Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért gondoljátok...

Keresztények miért gondoljátok úgy, hogy ezek sátán, démonok művei?

Figyelt kérdés

A spirituális, alternatív gyógyító technikák akik a teremtőt hívják segítségül, egy fókuszált meditációs imával (én is voltam ilyenen és használt) tudatalattit hitrendszereket old ki. Sokat segített, szóval ez egy jó dolog és csak jóra lehet használni. Mi teremtjük az életünket.

mégis boszorkányságnak nevezik.


2017. szept. 3. 17:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sátán, hanem a placebo művének gondolom. Tudatalatti hitrendszerben nem hiszek, hiszen a hit az egy tudatos dolog az én világképemben.
2017. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem igaz az hogy az ember eredendően bűnös...

Jézus, Buddha, felemelkedett mesterek mind az ötödik síkon vannak és a hetedik sík a teremtő, a feltétel nélküli szeretet síkja.

én is meg vagyok keresztelkedve egyébként.

2017. szept. 3. 17:18
 3/20 anonim ***** válasza:
Na jó, most már nem hiszem el hogy nem trollkodsz. De szép munka volt, bedőltem. :)
2017. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Mivel ezek hazugsággal, csalással kihasználják az olyan naív embereket mint te, ami bűn, tehát a Sátán műve.
2017. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Nem gondolom, hogy a sátán műve lenne. Szerintem az emberi megroggyant elme kitalációja csak. Többnyire a végtelenül buta, rendkívül naív és együgyű embereknek találták ki ezeket, hogy jól lehúzzák őket anyagilag.


De mit bánom, kezeltessék a rákot vagy más hasonló betegségeket ilyenekkel, nekem károm nem lesz belőle.

2017. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Mert a keresztény hit alapja a Biblia, és a Biblia szerint a nem Istentől jövő természetfeletti erők szükségszerűen a sátántól jönnek, és átkot hoznak arra, aki él velük, akkor is, ha ez még nem látszik.


"Az ő isteneiknek faragott képeit tűzzel égesd meg; az azokon lévő ezüstöt és aranyat meg ne kívánd, és magadnak el ne vedd, hogy tőrbe ne essél miatta; mert útálatosság az az Úr előtt, a te Istened előtt. Útálatosságot pedig ne vígy be a te házadba, hogy átokká ne légy, mint az, hanem megvetvén vesd meg azt, és útálván útáld meg azt, mert átkozott." (5Móz 7,25-26)


"Ha valamelyikben a te városaid közül, amelyeket az Úr, a te Istened ád néked, hogy ott lakjál, ezt hallod mondani: Emberek jöttek ki közüled, istentelenségnek fiai, és elfordítják városuk lakosait, mondván: Nosza, menjünk és tiszteljünk idegen isteneket, akiket nem ismertetek: Akkor keress, kutass és szorgalmatosan tudakozódjál, és ha igaz, és bizonyos a dolog, és megtörtént az efféle útálatosság közötted: Hányd kard élére annak a városnak lakosait; áldozd fel azt mindenestől, ami benne van; a barmát is kard élére hányd. És ami préda van benne, hordd mind együvé az ő piacának közepére, és égesd meg a várost tűzzel és annak minden prédáját is teljes áldozatul az Úrnak, a te Istenednek, és legyen rom mind örökké, és soha többé fel ne építtessék. Ne ragadjon semmi a te kezedhez abból az átokra valóból, hogy szűnjék meg az Úr haragjának búsulása, és könyörületes legyen hozzád, és könyörüljön rajtad, és megszaporítson téged, amiképpen megesküdt a te atyáidnak" (5Móz 13,12-17)


"Mikor te bemégy arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled." (5Móz 18,9-12)


Az Úszövetség annyi enyhítést hozott, hogy senkit sem kell kardélre hányni, akik Isten népe közül erre az útra lépnek, de nem is számoltatnak már akkor Isten népe közé.

2017. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

"a Biblia szerint a nem Istentől jövő természetfeletti erők szükségszerűen a sátántól jönnek, és átkot hoznak arra, aki él velük, akkor is, ha ez még nem látszik"


Most komolyan kérdezem, hogy szerinted beszélhetünk itt bármilyen természetfeletti erőről? Szerintem az egész nem több, mint hülye emberek pénzbeli lehúzása.

2017. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
akkor mivel magyarázod hogy kigyógyított engem a szorongásból, pedig csak 1 alkalom volt...
2017. szept. 3. 19:40
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Majd szólj, ha kigyógyított valami igazi betegségből is.
2017. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

# 6


És mi köze idegen istenek képmásainak, jövendőmondóknak, tűzönjáróknak stb. egy meditációs imához?

2017. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!