Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hívő keresztény ember...

Egy hívő keresztény ember hogy lehet öngyilkos?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, aki saját bevallása szerint is hívő volt, ráadásul nem csak ilyen szimpla, vasárnapi templomba járó, hanem kőkeményen agymosott hitgyülis, fanatikus.

Mégis öngyilkos lett, pedig azok a pokolra jutnak, ez hogy lehet?


2017. aug. 19. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanazokkal a módszerekkel, mint mások.
2017. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem a módszerekre vagyok kíváncsi nyilvánvalóan, csak az érdekelne, hogy mi járhat egy hívő keresztény fejében, amikor megöli magát.

Mert ha igazán hívő, akkor tudja, hogy a pokolra fog jutni az öngyilkosságért, és örökké szenvedni fog. Na de ki az a hülye, aki örökké akarna szenvedni?

2017. aug. 19. 16:12
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Sehogy.


Egy kereszténynek van reménysége, és tudja, hogy a Teremtő soha nem hagyja odáig, fajulni az életét, hogy ilyen bekövetkezzen:

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.

2017. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy a kutatások azt mutatják, az elkövetéskor sokszor az ember nem ura önmagának. A bűn pedig az, amit az ember tudva és akarva követ el. Legalább is ebben lehet reménykedni, hogy valóban így van és Isten ezen mérce alapján fog ítélni felettük.
2017. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A hívő keresztény ember öngyilkosságát torz istenismeret,és hamistanok segíthetik,de a depresszió okozta ésszerűtlen gondolkodás igen fontos szerepet játszik.


Néhány tipikus példa "keresztények" öngyilkosságát előidéző hamistanoknak:


1.Isten,ha elég komolyan,és elégszer kérjük,bármilyen általunk jónak ítél dolgot megad.(Nem igaz.Isten,csak a számunkra jó dolgot adja meg,nem azt,ami mi jónak gondolunk.Isten nem imaautomata,aki az imák értéke,és mértéke szerint teljesít,és nem kozmikus kisinas,aki ugrabugrál parancsaink teljesítésére.


2.Valaki meggyőzi a depresszióst,hogy elkövette a"megbocsájthatatlan bűnt",és nincs esélye a megbocsájtásra.

Aki elkövette a "szentlélek elleni bűnt"nem ismerné fel,hogy bűnt követett el,és nem lenne bűnbánata,mert azt a Szentlélek adja,s Ő vezet Krisztushoz.


3.A keresztény ember,ahelyett,hogy bűntudatával,bűnbánatával Krisztushoz fordulna,alkohollal bénítja homloklebenyét,és annak hatása alatt irracionális dolgot tesz.


4.Hamis istenképe miatt Őt nem a Szeretet Istenének,hanem kegyetlen büntető,kérlelhetetlen istennek hiszi.(Ez,rendszerint egy kegyetlen,kérlelhetetlen,büntető apa alatt felnövőnél szokott előfordulni.)


Biztosan van több a fentihez hasonló kiváltó,vagy "segítő"ok is.

2017. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

"Mert ha igazán hívő, akkor tudja, hogy a pokolra fog jutni az öngyilkosságért, és örökké szenvedni fog."


Tudni nem tudja, nem tudhatja, legfeljebb ebben a hitben él.


Amúgy meg az öngyilkosságot megkísérlők kb. 80 %-a olyan beszűkült tudatállapotban követi el a tettét, amiben nem képes úgy mérlegelni sem a lehetőségeit, sem a tettei következményeit, amit normál tudatállapotban igen.

2017. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos pontosan úgy, ahogy bűnöket is követ el keresztény, lásd a tanú által írt kommentet, amiben természetesen nem nyíltan, mert annyira nem gerinces, de azt írta, hogy akkor ez a szerencsétlen biztosan nem keresztény. Ez a szeretet hiányra vall nála, és tudjuk, hogy anélkül nincs üdvösség.

Hogy az ismerős miért lett öngyilkos, azt nem tudom, de amikor a magány bezárja az embert, az kegyetlen tud lenni. Vagy ilyen a szégyen is. A sátán a vádló és ha olyan bűnt követett el az illető, ami nagy megszégyenüléssel jár, azt nem mindenki bírja ki, pláne ha még tejen élő keresztény. Kíváncsi vagyok, hogy a környezete, legfőképpen a testvérei hogy hogy hagyták ilyen szellemi sivárságba zuhanni?

2017. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem tudhatjuk, mi játszódott le ennek az ismerősödnek a fejében, nem tudhatjuk, mi volt az a súlyos ok, ami miatt ezt megtette.

2. Nem lehet egy öngyilkosról 100%-ban állítani hogy a pokolra kerül, mert még az utolsó szívdobbanásakor is megbánhatta a bűneit.

2017. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Szerintem pokolra kerül ő is,mint Jézus,de talán Krisztus kegyelme ajándékát ő is élvezheti!

2017. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis öngyilkos lett, pedig azok a pokolra jutnak"


Ezt honnan tudod?

2017. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!