Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők mit gondoltok erről?

Hívők mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Istenről, valójában olyan mint amilyen kép bennetek él, amit el HITTETEK róla, de lehet őt személynek nevezni? lehet őt "ő-nek" nevezni?

A szüleitek is keresztények voltak vagy később lettetek hívők és miért? tovább adták nektek a hitüket. Istent hatalmas lényként képzelitek, egy apakép van előttetek igaz? egy férfi,egy főnök, a mindenható Isten.

Máshol egy elefántnak képzelik, és miért? mert az elefánt hatalmas.

Előfordul hogy nő de az is hatalmas és termékeny.

Istent sose ábrázolják egy kis görnyedt törpének.

Gyerekkorotokban ki volt a hatalmas, a mindenható, élet és halál ura? anyukátok, apukátok.

Most ki a hatalmas és mindenható? a Teremtő.

Szerintem van Isten de az nem olyan, mint amilyennek az emberek kialakították magukban, ez is hitrendszer, hiszen az ember hitte el ezt hogy Isten ilyen meg olyan, más a keresztény vallásban és a hindu vallásban., Nincs szilárd hite a világ embereinek, hogy most az Isten tényleg ilyen lenne. Közös bennük Áldozni kell neki, imádni kell, követni az utasításaikat hogy elérd a mennyországot.

Hogyan alakult ki a legtöbb vallás? Volt egy megváltó, vagy egy különleges ember akinek Istennel volt kapcsolódása és ő továbbadta a tudását és így tovább.

Teremtő lények vagyunk, Isten szikrái.

És amúgy az emberek erősebbek, ha közösségben vannak a hitük által, összetartja őket és ilyenkor teljesen más energiák vannak jelen.

Ez ahogyan én vélekedek ,amit most leírtam ez is egy hitrendszer, mindenkinek más hitrendszerei vannak, épp ezért nincs két egyforma gondolkodású ember. Követitek a bibliát már is beléptek abba a hitrendszerbe. (ne értétek félre nem akarom hogy ne higgyetek benne és ne kövessétek, mert nem rosszra tanít, mindenkinek szabad akarata van).

Én gyerekként féltem Istentől, féltem hogy pokolra küld,ha rosszul viselkedek egy szakállas öregemberként képzeltem el, a mikulástól is féltem hogy virgácsot ad, apámtól is féltem. Apám képét vetíttettem ki Istenre, és bűntudatom volt ha rosszul viselkedtem és mi lett ebből, sok ember kihasznált, hagytam magam megalázni, gyerekkorom szerves része volt a bűntudat.

Véleményem szerint nem kell valláshoz csatlakozni, mint például a keresztény egyház,Hindu, muzulmán. Nem muszáj templomba járni. Isten valójában nem büntet. Karma létezik, azt kapod vissza amit okozol szándékod szerint.Mi teremtjük a valóságunkat. Valójában tanulni vagyunk ezen a világon, mindenki azt amiért leszületett ide. erényeket pl. bátorság. Semmi sem történik véletlen, mindennek oka van, tudatalatti hitrendszerek 90%-ban befolyásolják az életünket.

Higgyétek el Isten nem büntet és máris szabadabbak vagytok. Nem kell félni ettől, a pokoltól, a kisördögtől, démontól, mert gondolkodásoddal elhiszed és manifesztálod.

Hitrendszereid alapján teremted meg a valóságod.

gyermekként talán megkaptad hogy rossz vagy, haszontalan, felnőtt életedben is lenyomatot hagy, közben meg nincs benne igazság, csak elHITETTÉK veled, de tudat alatt még mindig az a kis gyermek vagy aki magára vette a "buta vagyok" programot.


2017. szept. 23. 14:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szeretném ha leírnátok mit jelent nektek Isten és mit vártok tőle? hogyan kezdtetek el hinni?
2017. szept. 23. 14:43
 2/16 A kérdező kommentje:

Tegyétek fel a kérdést magatoknak, ha nem hinnétek Teremtőben, mivel lennétek kevesebbek.

Nekem a hit segítséget adott a gyógyuláshoz,véleményem szerint csak ez az energia képes tartós gyógyítást végezni. leírnám ezt a módszert, de sarlatánságnak és a kisördög művének tartanátok.

2017. szept. 23. 14:48
 3/16 A kérdező kommentje:

hit=Remény,összetartás,egyes embereknél menekülés, míg másoknál az élet maga, megint másoknak háború, gyilkosság, valaki hülyeségnek tartják.



Kíváncsi vagyok mások hitrendszerére.

2017. szept. 23. 14:52
 4/16 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint aki ateista valójában az is hívő.

Abban hisz hogy nincs Isten.

2017. szept. 23. 15:00
 5/16 anonim ***** válasza:

"Hívők mit gondoltok erről?"

Tényleg nem veszekedni szeretnék, de ha már egyszer megkérdezted, hogy mit gondolok erről, akkor leírom...


" de lehet őt személynek nevezni? lehet őt "ő-nek" nevezni? "


A Bibliában úgy ismerjük meg Istent mint aki cselekszik, és szól hozzánk. Ha valaki cselekszik és szól, akkor nem egy elvont energia vagy ilyesmi, hanem egy konkrét személy.


"A szüleitek is keresztények voltak vagy később lettetek hívők és miért?"


Mindkettő. A szüleim is keresztyének (legalábbis papíron, hogy milyen mély a hitük, az egy más téma). Én viszont csak felnőtt fejjel lettem tudatosan hívő.

