Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már amúgy is meleg vagyok,...

Ha már amúgy is meleg vagyok, vallási szemszögéből ront bármit is a megítélésem azzal, hogy ha öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés
Most minden alternatíva érdekelne, mert tudom, hogy a legtöbb a vallás mindkét dolgot bűnnek tartja.

2017. szept. 16. 08:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%

Ne legyél öngyilkos!!!!


Amúgy a kereszténység szerint az önmagában nem bűn, hogy meleg vagy, a homoszexuális cselekedet a bűn.

2017. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 imakommandós ***** válasza:
29%

Mindegy, hogy paráznaként vagy homoszexuálisként lesz valaki öngyilkos, ha nem az ajtón keresztül (Krisztus) megy be valaki, az nem lesz megtartva.

Azért jutnak némelyek öngyilkos gondolatokig mert nem adják oda az életüket a jó pásztornak, hogy gondot viseljen róluk és tökéletessé tegye őket.

Jézus azért jött, hogy életünk legyen, a sátán azért, hogy öljön és pusztítson. Válaszd az életet, hívjad Jézust, hogy segitsen!

2017. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
30%

Mit akarsz kérdezni?


Olyasmit, hogy ha megölsz egy embert, már eleve pokolra jutsz, akkor miért ne ölhetnél meg rögtön egy városnyit?


Vagy az érdekel, hogy melegnek lenni ugyanakkora bűnnek számít mint öngyilkosnak?


A kérdésed alatti állítás is téves. A legtöbb vallás nem tartja bűnnek, ha valaki meleg. Egy ember, egy vallás nem ítélhet meg senkit. Előítéletekkel élhet bárki, megítélni csak Isten képes. Ő meg így mostanában erről nemigen nyilatkozott.


Az öngyilkosság emberölés. Vallástól, hittől függetlenül is helytelen a legtöbb ember számára, a legtöbb esetben.

2017. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
10%

szia


Istenünk állított fel erkölcsi törvényeket, ennél fogva, hogy némely "vallás" miként vélekedik az egy dolog.

ezeket ember nem írhatja felül, és nem hígíthatja.

Illetve megteheti, de az elmarasztaló ítéletben fog részesülni.

amit Isten lefektetett, az az irányadó, és a Te esetedben is ahogy más esetben, mint paráznaság, gyilkosság, stb, ugyan olyan bűnnek számít.


Ha valaki rendelkezik ilyen helytelenségekkel, annak a Teremtő azt írja, hogy változtasson a gondolkodásán, és vetkőzze le a régi egyéniségét, és öltse fel azt az életstílust, amit Isten ezeken a területeken el vár


Az öngyilkosság, az menekülés az Istennek tetsző élet elől, így Sátánnak adsz lehetőséget arra, hogy az állítása igaz legyen a Te esetedben.

Az az, hogy el tud fordítani Istentől.

2017. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
21%

Én is meleg vagyok, emellett vallásos, gyakorló katolikus. Igen, bármennyire meghökkennek sokan ezen, rendszeresen gyakorlom a hitemet, mellette pedig 6 éve vagyok együtt a párommal, aki nyilván velem azonos nemű ember. A templomi közösségben nyilván nem tudják rólam hogy meleg vagyok. Nem egyszerű így élni nyilván, nem egyszerű ezt az "álarcot" felvenni, mégis azt mondom, hogy ez lényegtelen. Nem attól él valaki boldog életet hogy mások mit gondolnak róla, hanem attól, hogy ő maga mit érez, mit él át. Én erkölcsösen élek, hiszen 6 éve teljes hűségben, szeretetben élek a párommal, nem csalom meg stb.


Az öngyilkosságot felejtsd el! Annak idején én magam is öngyilkos akartam lenni, majdnem sikerült is, de aztán rájöttem, hogy nem őrölhetem magam egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetek és nem is tudok rajta változtatni (mert igen, mindent megtettem hogy megváltozzak, de nem sikerült).

Ne hallgass itt senkire sem. Ebben a kategóriában a legtöbben vagy azt fogják írni hogy bűnös vagy, vagy pedig azt hogy bízz Istenben, mert ő megszabadít minden bűntől, így a melegségtől is. Csakhogy a melegség nem "bűn", így nem is tud megszabadítani (ahogy abból sem szabadíthat meg, hogy a szemed kék legyen és ne barna) :-)

Nagyon nehéz és hosszú lelki út, de mégis indulj el rajta és próbáld meg magad elfogadni. Abban biztos lehetsz, hogy nem vagy bűnös. Az egyházak azért tartják bűnnek, mert még nem járták körbe ezt a témát, hiszen csak az elmúlt 10-20 évben került "közszemlére" a melegsség témája. Korábban is ugyanannyi meleg volt nyilván, de akkor még rejtve éltek, egymástól elzárva (hiszen nem volt internet, amely segítségével megtalálhatták volna egymást). Szóval az egyházaknak nincs álláspontja ebben a kérdésben, mert nagyon sok részére nem tudnak választ adni.

