Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van isten akkor miert...

Ha van isten akkor miert halnak meg artatlan emberek?

Figyelt kérdés
Irtam magyarbol egy foglamazast es azt irtam bele hogy nem hiszek az istenben es hogy az evolucio valosagosabnak,erthetobnek,valoszinubenk tunik szamomra !csak jobban kifejtettem !!A tanarnonek nagyon tetszet:D
2010. máj. 25. 21:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"Egy Isten, aki jutalmaz és büntet, elképzelhetetlen számára annál az egyszerű oknál fogva, mivel az emberi cselekedeteket külső és belső szükségletek határozzák meg, így Isten szemében az ember nem tehető felelőssé jobban, mint amennyire egy élettelen tárgy felelős azokért a mozgásokért, amelyeket végez... Egy ember erkölcsi magatartása rokonszenven, neveltetésen és szociális kapcsolatokon és szükségszerűségeken kell hogy alapuljon; semmi vallásos alap nem szükséges. Az ember igazán rossz úton haladna, ha a halála utáni büntetéstől való félelem vagy jutalom reménye korlátozná." - New York Times Magazine �eligion and Science", 1-4. o. (1930. november 9.); Berliner Tageblatt


"Nem tudok egy olyan Istent elképzelni, aki teremtményeit jutalmazza és bünteti, akinek szándékai rólunk, emberekről mintáztattak - olyan Istent, aki az emberi gyarlóságot tükrözi. Számomra elegendő azt a csodát szemlélni, ahogy a tudatos élet az örökkévalóságban állandósul, elég elgondolkodni az univerzum csodálatos felépítésén, amit csak homályosan tudunk felfogni, és alázattal próbáljuk egy elenyésző részét megérteni a természetben megmutatkozó értelemnek. -A �y Credo" c. írásából, az Emberi Jogok Német Ligája számára (1932)";


Aztán ha már Istenről van szó, akkor a vallás szerint az életnek nincs vége a halállal. Tehát halál után is van élet.

Tudományosan: A halál nem az élet ellentéte, hanem a hiánya.


Legközelebb írhatnál mondjuk erről:

Ha tanítanak nyelvtant az iskolában, miért nem tudnak emberek megtanulni helyesen írni?

Talán ez még közelebb áll hozzád. (Bocs) :D

2010. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Az ember akkor hal meg,mikor befejezte az életfeladatát!Ha ártatlan,ha nem!A jó embereknek kevesebb időt kell ebben a földi pokolban leélni,szerintem ez elég logikus!
2010. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ja, lehet azért tetszett a tanárnőnek, mert tök egyedi a helyesírásod. :D
2010. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Isten szemében nincs ártatlan ember Jézust és Szűz Máriát kivéve."

Ebben van igazság, kivéve a Máriás részt, Mária is ugyanolyan, bűnös ember volt mint te meg én szerintem.

2010. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Egy bibliai történet: Volt egy ember aki Istennek tetszően élt. Mindene megvolt, család, vagyon. Az ördög azt mondta Istennek ha elveszi az embertől a jó dolgokat akkor akkor majd ellene fordul. Isten apránként elvette tőle a vagyonát, családját, egészségét, de az ember nem fordult ellene. Az ördög vesztett.


Egy magánvélemény: Elég szar a tudat, hogy Isten egy kis fogadás miatt még a legjobb emberrel is kicseszik.

2010. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

1. Az evoluciós elmélet nem ad magyarázatot a világ keletkezésére. Elmélet, nem tény. Természetesen hihetsz benne.Vallásszabadság van.

2. A Biblia nem foglaslkozik geológiával.Csak teológiával. Azt állitja, hogy a világot Isten hivta létre(teremtette) a nemlétböl. Azt nem mondja hogyan.

3.Ártatlan ember nincs.

4.Ha a tanárnőd a helyesiráshoz is annyit ért mint a tudományokhoz, mindketten kérjétek vissza az iskolapénzeteket.

2010. máj. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
De a vallás sem tud bizonyítani semmit. Ezért hívják Hitnek. És mivel emberek hisznek (és ugye az ember nem tévedhetetlen) tévedhetnek is. Ezt bizonyítja, hogy a földön az emberek különböző vallásokban hisznek és ugye mindenkinek nem lehet igaza. Lehet, hogy az ateistáknak van igaza, de lehet, hogy a keresztényeknek vagy a buddhistáknak stb. Lényeg, hogy nem fog kiderülni, ezért mindenki higgyen amiben akar.
2010. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Romaniaban elek !!! Nincs magyar bilenytyuzetem!!De ne mond mar hogy nem tood elolvasni !!
2010. máj. 26. 14:15
 19/27 anonim ***** válasza:

Nézdd meg:


[link]

[link]

[link]

2010. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hát azért, mert létezik a sátán is, aki gonosz és becsapta az első emberpárt, ezért bejött az emberiség életébe a halál.
2010. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!