Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám tényleg előirja...

Az Iszlám tényleg előirja hogy a Hitetlenekkel szemben legyenek könyörtelenek a muszlimok? Értem itt a megvetést, agressziót-vallási alapon és a vallási adó dzimját.

Figyelt kérdés
iszlám,agresszió,vallás

2017. aug. 13. 14:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%

Igen, több ponton is előírja a Korán, egy google keresés és a legtöbb rész le van írva.

[link]


:)

2017. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
63%

Igen, de most nem fogok idézeteket írni.

Az ószövetségben is vannak olyan dolgok h ha vki csinál vmi jelentéktelen dolgot akkor meg kell kövezni, de ezeket egy keresztény se tartja érvényesnek, viszont a Koránban lévő dolgokat a legtöbb muszlim érvényesnek tartja.

2017. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
35%
Ez akkora baromság. A muszlim nem egy agresszív vallás,attól,hogy az elvakult szélsőséges nézeteket valló emberek erre hivatkoznak,NEM AZ! A férjem pakisztáni és muszlim. A legjobb barátja szintúgy. A legjobb barátja imádja a bacon-t,nem tartja úgy a vallást,ahogy a sok okoskodó nem is muszlim vallású ember szerint kellene és ugyanúgy kezeli mindenki,mint bárki más. Sokkal normálisabb emberek,mint egy-két magyar,azt kell mondjam sajnos. Nem ver a férjem,nem hordok kendőt,nem kellett felvennem a vallást,ugyanúgy élünk,mint bárki más. Nem eszik disznót,de azért,mert nem szereti az ízét. Imádkozni szokott,de én is szoktam reformátusként,na bumm. Mikor jön már el az idő,hogy nem általánosítanak olyan emberek,akiknek közük sincs a dologhoz? Te is csak provokálni akarsz szokás szerint,kérdező.
2017. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
18%
A keresztény valláson belül is vannak elvakult emberek,tehát miről beszélünk?
2017. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
0%
#2 Honnan veszed,hogy a legtöbb muszlim érvényesnek tartja? Talán annyi muszlimot ismersz személyesen vagy a neten olvastad? Én ismerek jópárat,de valahogy nem tűnt fel ilyesmi.
2017. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon nyilván nem olyan feltűnő.

De ha megnézed a hivatalos statisztikákat a muszlim világról akkor láthatod h negyedük(több százmillió ember) szeretné a bűnös nyugat pusztulását, az általános antiszemitizmusról nem is beszélve, a 20. század közepén ki kellett menekíteni szinte az összes zsidót a muszlim országokból, Jemenben pl maradt kb 50(!) zsidó. Úgyhogy ne példálózzál azzal a néhány felvilágosult európai muszlimmal.

2017. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
61%
Csak az a más a Bibliaval, hogy Jézus azt mondta az ószövetségi megkövezés törvényre, hogy "az vesse rá az első követ, aki közületek bűntelen". Míg a Koránnak a későbbi szakaszai radikálisabbak, és nyilván, a mérsékelt muszlimok nem gondolják, hogy minden "hitetlennel" könyörtelennek kellene lenni, de a terroristák sajnos erre hivatkoznak, és tény, hogy tényleg benne van.
2017. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Nem provokálni akartam úgy gondolom egy inteligensen tettem fel a kérdésemet és csak rá rákérdeztem valamire

ami tudtommal nem provokáció. Amúgy köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 13. 16:15
 9/37 A kérdező kommentje:
Ami pedig az Ószövetséget illeti az tudtommal a Teremtő és Mózes közötti szövetségről szól és tudtommal Mózes nem muszlim volt.
2017. aug. 13. 16:21
 10/37 anonim ***** válasza:
13%
#6 Nem Magyarországon élek,de mindegy. Csak számomra zavaró,hogy általánosítva van velük kapcsolatban,holott nem mindenki olyan közülük. Nem értünk egyet,ennyi a lényeg. Nem vitatkozom tovább senkivel. :)
2017. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!