Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és bármilyen más...

Keresztények és bármilyen más vallásúak valamint ateisták! Vélemény?

Figyelt kérdés

Kérem, csak az válaszoljon aki VÉGIG nézte a videót, mert számos bizonyíték van! Itt a bizonyíték, hogy Isten és minden más kitalált "személy" csak az emeri képzelet szüleménye! Aki végig nézi, és meg is érti, az rájön. Engem ez tett ateistává, bár mindennél jobban szerettem volna hinni a "jó" Istenbe. Mindig arra gondoltam, mi van, ha nincs Isten és mi van ha van? Ha nincs, nem vesztettem semmit, de ha van, mindent elvesztettem....

Ha lenne is Isten, komolyan úgy irányítja ezt a világot mint egy automatát, ahova bedobsz egy imát és vagy kiadja a gép a jutalmad vagy nem. De semmi baj, Isten szeret és mindenért a gonosz, csúnya Sátán a hibás. Akit szintén maga Isten teremtett. De semmi baj.


Az említett videó, kérem akit érdekel a téma és szeretne véleményt alkotni az nézze meg és UTÁNA alkosson véleményt. Aki nem így tesz, bibliai érvekkel jön nem fogom komolyan venni. Ugyanis a bizonyíték a videóban van. Nem akarok senkit eltéríteni a megnyugtató vallásától, csupán az emberek véleményére vagyok kíváncsi! A videó 52 perces, csak az nézze meg akinek van ideje



[link]



[link]


2017. aug. 19. 01:32
 1/10 anonim válasza:
22%
Az a baj hogy az Istent nagyon rosszul kepzeljuk el es a lenyeget nem ertjuk olvass Hamvas Bélát. Istennek nincs szemelyisege transzcendens minden ami istennnek hazudja magat nem lehet isten mert az mar kiszalototta magat belole. Istem nem jutalmaz vagy buntet mindent athato nincsenek tulajdonsagai mert azokon felul all nem egy szakallas oregember a felklhok fellett..
2017. aug. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, ha jól megnézed könyv, és hasonló formákban megvehető a "fázis" elmélet, és annak teljes leírása. Mit gondolsz, mennyivel másabb ez, mint egy tele shoppos lábas eladása? Megmondom neked a választ semmivel sem. Ez az egész dolog, egyetlen embernek fog csodás jövőt eredményezni, és az a férfi, aki kitalálta ezt az egészet, és most emberek tízezrei, százezrei vásárolják meg a könyvét, a filmjeit, az oktató anyagait, stb. Vannak igazságok abban, amit a srác elmond, és pontosan ez az oka annak, hogy az emberek bedőlnek az egésznek, a részigazságokkal mindig is emberek millióit vezették meg. Az ilyen csodás, hogyan tanulj, gyógyulj, keress pénzt, és nyerj az ötös lottón elméletek, mindig csakis egyetlen embernek fognak segíteni, és az az ember, aki kitalálta az egészet, és szépen megszedi magát a sok buta ember hiszékenységének köszönhetően.
2017. aug. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még a videóban is elmondja a narrátor, hogy az emberek az álmukban tanulhatnak, gyógyulhatnak, elérhetik azokat a célokat, amiket ébren nem. Na itt van a kutya elásva, ez az óriási probléma, tudod, amikor gyerek voltam, nagyon szerettem volna osztály kirándulásra menni, de sajnos édesanyám egyedül nevelt minket, és nem volt rá pénz. Annyira beépült a tudat alattimba, hogy kirándulni szeretnék, hogy bizony én is álmodtam arról, hogy kirándulok, mert végre van pénzünk rá, aztán tudod mi történt? Felébredtem, és soha sem voltam annyira csalódott, mint előtte. Tudtam, hogy nem igaz, hiába éltem át az élményt álmomban, nem volt valós. És a csalódás tudod mikor tűnt el? Nem akkor, amikor újabb nem létező álmokat álmodtam, hanem, amikor türelemmel kivártam, hogy édesanyám végre betudjon fizetni 12 évesen egy kirándulásra, akkor annak minden örömét, élvezetét átéltem, mert valóságos volt. Komolyan, az ember, mit kezdjen azzal, hogy az álmában, csodás élete van? Semmit, fel kelsz, aztán ha nem tanulsz, nem dolgozol, mész a híd alá, aztán ott álmodozhatsz majd össze vissza a csodás életről, ami sosem fog valóságos lenni, mert azért bizony dolgozni kell, vagy egy teljesen véletlen folyamán óriási pénzt nyerni, esetleg örökölni, de nem álmodozni.....
2017. aug. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dologra reagálnék, a videóban nincsen semmiféle bizonyíték. Egy ember van, aki azt mondja ez és ez történik, majd a narrátor elmondja, hogy ez és ez történik ismételten, ennyi és ennyi ember kísérlete után. Sehol sem látom, a hitelesített dokumentumokat, mérési eredményeket, sem egyéb olyan bizonyítást, ami valóban hitelesítené az elmondottakat. Végig néztem a teljes videót és ismét azt tudom mondani, hogy egy részigazságokkal átitatott már megszokott ezoterikus újabb pénzszerzési lehetőség annak, aki ezt az egészet kitalálta, úgy, ahogyan a több ezer másik is. Ezek mindig azoknak hoznak pénzt, akik csinálják, és tanítványokat fogadnak, hiszen minden ember fizet, hogy a "csodát" elsajátítsa.
2017. aug. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mennyire nem érted te ezt kérdező...
2017. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz bárki HITÉN cáfolni, vagy bizonyítékot kérni?

