Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a keresztény...

Mit gondoltok a keresztény közösségekről, ahol diszkófényben dicsőítik Istent, aztán van egy tanítás, aztán megint basszusgitáros dicsőítés?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tiltja a Biblia se a fényeket se a basszust :)Valahogy meg kell szólítani a fiatalokat.Misén kántálással ez már nem megy.
2017. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Általában ezek kisebb, protestáns egyházak amik ezt nyomják. Mondjuk az első ismertebb ilyen a Hitgyüli volt, amiről azért megoszlanak a vélemények. Kicsit szektásnak tűnnek ezek a gyülekezetek, viszont sokkal jobb a hangulat, fiatalabb a közösség, emberközelibb az élmény. Van egy pünkösdista templom, nagyobb ünnepeknél azért eljárunk a családdal. És teljesen jó, ott is vannak ilyen könnyűzenei előadások, kórussal, mindennel. Szöveg kivetítve a híveknek :D . Szerintem jópofa.
2017. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak szektások csinálják, a történelmi egyházaknak is vannak karizmatikus közösségeik, meg persze ott van az Ez az a nap, ami felekezetközi.


Ilyen "diszkófényes" dicsin még nem voltam, de templomi karizmatikus dicsőítésen és ilyen jellegű táborban igen, fantasztikus, leírhatatlan élmény.

2017. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
A legjobbakat. De hadd kérdezzek valamit én is: hol szerepel a Bibliában hárommanuálos templomi orgona, két oktávos pedálsorral, nyolcvan regiszterrel, elektromos fújtatóval, vagy akár elektronikus, digitális változatban? Hol szerepel harang, különösen playbackről? Részemről ugyan OK a dolog, szeretem az orgonát, a harangot is. De a Bibliában legfeljebb hárfát, és egyéb pengetős hangszereket, sípokat, trombitákat, dobokat, csengettyűket találhatsz. Ha a Bibliához képest újdonságnak minősülő orgona nem probléma, akkor mi a probléma a bibliai hangszerekhez közelebb álló modern pengetős hangszerekkel, rézfúvósokkal és dobokkal? Én szeretem a reneszánsz és a barokk zenét, sőt még a gregoriánt is. De a bibliai időkhöz képest ezek is nagyon modernnek minősíthetőek. Tehát a kérdésem az, hogy ezek miért lennének alkalmasabbak Isten dicsőítésére, mint az elektromos gitár, a trombita, a szaxofon, vagy az elektromos hegedű, illetve a még modernebb zenei stílusok? Isten nem sznob, őt nem az érdekel, hogy milyen zenei stílusban dicsőítik őt, és milyen hangszerekkel, hanem az ember szívének az állapota érdekli: kidobta-e a bűnt, ki akarja-e dobni a bűnt, vagy nem. Az Újszövetségben ugyanolyan hangsúlyozottan igaz Istenről, hogy "bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek"(Ézs 1,13), mint az Ószövetségben. Jézus Krisztus nem a megtérés szükségességétől szabadított meg, hanem a bűntől. Ha az ember megtért, és kész minden bűntől megválni, akkor akár két fazéktetőt összeütögetve is dicsérheti Istent egy bádogbódéban, az is zene lesz Isten füleinek. És viszont, hiába a profi orgonajáték, zongorajáték, vagy szimfónikus mű, ha az emberek bűnöket őrizgetnek a szívükben, amelyekből nem szándékoznak megtérni, Isten nem fogadja el a dicséretüket.
2017. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, az csak a forma, ami mindegy. A tartalom számít :)
2017. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lettem lepontozva?

#3 vagyok.

2017. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

Engem taszít, akár kisegyház, akár történelmi egyház karizmatikus közössége csinálja így a "dicsit".

Szerintem pont, hogy a tartalom veszik el.

2017. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2017. aug. 27. 09:05
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Valami "marketing fogás" kell nekik,ezzel valóban jól meg lehet fogni a tömeget.Nincs ezzel baj egyébként,mindegyik így működik.
2017. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább a középúton vagyok a véleményemmel. Nincs bajom a gitáros dicsőítéssel,sőt,jobban tetszik,ha tényleg keresztényi,márpedig az úgy derül ki,ha hallod a szövegét. De vannak olyan "dicsőítések" is,ahol a zene teljesen elnyom mindent,a fiatalok csak a bulit látják benne,de bulizni bárhol lehet,egy keresztény zenének nem ez a célja. Pl láttam már yt-n olyat,hogy keresztény dubstep. Na most ezt valaki tényleg komolyan gondolta,hogy egy szöveg nélküli techno zene keresztényi lenne? Mitől?
2017. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!