Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kérdésem a következő:kinek...

A kérdésem a következő:kinek mit jelent a megtérés? Lehet-e Istent bünben élve szolgálni?

Figyelt kérdés
Rengeteg érvek/ellenérvek,teologiai vitákat elolvstam a gyakori kérdések vallással kapcs. oldalán,mindenki hajtja a saját igazát,amelyek az általa gyakorolt vallásnak ugymond hitnézetei.De akkor is az evangélium legelső ,legalapvetőbb kinyilatkoztatása,egyben Jézus szavai amikor elkezdte a szolgálatát a következők:TÉRJETEK MEG,MERT ELKÖZELÍTETT A MENNYEKNEK ORSZÁGA!!Aztán szintén Jézus szavai a Lukács 13-ban...ha meg nem tértek,mindnyájan hasonlóképpen elvesztek....Pál leveleiben is amikor felsorol egy bünlajstomot a következő szavakkal zárja a mondatot....akik ilyeneket cselekednek,Isten országának örökösei nem lesznek.

2017. aug. 19. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az én értelmezésem szerint az a megtért, aki befogadja Krisztust, és próbál az ő tanításai szerint élni. Persze, megtérten is követünk el bűnöket, mert nem vagyunk tökéletesek, de törekednünk kell erre a tökéletességre, és meg kell bánnunk a bűneinket, amint felismertük azokat.
2017. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Az első válasszal egyetértek, de még tennék hozzá valamit:nincs büntelen ember. Te sem vagy, én sem vagyok az. Sokan a fizikai bűnökre redukálják le a bűn fogalmát, holott a Biblia sokkal többet beszél arról, ami bennük, tulajdonképpen láthatatlanul zajlik. Ha egyszer is irigy vagy, máris bűnben vagy. Ha csak egyszer is visszaszólsz tiszteletlenül a szüleidnek, akkor is. Ha csak egyszer is valami miatt lenézel valakit, akkor is! És végtelenül sorolhatnám. Ezért kell a kegyelem, mert senki sem érdemli meg az üdvösséget, legyen látszólag bármilyen jó ember.
2017. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Megtérés, azaz visszafordulás: A megbánás azt jelzi, hogy egy ember felhagy a helytelen útjával, teljesen elutasítja azt, és elhatározza, hogy a jó úton fog járni. Ha őszinte megbánásról van szó, akkor azt ’megtérés’ fogja követni (Cs 15:3). A megtéréssel összefüggő héber és görög igék (héb.: súv; gör.: sztreʹphó, e·pi·sztreʹphó) egyaránt azt jelentik, hogy ’visszafordul, megfordul vagy visszatér’ (1Mó 18:10; Zs 119:79; Pl 15:1; Jn 20:16; 21:20; Cs 15:36). Szellemi értelemben ez utalhat arra is, hogy valaki elfordul Istentől (vagyis visszatér a bűnös útjához [4Mó 14:43; 5Mó 30:17]), és arra is, hogy Istenhez fordul, vagyis elhagyja bűnös útját (1Ki 8:33).

A megtérés nem pusztán egy magatartás vagy szóbeli megnyilvánulás; „megbánáshoz illő cselekedeteket” foglal magában (Cs 26:20; Mt 3:8)

2017. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amit megtérésnek fordítanak (az általad idézett versben is), az görögül a Μετανοεῖτε szó, ami tükörfordításban valami olyasmit jelentene hogy "megváltoztatod az elmédet". Tehát egy "régi én" helyett egy "új én" lesz a megtérés során. Ezt hívja a Biblia újjászületésnek is.


Ami ehhez szükséges:

1) Utálni és egyre inkább kerülni a bűneidet

2) Arra való vágyakozás és készség, hogy Isten akarata szerint élj


(Illetve két és feledik: Bízni Krisztusban. Mivel a hit és a megtérés kéz a kézben jár végül is.)

2017. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

"Lehet-e Istent bünben élve szolgálni?"


Erre nem válaszoltam az előbb...


Nincs az a megtérés, ami után tökéletes leszel. Az a cél, hogy mégis tudj fejlődni a hitben, közelebb kerülni Istenhez, egyre tökéletesebb lenni cselekedeteidben is, és teremni a "lélek gyümölcseit".


De mint előbb írtam, a megtérés első lépése tulajdonképpen a bűnbánat, ezért a kifogáskeresés nem megtérés. Ha a bűnödet jobban szereted mint Krisztust, az sem megtérés.

2017. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Máshogy nem is lehet szolgálni Istent.