Ha én valakiről azt HISZEM, hogy sík hülye, akkor hozhat bárki bármilyen videót, amivel bizonygatja, hogy az illető nem hülye, hanem zseni!

.

A HIT az, ami nek követel bizonyítékot, tehát cáfolata sincs.

Miért HISZED, hogy áldozok az életemből 52'-et azért, hogy cáfoljalak, vagy netán igazat adjak neked?

.

"Sátán a hibás. Akit szintén maga Isten teremtett."

Ezt honnan veszed?

Ha rossznak teremtette volna, aztán elbukik, akkor a Sátán maga lenne a tökéletes jóság!

2017. aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok.

Most eljutottál oda, ahová nornális, intelligens emberek öberőből. :) de legalább eljutottál valahogy!

Nem kell semmilyen bizonyíték. Aki naponta 5 percnél többet gondolkodik a világ működéséről, az valószínűleg már óvodás korában rájött arra, hogy a fantázia szüleményei nem léteznek.

2017. aug. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Persze,


az élő élettelenből nem állhat elő,

és a sejtekbe hogyan kerültek az információk, hogy úgy tegyenek mindent, hogy az életet mozdítják elő?


A számítógéphez is kell programozó....

2017. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, fölösleges. Nem érted a lényeget, ezért hiszel zagyvaságokban.


Az ateista soha nem mondja, hogy isten nem létezik. Ezt csak a buta ember mondja. Elhiszem, hogy jóhiszeműen. Azért mondja a buta, mert fogalma sincs mit jelent a létezést cáfolni, fogalma sincs, mi az a bizonyítás.


Az ateista tudja, hogy a vallásnak fontos szerepe van, a hit nélkülözhetetlen. Nem az emberiségnek, hanem az egyes embereknek. A vallásos ember "hisz" isten létezésében. Mit akarsz cáfolni? a hitét? Nem, legfeljebb rámondod. Amit én hiszek, azt te nem cáfolhatod, és fordítva. Legfeljebb nem érted, miért hiszek.


A bizonyítás, cáfolat a tudomány attribútumai. A tudománynem foglalkozik hittel, tehát se nem bizonyít, se nem cáfol e téren. A tudomány ismereteket gyűjt és rendszerez. Mi az, hogy cáfolat, ha nem a tudományé? Mese ugyanúgy, csak ellenkező előjellel.


De tudod mit, én nem akarlak megrengetni se ateista, se más hitedben. Nemek m elég annyi, hogy tudom, bizonyítottad viselkedéseddel, hogy nem ateista vagy. Valami más, de nem ateista. De az a hited, hogy ateista vagy. Ám legyen. Semmi dolgunk egymással, nincs közös szál, ahol összeérnénk.

2017. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az ateizmus az isten, istenek vagy más természetfeletti lények létezésébe vetett hitet elutasító eszmei irányzatok csoportja.. Kedves utolsó.

Mellesleg, a vallások az oka a legtöbb háborúnak. :) Nézzük az iszlámot, mit mond a Korán? Nagyjából azt, hogy aki nem hisz Allahban azt öld meg. Az ilyen vallások nékülözhetetlenek szerinted? Rendben, mindenkinek van véleménye...

2017. aug. 21. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!