Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok, de hiányzik...

Ateista vagyok, de hiányzik Isten. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Kiskoromban hívő voltam, de ahogy egyre nagyobb lettem, elvesztettem a hitemet és ateista lettem. Egy darabig jól megvoltam így, de mostanában sok gondom van és jólesne néha imádkozni, de tudom, hogy nincs, aki meghallgassa. Más is van ezzel így?

2017. szept. 17. 16:21
1 2
 1/19 követ62 ***** válasza:
51%

Hidd el, te is hiányzol neki.


Ahogy Jézus is mondta Pálnak: "Nehéz neked az ösztön ellen rugódoznod."


Adj esélyt újra Neki! Szerintem nem bánod meg.

2017. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

"jólesne néha imádkozni, de tudom, hogy nincs, aki meghallgassa"


rosszul tudod

2017. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Én is sokáig valami ilyesmin mentem keresztül, hogy gyerek koromban örültem hogy Jézus milyen csodálatos dolgokat tett, hogy milyen érdekes történetek vannak a Bibliában, hogy a tíz parancsolatra mennyire figyelni kell... Aztán ahogy idősödtem, úgy elhalványult a dolog (bár igazán ateista sosem lettem, inkább csak közönyös). Felnőttként ugyebár ennél jóval többre van szüksége az embernek, viszont olyan dolgokat is rejt az egész, amit gyerekésszel magas lett volna. Adj a dolognak még egy esélyt, olvasd a Bibliát, és imádkozz Istennek, hogy mutassa meg magát neked...

Ha a Bibliánál jóval könnyebb olvasmányt akarsz, tudom ajánlani Philip Yanceytől a Rejtjelek egy másvilágból című könyvét.

2017. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem, csak te. Ha megis imadkozni akarsz, akkor megsem vagy teljesen ateista.
2017. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, én tényleg nem hiszek Istenben, kizártnak tartom a létezését. Csak régen néha jól tudott esni egy-két ima, de ma már nem tudok imádkozni, hiába szeretném, nem megy, csak magamban beszélek
2017. szept. 17. 17:16
 6/19 anonim ***** válasza:
12%

Van ilyen.

Szeretnél hívő lenni, szeretnéd a biztonságot - de már tudod, hogy ez nincsen.

Azért még megnézhetsz néhány vallást, hátha akad rokonszenves. Hagy a kereszténységet, zsidóságot, a muszlimokat is, ezek egy tőről fakadnak. Nézzél meg talán egy keleti vallást.

2017. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Én is ex-hívő vagyok, mondhatjuk, hogy másfél valláson vagyok túl (az egyik nyilván a kereszténység, a másik meg uhmm.. a wicca......) és tényleg kellemetlen néha, hogy visszamaradtak darabkák abból a fajta vallási idomításból, amit gyerekként átéltem, de túl lehet rajta lépni, és idővel halványul is a dolog.

Gondolj erre úgy, mint egy régi rossz szokásra. Pl ha leszoksz a cigiről, néha-néha még elkezdenek hiányozni olyan random dolgok, mint a mozdulatsor, ahogy benyúlsz a táskádba, előveszed a cigisdobozt, előszedsz egy cigit, és rágyújtasz, de ilyenkor érdemes ezt felváltani más, új szokásokkal.

Próbálj meg jobban magadra támaszkodni, és amikor istenhez imádkoznál, beszélj inkább magadhoz. Nem isten hiányzik neked, hanem az a megnyugtató fantázia, hogy van valaki, aki szeret téged és vigyáz rád, de vannak valós emberek is, akikre igaz ez. Gondolj rájuk is. Elemezd a problémáidat, és próbálj terveket készíteni arról, hogy hogy oldod meg őket, vagy milyen lesz majd nélkülük, ha megoldódnak. Az imádság is kb ennyi: reménykedsz, és vársz...

2017. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Bár érthető, én is jobban örülnék, ha lenne Mikulás...
2017. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Minden ember szívében egy Isten alakú űr van!!!


Lehet próbálkozni mással kitölteni... Isten szabadnak teremtett mindenkit.

2017. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 imakommandós ***** válasza:
38%

Én meg tudom, hpgy van aki meghallgatná, de neki csak hittel lehet tetszeni.

A hitet tényleg el lehet vesziteni, de olyan ez, mint a sport. Kiesik az ember a gyakorlatból ha abba hagyja, de ha elkezdi akkor újra egyre jobban megy. Isten szemei forognak a Földön, hogy megmutassa hatalmát azoknak akik hozzá teljes szívvel ragaszkodnak.

2017. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!