Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HitGyüliben nőttem fel. Sok...

TeoTeoTeo kérdése:

A HitGyüliben nőttem fel. Sok ismerősöm kérdez ezzel kapcsolatban, mert a külvilág számára némely dolog fura, érthetetlen, ami a gyülin belül normálisnak számított. Mit kérdeznél, ha bármit kérdezhetnél?

Figyelt kérdés
A szüleim a születésem előtt tértek meg/ csatlakoztak a gyülihez, egész életemben az ottani elvek szerint neveltek. Ovi után elsőtől a gyülis suliba, a Bornemiszába jártam, egészen 20 éves koromig (évvesztesen kezdtem és 0./nyelvi kiegészítő évbe is jártam. Ezalatt majdnem kizárólag csak gyülis közegben voltam.

2017. szept. 17. 11:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem gondoltál még arra, hogy szabad életet élj?
2017. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
33%
Szóval csatiztál a hitgyülihez, a sok ismid a kapcsiban a külvili nem normi . Te se vagy normi.
2017. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
66%
Miért vagytok ennyire magatoknak valóak? Jártam a gyülibe, de az, hogy senkivel, fiatalokkal se lehetett konkrétan barátkozni, mert mindenki a kis családi/ismerősi körével hajlandó foglalkozni. Nekem ez nagy csalódás volt, azt mondtam, hogy ha nem hajlandóak befogadni, akkor inkább egyedül gyakorlom a hitemet.
2017. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
81%
Mi a véleményed a földi vallások széles palettájáról, és a kereszténység sokszínűségéről?
2017. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
28%
Csak sajnalni tudlak hogy nem volt meg eselyed normalis eletre.
2017. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
21%

andrysh , csak magadat sajnáld!


Képzeld el, az ember romlott élettel kezd, ... ott van "mellette" a jó is, vágyik is rá.. azt gondolja eléri, de ó mégsem.. végez vele a bün és kinyírja.


Ez a bukott pálya a rossz mindannyiunk sorsában, kapjál már az eszedhez.


Na és nincs kiutad ebből, nincs önmegváltás, "majd én tudom..", meg a többi hülyeség, Megváltó kap ki bukott, idétlen sorsodból, vagy maradsz az Elveszésben, noha lehetőséget kaptál, de szép is volt az életed, gyönyörű...

2017. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Miben különbözik a többi vallástól?
2017. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Elnézést, azt hiszem nem voltam teljesen egyértelmű. Ott nőttem fel, de már nem vagyok tag.

@11:54: Azt tanítják,hogy a "világiakkal" (értsd=nem hitgyülis) való kapcsolat megront/beszennyez/ elveszi isten jelenlétét. Van pár vers a bibliában ("elhagyta apját és anyját és csatlakozott Jézushoz...") amikre fogják,hogy miért kell megszakítani a kapcsolatot a nemgyülis ismerősökkel.

2017. szept. 17. 13:07
 9/48 anonim ***** válasza:
29%

"Azt tanítják,hogy a "világiakkal" (értsd=nem hitgyülis) való kapcsolat megront/beszennyez/ elveszi isten jelenlétét."


Ez egyáltalán nem keresztény hozzáállás! Az a gyülekezet, amiben voltál, csak ártott, mint használt! Menj át egy másik gyülekezetbe, vagy inkább gyakorold egyedül a hited!

2017. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

@PencroftTivald Érdekesnek találom, pláne a hasonlóságokat. Morgan Freeman csinált egy sorozatot a vallásokról, néztem, szerintem érdekes volt.

@andrysh Egyetértek, de nekem még volt előtte (ovi) utána (miután kiléptem). Mikor én eljöttem épp létrehozták a gyülis bölcsit és az ovit is. Na azoknak a gyerekeknek tényleg esélyük sem lesz a szabad életre és az Isten melletti/vallás elleni szabad dötnéshozatalra.

@MirőlSzól Nem vagyok benne biztos, csak ezt ismerem igazából. "Keresztény pünkösdi karizmatikus egyház a besorolása, azt hiszem. Hisznek az Atya-Fiú-SzentSzellem szentháromságban, de Mária csak ember, aki kihordta Jézust. Oda vannak Izraelért (szerintem irreálisan) mert ők az Isten által kiválasztott nép. Hisznek a démonok létezésében és a Szent Szellemmel betöltekezésben, nyelvekenszólásban is.

2017. szept. 17. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!