Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mivel bírálják...

A muszlimok mivel bírálják felül Jézust?

Figyelt kérdés

Ha Jézus eljövetel próféciaként benne van az Ószövetségben és ebből a Korán is merített akkor miért van az,hogy sem a zsidók sem a muszlimok nem hiszik el,hogy Jézus a megváltó?


Azt még értem,hogy nem hiszik el az istenségét és elfogadják prófétaként.

Viszont Jézus azt mondta,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam.


Ha egy próféta ilyet mond az mivel tudják felülbírálni,érvényteleníteni?



2017. aug. 11. 17:32
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
29%
Az egész vallás baromság,mindig ezzel butították az embereket az okosabbak
2017. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

A zsidók többsége azért nem fogadta el Jézust (azért sok-sok ezer elfogadta), mert nem ilyen megváltót vártak. Abban reménykedtek, hogy Isten visszaállítja Izrael dicsőségét és egy erős hadvezért küld majd. Helyette Jézus a békét hirdette.


A muszlimoknál vallásuk létének alapja, hogy Jézus nem lehetett több prófétánál. Ha elfogadnák az igazságot, akkor a mohamedán vallás azon nyomban hamuvá válna. Hiszen ha Jézus Isten Fia, vele teljes az isteni kinyilatkoztatás, akkor Mohamed által leíratott történetek hazugságok lennének, ő pedig mehetett volna vissza kecskéket terelgetni.

2017. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%
A Korán hogy is merített a Bibliából?
2017. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%
Mohamed prófétával :)
2017. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

"A Korán hogy is merített a Bibliából?"


Mohamed viszonylag jól ismerte a zsidó vallást, és valamennyit tudott a keresztényekről is. Ebből a kettőből tákolta össze sajátját.

2017. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
#2 Tökéletesen leírtad!
2017. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Ha elfogadnák, hogy Jézus a Megváltó és Isten fia, akkor Mohamed tanításai tévesek lennének.
2017. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
De ennyi az egész?? Hogy egy mocskos pedofil tanítása miatt nem fogadják el Jézust?
2017. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
45%
Nem bocsátkoznék teológiai vitába, mivel nem vagyok az. De mindazok, akik a fentieket megkérdőjelezik gondolkodjanak el arról, hogy az Iszlám, Muszlim, Kereszténység, Zsidóság....stb. mind mind HIT-en alapszik, melynek gyakorlatilag tényleges bizonyítékai még soha nem lettek sehol feltárva. ( Nem is beszélve a többIstenhitről!)Skandallum. Szóval olyasmin megy az agyalás, aminek kevesebb bizonyítéka van, mint a földönkívüliek jelenlétének. Ennek ellenére én hívő vagyok, de én egy megváltó, segítő Istenben és Krisztusban hiszek, nem egy haragvó, megtorlóban. És az alapkérdés KI AZ aki felülbírál, érvénytelenít bármit miről semmi biztosat nem tud.
2017. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%
Az iszlám egyáltalán nem bírálja felül Jézust, elfogadja a tanításait. De azokból az iszlám teológia szerint nem következik, hogy ő Isten fia.
2017. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!