Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Befogadóak a reformátusok?...

Befogadóak a reformátusok? Katolikus vagyok, de szimpatikusabb a református vallás. Csalódtam a katolikus egyházban. Számos papban és hívőben. Nem szólít meg. Mennyire nyitottak a reformátusok a katolikusok felé? Nem akarom elsietni. Csak ismerkedni.

Figyelt kérdés

2017. szept. 18. 19:55
1 2
 1/17 imakommandós ***** válasza:
54%

Sok volt Katolikus ismerősöm van.

Nem "csak" azért jöttek a gyülekezetbe mert hívták őket valamikor, hanem mert úgy érezték soha nem kapták meg a templomban azt amire vágytak egész életükben!

És úgy tűnik a beszámolóikból, hogy valóban vannak helyek amik Isten számára nem kedvesek.

Hallottam egy nagyon idős, volt Katolikus házaspár bizonyságát, illetve sokan hallgattuk egyszerre, és nem sok szem maradt szárazon.

Azóta nem nézek le semmilyen felekezetbe járó hívőt, mert hiszem, hogy mindenhol vannak olyan emberek akik őszintén keresik Istent és szomjasak Jézussal való találkozásra, csak nem tudják, hogy nem megfelelő helyen vannak.

2017. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Azok! :)
2017. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Abszolút. Ha megkérdezik a gyülekezetben hogy mi járatban és elmeséled hogy megnézed hogy milyen ez a gyülekezet, mert nem vagy megelégedve a sajátoddal, akkor ÉRTELEMSZERŰEN nem utasítanak el.
2017. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Nehéz helyzet. Azért azzal óvatosan, hogy néhány ember miatt kidobnád a teljes katolikus hitet, a szentségeket, mint az Eukarisztia például.


Szerintem ilyen kérdésekben nem az egyes emberek iránt érzett szimpátia kell, hogy döntsön, ezek annál jóval lényegesebb kérdések.


Ha nem értesz egyet a gyónással, az Eukarisztia szentségével (hogy Krisztussal valóságosan egyesülhetsz), a szentek közbenjárásával, stb... akkor válts gyülekezet, mert nem vagy katolikus. Ha ezeket elfogadod és vallod, akkor lehet elég másik katolikus gyülekezetet keresni.


Attól függően, hogy mit vetsz el a katolikus tanításból, még mérlegelheted az ortodox egyházakat, vagy esetleg az evangélikusakat is. Szerintem a protestánsok közül ez utóbbiaknak a legszimpatikusabb a tanításuk (nálunk ugye az anglikán nem eltrjedt, őket ezért nem említem).

2017. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem ezen múlik a hit.

Van jobb pap, meg neked kevésbé szimpatikus. Ezek emberi tulajdonságok. Ne ez alapján dönts felekezet közül, a tanítás (lenne) a lényeg, mert nem egy klubban vagyunk, ahova eljárunk szórakozni és ha már nem tetszik, akkor átmegyünk egy másikba.

2017. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 imakommandós ***** válasza:
57%

Az ostyával meg a köré épitett dogmával nem lehet találkozni Jézussal. Menj olyan helyre ahol erősitik a hited.

Jézus nem szertartások pontos külső teljesitésére tanitott, hanem az Ő követésére. Sajnos a mise lebecsüli Krisztus megváltói művének egyedülálló voltát és tökéletességét.

Erre a gyógyszer Isten teljességének a megismerése Krisztusban. A testté lett Úr aki felment a mennybe, az egyetlen közbenjáró értünk.

2017. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

#6

Kár, hogy ezzel Jézust hazudtolod meg:

"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital."


Persze lehet erre te csak ezt mondod:

"Kemény beszéd. Ki hallgatja?"


De Jézust ez sem tántorítja el, az Utolsó Vacsorán újra megerősíti szavait:

"Vegyétek és egyétek, ez az én testem!" Aztán fogta a kelyhet, hálát adott, és ezekkel a szavakkal nyújtotta nekik: "Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára."

2017. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

7.Hsz!


Természetesen,Jézus ugyanúgy szimbólumként szól testéről,és véréről,az utolsó vacsorán,mint amikor szőlőtőnek,ajtónak,szegeletkőnek pásztornak,botránkozás kövének,stb.nevezte magát.

Netán azt képzeled,hogy Jézus átinkarnálódott szegeletkővé,vagy szőlőtővé is?


Azt nem gondolom,hogy minden református közösség kedves,és befogadó,de a többség igen.

Azt sem gondolom,hogy el kellene mondanod látogatásod,netán közösség cseréd okát,különösen,ha azt senki sem kérdezi.


Én nem tudok elképzelni olyan közösséget,ahol lehetetlen Krisztus követőjévé válni,még a JT-k,vagy a katolikusok közt sem,de minden bizonnyal eltorzíthatják az istenképet olyan hamis tanok,mint pl.Krisztus újbóli feláldozása minden nap,a világ minden katolikus templomában,holott az Ő áldozata egyszeri,és egy örökkévalóságra érvényes.

Az is nehezítheti,a korrekt istenkép kialakításában,ha a világ megalkotóját teremtménynek tanítják,mert Isten Szentlelke előtt ezek a hamis tanok sem jelentenek számottevő akadályt.

2017. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Értem én, szimbolikusan valóságosan :)
2017. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakorló katolikus vagyok, és nekem is nagyon szimpatikus a református vallás, mindig is közel állt a szívemhez. Ha te úgy érzed, hogy reformátusként jobb keresztény tudnál lenni, akkor menj át oda nyugodtan, attól nem kell félned, hogy a reformátusok nem fogadnának be. Ha úgy mész közéjük mint katolikus, akkor is örömmel fogadnak, ebben biztos vagyok.

Azonban, mint írta is itt valaki, csupán a személyes csalódások, sérelmek miatt nem érdemes áttérned, mert ilyen dolgok a reformátusoknál is érhetnek téged.

2017. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!