Hogy miért, az egy hosszú történet... Egyáltalán felnőtt fejjel értettem meg, hogy ez az egész mennyivel többről szól mint amit gyerek ésszel tudtam, hogy "szeressünk mindenkit, és vannak jó sztorik a Bibliából, mint Noé bárkája".


" Istent hatalmas lényként képzelitek, egy apakép van előttetek igaz? egy férfi,egy főnök, a mindenható Isten. "

Igen is meg nem is. Ez így kicsit kisarkított, főleg a "férfi" rész.



"Istent sose ábrázolják egy kis görnyedt törpének"

Itt épp a keresztyén vallás a kivétel. Gondolj a Pilátus kezére került, majd kivégzett Isten fiára.


"Közös bennük Áldozni kell neki, imádni kell, követni az utasításaikat hogy elérd a mennyországot. "

A keresztyénség a nagy kivétel! Szerintünk úgysem vagy elég jó, hogy elérd Isten mércéjét, ezért Jézus elszenvedett helyetted mindent büntetést.


"Teremtő lények vagyunk"

Én aztán nem vagyok teremtő. Nem tudok a semmiből teremteni. Legfeljebb teremTETT lény vagyok.


"Ez ahogyan én vélekedek ,amit most leírtam ez is egy hitrendszer, mindenkinek más hitrendszerei vannak, épp ezért nincs két egyforma gondolkodású ember"

Elnézést az okoskodásért, de nem írtál le semmilyen hitrendszert. Azt írtad le hogy van Isten szerinted, de többet nem.

Akkor ha van Isten, akkor adott felelősséget az embereknek? Vajon igazságos-e (tehát Hitlert meg Sztálint annyiban hagyja-e)?

Ha igazságot, akkor én vajon elég jó vagyok neki? (Én tudom magamról, hogy nem.)

Így aztán eljutok oda, hogy tényleg az az egyetlen út, ha Isten szeret annyira minket, hogy eljön emberként (Istenként képes tökéletesen élni), mégis elszenved minden büntetést (amit nem érdemelt volna, hiszen tökéletes volt).

Ha már az apás hasonlatról beszéltél, mondok egy példázatot: Az apa bíró a lánya ügyét tárgyalja. Mivel igazságos, megítéli a bírságot. De mivel szereti a lányát, az ítélet után leveszi a talárt, és kifizeti a lánya helyett a bírságot.


"Én gyerekként féltem Istentől, féltem hogy pokolra küld,ha rosszul viselkedek egy szakállas öregemberként képzeltem el... Apám képét vetíttettem ki Istenre,"

Mert nem ismerted Istent. Felnőtt ésszel érthető, hogy egy ilyen (hangsúlyozom hogy HAMIS) Istenkép nem volt kielégítő a számodra.

Amit te csináltál, hogy kitaláltál magadnak egy istent édesapád képére, nem pedig a Bibliából megismerhető Istenben hittél.


"Isten valójában nem büntet. Karma létezik"

Elismétlem azt amit az előbb kérdeztem: Vajon ha Isten megteremtette a világot és az embereket, akkor Hitler és Sztálin is megússza? Ők ugyan mikor kapták vissza azt, amit tettek másokkal? A földi életben sohasem.

A hétköznapi életben se tapasztalom azt, hogy a Földön mindenki azt kapná amit érdemel. (Sőt keresztyén szemszögből ha azért cselekszel jót, mert valamit elvársz cserébe, akkor az bűn.... Bizony ilyen nehéz tökéletesnek lenni, és ezért van szükségünk Jézusra!)


Amiben te hiszel az a deizmus: Van Isten, megteremtette a világot, és magára hagyta. Ez egy kényelmes világnézet mert nem kell feladnod Istent ha esetleg hinnél benne, de nem is tartozol semmi felelősséggel neki. Mindenesetre amennyiben van egy Teremtő, akkor szerintem a leghihetetlenebb verzió épp az, hogy semmit nem akar tőlünk, csak úgy elvan.


".Mi teremtjük a valóságunkat. "

Ez pedig megint épp ellent mond a karmának.


"Semmi sem történik véletlen, mindennek oka van,"

Ez meg az előző állításodnak mond ellent.

2017. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom Hitlernek rengeteg betegsége volt, parkinson kór azt hiszem, mentális betegségek tömkelege., öngyilkos is lett. Azért ne keverjük bele a tömeggyilkosságot, nyilván neki meg kell fizetnie.
2017. szept. 23. 15:16
 7/16 A kérdező kommentje:
Reggel felkelsz az ágyból, kimosod a fogadat, elpakolod a ruháidat máris teremtettél. Elmész dolgozni, megkapod a fizetést, ilyenkor is teremtesz.
2017. szept. 23. 15:17
 8/16 A kérdező kommentje:

A hitrendszer az maga a gondolkodásod, ahogy látod a világot, amit gyerekkorodból hozol, az eddigi tapasztalataidból.

A felettes én(szuperegó) az a részed ami eldönti mi a jó és rossz.


Minden amit hiszel, amit gondolsz, amit leírsz az legfőképp TE világod része.

2017. szept. 23. 15:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne felettes éned akkor kérdés nélkül gyilkolnád az embereket, mert nem alakultak ki alapvető erkölcsök.
2017. szept. 23. 15:26
 10/16 anonim ***** válasza:

"Reggel felkelsz az ágyból, kimosod a fogadat, elpakolod a ruháidat máris teremtettél. Elmész dolgozni, megkapod a fizetést, ilyenkor is teremtesz."


A teremtés az az, amikor valami újat alkotsz a semmiből. Ez nem teremtés.

2017. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!