Ha azt mondod, hogy te bűntelenül szolgálod, akkor egy akkorát hazudsz, mint az ólajtó, nem nekünk, hanem magadnak. Így hazugságban szolgálod Őt. A hazugság atyja pedg a sátán, akkor biztos az Urat szolgálod?


Azonban törekedni kell bűneink elhagyására, de erre nem leszünk teljesen képesek emberi bűnös mivoltunkból.

2017. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 követ62 ***** válasza:

A megtérés nagyon jó példája Pál apostol.

Amit addig jónak tartott, onnan kezdve rossznak tartotta és fordítva.

Nagyon okos és képzett farizeus volt.

De mindent az addigi életéből kárnak és szemétnek ítélte.

És a későbbi életében jelentkeztek is a gyümölcsök.


Ezzel együtt volt, hogy bűnöket követett el és mégis hatalmas szolgálatot tett az ÚR művében.

Megtéréskor sajnos nem válunk tökéletessé és bizony bele eshetünk bűnökbe. De "van szószólónk az Atyánál az igaz Jézus Krisztus."

Ezért mindíg rendeznünk kell büneinket.

2017. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A "megtérés",az isteni gondolkodásra váltás.


Döntéseimben úgy döntök,ahogy Jézus tenné.


Isten úgy ad felvilágosítást bűnösségemről,ahogyan azt elviselhetem.Ha minden bűnöm felismerném megtérésemkor,összeroppannék.Így élhet bűnben,egy keresztény.(Természetesen,nem a szándékos értetlenkedésre gondoltam.)

2017. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Az előttem szólók mind mind hasznosan leírták a fogalmát: Úgy döntesz,Isten az életedbe beengeded, Ő veled lesz, légy bármilyen bűnös is. Emberi mivoltunbol esendők vagyunk, de Jézus nem hagy el soha!

Csak kérni kell, és Ő adja ia végtelen irgalmát.

Javaslom Neked az Irgalmasság Ünnepét, Húsvét utáni első vasárnap. Ilyenkor teljes búcsút lehet nyerni, ha (érvényesen) megggyónsz, és a kegyelem állapotában áldozol.Ezt az ünnepet Szent Fausztina (Egyházilag elismert szent) kapta meg Jézustól, az Irgalmas Jézus Képéhez kapcsolódóan. Ennek a képnek a tisztelete nagyon sok kegyelmet hoz, a keresztény életben nagy előre haladást, nem engedi elveszni azokat akik e képet tisztelik.

Másik kedvenc imám, szeretném elvégezni, a Szent Brigitta által kapott 15 Miatyánk, Üdvöz légy s hozza 15 rövid ima Jézus keresztútjáról. Ehheh 21 ígéret tartozik, köztük h megmenti lelkéta Pokoltól aki elvégzi, halála előtt eljőn hozzád Édesanyjával... Nagy kegyelmek fúződnel hozzá! Ugyan csak Szent Brigittától van egy 12 ima: 7 Miatyánk,Üdvöz légy plussz pici imák igya ugy 7db. Ezekhez is nag kegyelmek tartoznak : Felveszi Jézus neved a vértanuk sorába,megmenti rokonaidat negyed íziglen a pokoltól, nem kell Tisztitó tűzben majd szemvedned...

Ja és a kedvencem, Szűz Anya tisztelete! Mondj el három Üdvöz Légy imát reggel /este, tedd hozzá reggel hogy "Szűzanyám, kérlek, védj meg a mai nap során minden halálos bűntől!” Esténként ezt a fohászt tedd hozzá: “Szűzanyám, kérlek, védj meg ma éjszaka alatt minden halálos bűntől!"


Az “Üdvözlégy” ima szövege: Üdvözlégy, Mária, kegyelemmel teljes! Az Úr van teveled. Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus. Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent anyja, imádkozzál érettünk, bűnösökért, most és halálunk óráján. Amen.


Az Irgalmas Jézus képe:

[link]


Szent Brigita 1 éves, 12 éves imái:

[link]


3 Üdvöz Légy:

[link]


Ezen felül a szenteknek is nagy segitp ereje van! Viannay Szent János, Szent Jakab (idősebb apostol), Fausztina nővér, Kis Szent Teréz,Pio atya... Kérd bátran őket!

Kis Szent Teréz ima(nekem bejött nem egyszer) 21 napon at imádkozz amit linkeltem es kapsz egy rozsat, h teljesült a kérésed!

[link]

2017. aug. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*bocsaat, előző vagyok, 24 nap!
2017. aug. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!