Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis hogyan kellene mosolyogv...

Mégis hogyan kellene mosolyogva örülnöm, miközben minden balul sül el az életemben?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, fizikailag, mentálisan. Bármibe kezdek rosszul sül el, a teljesen istentelen emberek, jókat röhögnek, amíg én senkiként elnyomott vagyok, sikertelenség ahova csak nyúlok, betegség, és szerencsétlenség ahol csak vagyok. Családi problémák, és még sorolhatnám.


Próbálok jól cselekedni, jót tenni másokkal, önzetlenül szeretni, de az élet folyamatosan kibabrál velem, ahogyan fel is soroltam, nem tudok olyan területet, ahol bármi örömöm is volna. Jó esélyem van, hogy hamarosan egy infarktus visz el fiatalon, és bármennyire is próbálok tenni ellene, az agyam teljesen szétszakad a sok negatív érzéstől gondolattól, egyedül maradottságtól. Miért nem érzem Isten szeretetét?


2017. szept. 22. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Én is hasonlóan éreztem, aztán úgy döntöttem, hogy mindenkit leszarok, mert belőlem csak egy van, ezért vigyáznom kell magamra. Így némi időt (3-4 hetet) rászánva kiderítettem, hogy mi is érdekel igazán és felíratkoztam egy ingyenes tanfolyamra a neten. Már fél éve csinálom, egyre jobb vagyok benne, ez önbizalmat ad és főleg: nem rágódom a korábbi sérelmeimen, mint azt tettem, mert az tényleg a sírba visz.

Nekem ez vált be, remélem, te is megtalálod a lelki békéd. Nem kell mosolyogni, ha nem megy. Néha lehetetlen. Pihenj sokat és vedd be a leszarom tablettát. Másképp sajnos nem megy. És érted is kár lenne, mert belőled is csak egy van.

Ja, és Isten csak mese. De te valódi vagy.

2017. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Ha egy ember feltörlőrongyként viselkedik,ne csodálkozzon,hogy feltörlik vele a budit!


Tudomásul kell venned,a te valódi értékedet!!!


A te értéked nem a tested,nem a tudásod,nem az,amit eddig letettél az asztalra a világ előbbrejutásáért,hanem amennyit Isten fizetett érted,Aki egyszülött Fiát adta,hogyha hiszel benne,örökéleted legyen általa,s Vele.


Isten szeretetét nem akkor érzed elsősorban,amikor rajtad gyakorolják,-hisz az kívülről hat rád,-hanem akkor,amikor Isten BENNED megéli szeretetét másokon.


A világ tele van gyönyörű,és rettenetes dolgokkal.

Amelyikre fókuszálsz,olyannak tartod a világot.


Ha Budapesten,pl.a 6. kerületben járok,két dolgot figyelhetek meg:

1.Azt a gyönyörű egységes építészetet,amely Európa legszebb városává teszi azt,vagy

2.a temérdek kutyaßart,amit a világ legtahóbb kutyatartói maguk mögött hagytak.


Hogy hova fókuszál a szemed,elvileg az akaratodon,és eszeden múlik.


Emeld fel szemed Jézusra!Nézd arcát,hogy míly tündöklő!

Közelében gondjaid oszlanak,s tőle árad az égi erő!

2017. szept. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 imakommandós ***** válasza:

Mik azok a családi problemák?

Milyen a viszonyod a szüleiddel?

2017. szept. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélgess erről valakivel. Sokat!
2017. szept. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Ne a vallásban ekress megoldást, hanem az éeltben!
2017. szept. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt mondom, hogy együtt érzek veled, az csak félig igaz, hiszen elképzelni tudjuk csak mások szenvedését, de érezni nem.


De nem vagy egyedül a problémákkal, sajnos sokan vannak hozzád hasonló, vagy még nálad is rosszabb helyzetben lévő, és ebből próbálják meg kihozni a legjobbat.

Tudom ez sovány vigasznak tűnhet, ám mégis buzdítás forrása lehet. Isten a szaván keresztül bátorít, és olyan gondolatokat közöl, ami a segítségünkre siethet.


