kiléptet a világból kizárja a világ zajait és elvezet Isten jelenlétére. Soha de soha nem akarok a hitem nélkül élni, a hit engem megtart, az a világ nem tart meg engem a hit nélkül, a hitem erőt ad minden válságos időmben. legyen szó családról tanulmányimról stb
2017. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!