Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet Isten célja azzal,...

Mi lehet Isten célja azzal, hogy hagyja, hogy ennyire szenvedjek a szerelmi bánattól?

Figyelt kérdés
Minden okos válasznak örülök.

2017. szept. 6. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Isten nem avatkozik bele szerelmi ügyekbe, főleg, ha nem egyezik az erkölcsi elvárásainak.
2017. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az életünk minden területén tanítani akar minket valamire. Csak nem értem, hogy ezzel éppen mire... főleg hogy már korábban is jártam ugyanebben a cipőben, és azt hittem, már levontam belőle a tanulságot.
2017. szept. 6. 19:57
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
A szerelmi bánat megtapasztalásával az ember betekintést vehet Isten szomorúságáról,amikor gyermekei elfordulnak Tőle.
2017. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 imakommandós ***** válasza:
30%

Ezzel is arra akar tanitani, hogy ne serkentsd fel a szerelmet valamig az nem akarándja. xd

(Én.8:4)

2017. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jaj, utolsó XD
2017. szept. 6. 20:09
 6/19 követ62 ***** válasza:
54%

Szia.

Javaslom olvasd el Sámson történetét.

Szerintem az a legjobb, ha Isten adja a társat. Akkor elkerülheted ezeket a fájdalmakat. Ahhoz pedig türelem kell és sok ima. Mert maga Isten ígérte meg "Adok neki segítő társat, hozzá illőt." Ez nem csak a bibliai szereplőkre vonatkozik, hanem minden gyermekére aki hisz az ígéreteinek.

Segítsen az Úr!

2017. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Gondolod hogy az a kapcsolat tőle valótol lehetett vajon őt megkérdezted mi lenne a véleménye ha összejönnétek.

Ha nem az ő akarata volt akk ez igy végzödik.

2017. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

Általánosságbab igaz,hogy akit Isten neked alkotott,azzal boldog lehetsz,ha mindketten követitek akaratát.


Az is igaz,hogy mielőtt a szerelem szikrája lángra lobbanna,tisztában kell lenni azzal,hogy a vonzalom oda-vissza él,s ha nem,a szerelem szabad madarát nem hagyhatjuk,hogy fészket rakjon a fejünk tetején.


A dolog,Hóseás(Óziás)esetében egy kicsit bonyolultabb volt,hisz neki Isten utasítása szerint,egy eleve parázna nőt kellett feleségül vennie,hogy megérthesse a próféta,(és rajta keresztül Isten népe)hogy Isten mit érez hűtlenkedő népével szemben.

2017. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Az,hogy fejlődj.Ha rájössz majd,hogy ez egy függőség,akkor nem fogod ennyire komolyan venni.Ma megfelelsz egy másik ember elvárásainak,ezt úgy értelmezed,hogy szeretnek.Holnap már nem felelsz meg neki,ekkor úgy érzed nem szeretnek. A valódi szeretet túlmutat ezen.
2017. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem az életünk minden területén tanítani akar minket valamire."


Olvasd az Újszövetséget, abban le van írva, hogy mire akar megtanítani! A nehéz helyzeteket nem Isten adja, hanem az élet! Pl. a keresztények sok esetben nem házasodnak rögtön össze. Házasság előtt szex sincs. Látod, ha ezt betartottad volna, most nem éreznél ekkora szerelmi fájdalmat!

2017. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!