Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy misére nem hívő ember is...

Egy misére nem hívő ember is bemehet? Mikor van mise? Ha egy fordított kereszttel bemegyek oda, mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális válaszokat!:)

2017. szept. 25. 21:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Egy misére bátki bemehet. Hogy mikor van mise, nézd meg a helyi miserendet. Szent Pétert fordított kereszten végezték ki, a fordított kereszt, mint a sátánizmus jele, csupán 20. századi találmány. De mért akarsz fordított kereszttel bemenni oda?
2017. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, milyen egy mise:)
2017. szept. 25. 21:17
 3/35 anonim ***** válasza:
23%

Ha kíváncsi vagy, bemehetsz - bár számíts arra, hogy egy-két buzgó hívő megátkoz.

Ne menj középre, oda nem illik menni mise alatt, és ne mutogass be nekik semmivel.

2017. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Egy hívő sem fog megátkozni, nyugodtan bemehetsz. De ha vendégségbe mész, akkor a vendéglátót nem illik provokálni, ha ez a célod, inkább ne menj.
2017. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
24%

"Egy hívő sem fog megátkozni"

Konkrétan engem már megátkoztak, pedig nem provokáltam. Csak látszott rajtam, hogy nem vagyok hívő (nem ismertem pontosan, hogy mikor mit kell csinálni).

Ez a szeretet vallása... valahogy sok hívőnek nem megy át a legfőbb parancs.

2017. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

"Csak látszott rajtam, hogy nem vagyok hívő"

Miért, hogy néz ki egy nem hívő? És egy hívő? Hogy lehet ezt ránézésre megmondani? Tekintsünk már el a sztereotípiáktól. Amúgy nehezen hiszem, hogy megátkoztak. A keresztények nem szoktak átkokat szórni, ez olyan babonás dolog.

2017. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%

"Hogy lehet ezt ránézésre megmondani?"

Leírtam. Mi nem érthető belőle?

Nem pont úgy mozogtam a misén, mint a hívők, nem imádkoztam, stb.


"Amúgy nehezen hiszem, hogy megátkoztak."

Hát, pedig pontosan így történt. Egy kedves, jó szándékú hívő úgy gondolta, hogy ez a minimum, amit tehet velem, ha már odapofátlankodtam az ő istentiszteletére.

2017. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%

1#


A fordított kereszt, nem szent Péteri. Sokkal régebbi szimbólum. Azt hirdetni, hogy ez szent Pétertől ered, Ábrahámita

lopás, és ferdítés eredménye.

2017. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Persze, bárki bemehet.

Mise több időpontban van van, templomtól függ, hogy mikor van: itt tudsz rákeresni [link]


"Ha egy fordított kereszttel bemegyek oda, mit csinálnak velem?"

Valószínűleg semmit, mert a fordított kereszt Szent Péter egyik attribútuma is. Rómában sok templomban látni.

De ha bármi mással provokálni szeretnél, akkor nyilván annak senki nem fog örülni.

2017. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

"A fordított kereszt, nem szent Péteri. Sokkal régebbi szimbólum. Azt hirdetni, hogy ez szent Pétertől ered, Ábrahámita

lopás, és ferdítés eredménye."


Szövegértés, barátom... Senki sem mondta, hogy hasonló szimbólumot nem használtak volna régebben. Csak mivel Szent Pétert a hagyomány szerint fejjel lefelé szögezték keresztre, ezért a kereszténységben az ő jele lett a fordított kereszt. De ettől még máshol jelenthet mást.

A szvasztika sem csak a náciké, Indiában senki nem lesz amiatt náci, mert használja.

2017. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!