Javaslom, olvasd el a következő verseket, amiket Isten íratott le az Őt szeretőknek.


Pl Nekem sokat segítettek a következőversek, amiket maga Asáf íratott le elkeseredésében, és leírta mi lett a vége:

(Zsoltárok 73:felirat–19) Asáf éneke. 73 Isten jó Izraelhez, a tiszta szívűekhez.  2 Nekem pedig már-már elfordult a lábam, Kevés híja, hogy meg nem csúsztak lépteim.  3 Bizony irigykedni kezdtem a dicsekvőkre, Látva a gonoszok békéjét.  4 Mert nincsenek halálos kínjaik, És hasuk is kövér.  5 Nincs részük a halandók bajában, Nem éri őket csapás, mint más embereket.  6 Ezért nyakláncként viselik a gőgöt, Erőszak borítja őket ruha gyanánt.  7 Szemük kidülled a kövérségtől, Messzebbre jutnak szívük elképzeléseinél.  8 Csúfolkodnak és rosszat beszélnek, Csalásról szólnak fennhéjázva.  9 Az egekre tátják szájukat, És nyelvük bejárja a földet. 10 Ezért visszahozza a népét ide, És kiöntetnek nekik a bőséges vizek. 11 Így szólnak: „Hogy is tudhatná Isten? Van-e ismeret a Legfelségesebben?” 12 Íme, ezek a gonoszok, akik időtlen időkig gondtalanok; Gyarapítják vagyonukat. 13 Bizony hiába tisztítottam meg szívemet, Hiába mosom ártatlanságban kezemet. 14 Egész nap csapás sújt, Minden reggel helyreigazítást kapok. 15 Ha azt mondtam volna: „Én is úgy beszélek”, Íme, csalárdul cselekedtem volna Fiaid nemzedékével. 16 Eltűnődtem, hogy megértsem ezt; Gyötrődés volt ez szemeimben,


17 Mígnem bementem Isten dicső szentélyébe. Tisztán akartam látni jövőjüket. 18 Bizony síkos talajra állítod őket, Romlást hozol rájuk, elbuknak. 19 Ó, mint lettek döbbenetté egy pillanat alatt! Elérte őket a vég, végük lett a hirtelen rémülettől!


(Prédikátor 8:12) 12 Bár a bűnös százszor is elkövet gonoszságot, és sokáig él, ahogy neki tetszik, de azt is tudom, hogy majd jól lesz dolga azoknak, akik félik az igaz Istent, amiért félték őt.


Ilyen és ehhez hasonló dolgokkal töltsd meg az elmédet.


A jw.org honlapon számtalan Bibliai témájú filmeket és olvasmányokat találsz, olyan élet tapasztalatokat, akik elmondják, hogy néztek szembe még is a nehézségek idején úgy, hogy közben nem vesztették el örömüket.

2017. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, és együttérzését. Még ha nem is ismerjük egymást, több együttérzést kaptam tőletek, mint évek óta a legtöbb embertől, akit személyesen ismerek.
2017. szept. 23. 09:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Pszichológusra vagy beszélgetőtársra lenne szükséged. Azt nem tudom ezen az oldalon megadni, de a vallásos kérdésre megpróbálok válaszolni...


"Miért nem érzem Isten szeretetét?"


Az amiről a Biblia és Isten szól az az örökkévalóság! Jézus is egyfolytában azt magyarázza, hogy ha már helyet készít a számodra az Atya mellett, akkor ne a földi hülyeségekkel foglalkozzál, amik úgyis elmúlnak.

2017. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Megértem, amit mondasz. De esendő emberként csak egy ideig bírom, hogy ne érezzem magam rosszul. Amikor elkezdek fáradni, mentálisan és fizikailag, akkor rám szakad minden probléma egyszerre, és azt nem tudom kezelni.
2017. szept. 23. 09:34
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"Emeld fel szemed Jézusra!"

De akkor a 6. kerületben bele fog lépni a kutyaszarba.

2017. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!