Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki rosszat cselekszik,...

Ha valaki rosszat cselekszik, de abban a tudatban él, hogy jót cselekszik, akkor bűnt követ el vagy nem? Pokolra fog jutni?

Figyelt kérdés
Például ki akarja irtani az emberiséget, de ő úgy gondolja, hogy ezzel megtisztítja a Földet.

2017. aug. 24. 23:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Nem fog pokolra kerülni senki. A halál után megszűnik a neuronok aktivitása, így az ún. lélek is.
2017. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Hát mit is mondhatunk? - szuper a példád...

Hány éves vagy? ha 16 felett olvasd el Dosztojevszkij Bűn és bűnhődését - annál tökéletesebb választ mi nem fogunk adni a kérdésedre.

2017. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Annyira abszurd a példád, hogy egyenesen hülyeség. Természetesen egy ember sem gondolja, hogy több milliárd ember megölése mennyire fain dolog lenne.


Ha még is, és elkezdené, akkor természetesen a keresztény hit szerint pokolra kerülne.

2017. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%

"Ha még is, és elkezdené, akkor természetesen a keresztény hit szerint pokolra kerülne."


Nem egészen. Én ugyan nem vagyok keresztény de mostanában beszélgettem egy kereszténnyel ezen az oldalon és az a helyzet hogy ha az illető megbánja a tettét akkor a keresztény vallás szerint a mennyországba kerül, mert Jézus előre megváltotta ezt a bűnt is. Én ezzel nem értek egyet, mert szerintem minden bizonnyal pokolra jut, csak mondom.

2017. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6%

A keresztyénség szeritnt alapvetően mindenki bűnös, ezért Isten kegyelmére számíts csak, ne a saját tetteidre... Azáltal adja meg neked, hogy Jézus (aki viszont tökéletesen élt) elszenvedett helyettes minden büntetést (helyetted is, ha benne bízol, neki adod az életedet).


Egyébként nyilván előfordulhat ilyen eset is amit kérdezel, de a népirtás nem tartozik azok közé.

2017. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

Minden ember pokolra kerül,aki nem éri meg Krisztus 2. eljövetelét.


Az üdvösség,vagyis az örökélet kérdését Isten nem bízta ránk.


Annyi viszont bizonyos,hogy akiket az Isten Lelke vezet,azok Isten fiai,s ők,a szeretet törvénye szerint élnek.Isten Lelke nem vezet gonoszságra.

2017. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
50%

Az én felfogásom szerint igen,bűnt követ el,de nem bűnös.Szerintem jól ráéreztél a szándék és a tett különbségére.Bűnösségnél-erényességnél ,így büntetendőségnél-jutalmazandóságnál nem az a kérdés:mit csinálunk,hanem,hogy:miért csináljuk és hogy mit akarunk csinálni.

Ha valaki úgy gondolja:ő nagyon pozitív dolgot cselekszik,pl.megtisztítja a világot az emberiség kiirtásával,az nyilván rosszat,de jól cselekszik.Normális esetben ezért a szándékért NEM jut pokolra.Ez a szándéka jutalmat érdemel.Persze,ha csakugyan önhibán kívül hiszi az emberiség kiirtását szükséges dolognak.(Feltesszük,hogy az emberiség kiirtása negatív dolog(lenne)...)

Sokan nem tudják ,mi a különbség a jót tenni és a jól tenni között.Te,legalábbis a kérdésedből ez tűnik ki,legalább kapizsgálod.

Akarjuk és tegyük a jót,a szerintünk legjobbat.

2017. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%

A Biblia szerint népet nem irthatsz, csak az isten külön parancsára. TEHÁT, e szerint nem ismered a Bibliát.


Amúgy tényleg jó kérdés... ha azt HISZED, hogy jót teszel, de közben rosszat, akkor mi történik.

Szerintem erről nem szól a vallás.

2017. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Testvéred vére felkiált hozzám a földről."


Ezt Káinnak mondta Isten, szerintem a gyilkosság olyan bűn, ami minden esetben az, még akkor is ha az elkövető önmaga szerint jót tesz. (Most nem a háborúkról beszélek, hanem a szándékos gyilkosságról.)

2017. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Például ki akarja irtani az emberiséget, de ő úgy gondolja, hogy ezzel megtisztítja a Földet."

Ez az ember csak behazudja magának, hogy a cél jó. Mindenkiben ott az Istentől kapott lelkiismeret, mindenki különbséget tud tenni jó és rossz közt. Innentől egyénfüggő, hogy milyen irányba kondicionálja magát, de a felelőssége megmarad mindenkinek a tetteiért

2017. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!