Ha tanácsra van szükséged, írj privátban, szívesen segítek. Ne hallgass azokra a kommentelőkre, akik még csak a tv-ben láttak meleget (vagyis személyesen is ismernek melegeket, csak nem tudják róluk).

2017. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
18%
Az emberek nem azért kárhoznak el, mert pl. melegek, hanem mert nem születtek újjá Krisztus vérében. Amúgy meg a homoszexualitás egy remekül gyógyítható pszichés betegség. Csak sajna az ateista/evós lobbi próbálja genetikai betegségnek beállítani, ami persze jó nagy marhaság.
2017. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 imakommandós ***** válasza:
22%

#6. hsz, vagy kamuzik vagy ritka mint a fehér holló. Igaz csak 6 éves monogám homoszexuális kapcsolatról nyilatkozott, hogy előtte mi volt azt nem tudjuk, meg azt sem, hogy mennyire monogám a partnere.


A youtubon elérhető egy kétórás amerikai dokumentumfilm magyar felirattal, ahol egy 3 évtizedig homo eletmódot folytató férfi elmeséli, hogy több száz olyan alkalmi kapcsolata volt, ahol a partnere elvileg monogám homoszexuális viszonyban élt. Egyik se utasitotta vissza az alkalmi szexet.

Egy amerikai orvosi szaklap szerint egy homoszexuális férfiak között végzett felmérésben a 2,7 %-uk vallotta magát monogámnak.

Szóval erkölcsileg és mentálisan is problémásabbak a homoszexuálisok, amit nem gén vált ki, hanem a bűnben való elmélyülés.


De van kiút!

Ajánlom megtekintésre a dokufilmet:


[link]

2017. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha jók az emlékeim a judaizmuson és talán az iszlámon kívül egyik vallás sem foglal állást a nemi identítással kapcsolatban. Más miatt sem, de e miatt felesleges az öngyilkosságon agyalnod.

2017. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Nagyon kérlek, ne higgy ezeknek a "van kiút"-típusú kommenteknek! Ez csak a homofób propaganda egyik eszköze, melynek során a jószándék és a keresztényi "szeretet" látszatát keltve próbálnak lelki nyomorékká tenni ártatlan embereket.

Gondold végig logikusan: ha lenne "kiút", akkor értelemszerűen már nem léteznének melegek, mert minden meleg igénybe vette volna ezeket a "kigyógyulási" módszereket. Ha lenne "kiút", akkor mi oka lenne egy embernek egy ilyen állapotban maradni? Mi oka lenne egy olyan élet mellett dönteni, amelyben ő csak másodrangú állampolgár, másodrangú ember, mi oka lenne szándékosan elviselni azt a rengeteg jogtalan sérelmet, amit egy meleg embernek el kell viselnie nap mint nap? Mi oka lenne úgy élni, hogy az ő komoly párkapcsolatát másodrangúnak tekintik egy heteró házassághoz képest? Mi oka lenne eltűrni, hogy a munkahelyén kiközösítsék?

A végtelenségig lehetne sorolni azt a sok szenvedést, amit egy meleg ember átél nap mint nap. Ha lenne ebből "kiút", akkor logikus, hogy minden meleg élne ezzel a lehetőséggel, ezért írtam, hogy akkor nem is léteznének melegek.

2017. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 imakommandós ***** válasza:
15%

Sajnos nincs olyan, hogy "ártatlan meleg", mint ahogy nincs olyan se, hogy "ártatlan házasságtörő", vagy "ártatlan pedofil" vagy "ártatlan zsebes". Amit a Biblia bűnnek mond az bűn és nem veleszületett adottság.

Még Isten is homofób mivel férfit és nőt teremtett a saját képmására és "utálatosnak" nevezi a homoszexualitást, vagyis undorodik tőle. Ez az egészséges hozzáállás kellene legyen mindenkinek a saját neméhez, és csak a másik nem kellene vonzalmat ébresszen.

Pom

Azok a bizonyságok amiket momdanak a dokufilmben, éppenséggel alátámasztják, hogy VAN kiút, persze kivétel azoknak akik nem is akarnak kijönni. Katolikusként nem is csodálkozok ezen, hogy eddig nem sikerült, hiszen ha az egyház kitenné a klérusból a meleg papokat, súlyos működési zavarba kerülne. xd

2017. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!