Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett lehetek Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Rengeteg közösségben megfordultam már. Az utcán kaptam egy Mit tanít valójában a Biblia című kiadványt, melyet Jehova Tanúi adtak ki. A könyv elolvasása után nagyon közelinek érzem magamhoz a benne leírt vallást, de ugyanakkor sok rosszat is hallok róluk. Lehetséges úgy csatlakoznom, hogy nem kell az egész magánéletemet a szervezetnek kitennem?

2017. aug. 17. 12:26
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
96%
Nem. A vének (ill. lelkes pribékjeik) belekukucskálnak szinte a fenekedbe is, mielőtt teljes jogú tagja lehetnél ennek a szektának. Amúgy első számú feltétel, hogy profi legyél bólogatásban, nekik virtuóz bólogató jánosokra van szükségük. Mellette nem árt, ha nincs problémád a mászkálással és van legalább egy ujjad, amivel nyomni tudod a csengőt, mert nagyon sokat fogsz majd házalni és másokat zaklatni, egrecíroztatni, meg tukmálni vadidegenekre az elmebajodat, ez ugyanis alapvető elvárás a jehovistáknál. Ja és ha szellemileg nem vagy 100%-os, az előny, mert annyi baromságot kell majd elhinned, ami ép elmével aligha sikerülne. Az is előny, ha könnyen befolyásolható, az orrodnál fogva vezethető vagy, de legalábbis valamilyen labilis érzelmi állapottal küzdesz, az ilyeneket nagyon kedvelik és előszeretettel látogatják jehovás berkekben.
2017. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
10%

#1


Na de első válaszoló....

Ilyet mondani.


Kérdezőnek:

Az életednek, csak az a része vonatkozik a vénekre, amik a Biblia alapelveiről szólnak.

A magán életedhez senkinek semmi köze. Persze itt vannak olyanok, akik annyira szoros testvéri kapcsolatban élik az életüket, hogy szinte már családias a légkör.

Meghitt szeretettel vannak egymás iránt.


Fogsz is még rosszakat hallani. Kinek mi nem tetszett amikor itt járt. Ahány ember, annyi negatívum.

2017. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
A könyvükben semmi elfogadhatatlan baromságot nem írtak. Vagy az csak csali? Ha igaz, hogy marionettbábokat keresnek, ez miért éri meg nekik? Hiszen nincs egyházadó. Nem támadni, vagy védeni akarom őket, csak kiváncsi vagyok. Beszélni velük viszont nem lehet, mert újabban nem házalnak, csak állnak az utcán.
2017. aug. 17. 12:57
 4/60 anonim ***** válasza:
85%

Olvasd a jehovatanui.blog.hu oldalt, ahol a károsultak is megszólalnak, akiket ugyanígy csábítottak be.

Isten nem kamu, valóságos. De őt kell megismerd, nem pedig egy szervezet hamis tanításait.

2017. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
Pontosan mik a hamis tanaik? Azok melyik könyvükben vannak? Én is hallottam, hogy foglalkoztad piramidológiával és frenológiával, de ilyen egyik jelenlegi könyben sincs.
2017. aug. 17. 13:08
 6/60 anonim ***** válasza:
7%

Az a blog egy szennyoldal rengeteg rágalommal.

Ahogy az első válaszoló is összehordott mindenfélét. Én azt szoktam mondani, hogy a saját tapasztalatodban bízz. Ne a mások hazugságában.


#4 " De őt kell megismerd, nem pedig egy szervezet hamis tanításait."

Te milyen vallású vagy? :)

2017. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
84%
Keresztény vagyok, Krisztus követő, nem pedig Krisztust utánzó, aki egy emberek által kitalált névben hisz és azt tanulja, hogy egy nem ihletett és nem tévedhetetlen szervezet Isten szócsöve, ami ezalatt a 150 év alatt állandóan változtatta a tanításait, mert annyira nem ismeri Istent, hogy tudja mi az akarata.
2017. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Igazhitű Jehova Tanúi is vannak. Csak ők nem tevékenykednek a neten. Őket hol lehet megtalálni?
2017. aug. 17. 13:52
 9/60 anonim ***** válasza:
Hát nem furcsa, hogy azt hangoztatják, hogy közöttük egység van, de mégis jehova tanúi és az igazhitű jehova tanúi ellenségek? :)
2017. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ellenségek. Csak gondolom az igazhitűek konzervatívok, még tanítják Russel és Rutherford traktátusait, a JT pedig liberálisabb, rugalmasan alkalmazkodik a modern világhoz. Jó kérdés, hogy melyik jobb :)
2017. aug. 17. 14:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!