Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veres András győri megyéspüspö...

Tgt kérdése:

Veres András győri megyéspüspök szerint a lombikbébiprogram minden formája bűn. Szerinted?

Figyelt kérdés
[link]

#püspök #lombikbaba #bűn #Veres András
2017. aug. 25. 07:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg nem. Az életet Isten adja és köztudott, hogy nagyon sok lombikbaba él. Akkor az ő életük nem Isten adománya?
2017. aug. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
Ja még valami: az, hogy a megfogant embereket elpusztítják, az szerintem is bűn. Én, aki ezt írom, én is voltam abban a fejlődési fázisban, amiben azok az emberek, akik felesleggé válva mennek a kukába és azok is, akik ezt olvassák. De maga a lombikprogram nem bűn.
2017. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 imakommandós ***** válasza:
57%
Szerintem minden része nem bűn, hanem az a része erősen vitatható amikor megfogant sejteket nem ültetnek vissza a méhbe.
2017. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
És az megoldható, hogy nem keletkezik olyan, amit nem ültetnek vissza?
2017. aug. 25. 08:15
 5/31 anonim ***** válasza:
38%

Ha csak annyit termékenyítenek meg (a férj spermájával), amennyit vissza is ültetnek. Legfeljebb ötöt, és mindet beültetik. Amelyik túlél, az túlél.


Az lehet még gond, hogy ehhez a férjnek onanizálnia kell, de ennek végső célja a gyereknemzés, tehát az a sperma nem lesz elpazarolva.

2017. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

A Vatikán szerint sem okés, és én nem vitatkozok a nálam a témában jártasabb emberekkel :)


[link]


Persze ez csak a katolikus egyház álláspontja, szerintem nem bűn maga a technológia.

2017. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
4: igen, szerintem az lenne a korrekt.
2017. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

Kemény beszéd volt, hogy épp egy olyan dolgot bírált, ami látszólag szimpatikus, csak sajnos keveset tudunk róla. A püspök atya darázsfékeszkbe nyúlt, de igaza van.

Érdemes a prédikációt a maga kontextusába helyezni, mert itt nem is maga a lombikbébi-program volt a lényeg, hanem hogy a kormány magát mell-döngetve kereszténynek vallja, miközben olyan törvényeket hoz, ami ellentétes a keresztény tanítással. Tehát a kormány vagy ne támogasson ilyen törvényjavaslatot, vagy ne mondja magát kereszténynek.

A lombikbébivel az egyház szerint nem az a baj, hogy biológiailag próbálnak amúgy meddő házaspárokat segíteni, hanem a módszer maga, ami során számos élet elpusztul. A cél nem szentesítheti az eszközt. Vannak egyébként olyan módszerek, amik elfogadhatók, itt bővebben: [link]

2017. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

"Az életet Isten adja és köztudott, hogy nagyon sok lombikbaba él. Akkor az ő életük nem Isten adománya?"

Tudom, hogy kicsit erős példa, de a megerőszakolásból fogant gyermek életét is Isten adja. És sok ilyen ember él. De ettől még a nemi erőszak bűn.

2017. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

Gyakorló katolikusként mondom, hogy gyalázatos a püspök hozzáállása.

Ez az eset is tipikus példája a cölibátus negatív következményeinek. Vagyis annak, hogy olyan emberek, akik (elvileg) soha nem szexeltek és soha nem volt párkapcsolatuk, ők szólnak bele olyan dolgokba, amikhez egyrészt semmi közük, másrészt semmi tapasztalatuk nincs.

Egy pap tanulhat bármennyit, olvashat bármennyit, beszélgethet bármennyi emberrel a házasság-család témáról, de mivel ő ezt nem éli meg, ezért soha nem tud igazán megértő lenni ebben a témában, mert számára ezek a témák csak egy őt nem érintő, idealizált témák maradnak.

Pl. ott van maga a szex. A szex ugye egy természetes testi ösztöne az embernek (igen, olyan természetes dolog, hogy az állatoknál is megvan -bármennyire is próbálják bűnnek beállítani). Mivel egy pap / püspök (elvileg) nem szexel, így értelemszerűen nem tudhatja mi is az, de mégis ezzel foglalkoznak, és mindenféle idealizált-túlszakralizált dolgot leírnak, néha egészen abszurd dolgokat. El lehet képzelni, mennyi marhaság lehet egy olyan könyvben, amit egy cölibátusban élő pap ír a szexről. :)

Szóval a lombikprogramra visszatérve: ez a "nagytudású" püspök nem tudja elképzelni milyen egy párkapcsolat, nem tudja elképzelni, milyen az, amikor egy fiatal pár gyermekre vágyik, mennyi lelki szenvedés élnek át, amikor éveken át reménykednek, imádkoznak hogy legyen gyermekük, mégsem sikerül, s csak a lombikprogram marad az egyetlen esélyük. A tisztelt püspök úr csak egyfajta külső szemlélőként, mindenféle elvont teológiai dolgokba kapaszkodva mondja el az okosságait, s nem gondol abba bele, hogy ezzel hány ember életét teszi tönkre. Ha pl. egy naiv vallásos házaspár ezt komolyan veszi, és valóban lemond a lombikprogramról csak azért, mert ez az okos ember ezt "bűnnek" titulálta, annak borzasztó következményei lehetnek. Az emberi élet sok összetevőből áll, amit a püspök úr nem ismerhet, így nem lehet egyszerűen, rideg fejjel, elméleti szinten ítéletet mondani erről a problémáról.

2017. aug. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!