Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazából csak egy nap a...

Igazából csak egy nap a világunkon töltött életünk?

Figyelt kérdés
Szerintem így van. Mert a mai nap a mi napunk a tegnap már el múlt a holnap még nem biztos.
2017. szept. 30. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A holnap az valóban nem biztos, de hogy ebből milyen kifacsart logika alapján vontad le a kérdésben megfogalmazott következtetést, azt nem tudom.


Szóval nem.

2017. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy zene dalszövege alapján
2017. szept. 30. 23:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tegnap már elmúlt, de mivel már léteztem tegnap is, rögtön több az életem mint egy nap. Nem is beszélve arról a kb tízezer napról, amit szintén eltöltöttem már életem során...
2017. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a jelen VAN - a múlt elmúlt, a jövő még nincs. Ha a tegnapra gondolunk, vagy a holnapot tervezzük: az is jelenben történik, tudatunkkal a jelenbe hozzuk. Ezért is olyan fontos sok létszemléletnél a jelen: "itt és most" a zenben. Csak jelenlétben tudunk valamit tenni, alkotni, gondolni. Ezért is van, hogy az újplatonista Plótinosz a Jelenlétet nevezi istenségnek.
2017. okt. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy a múlt és a jövő talán csak illúzió?

Én erre azt mondanám, hogy a jelenből elég pontosan tudjuk rekonstruálni a múltat anélkül, hogy azt ismernénk. És ha a múlt-jelen ennyire egyértelműen meghatározza egymást, akkor az vagy egy nagyon jó illúzió, vagy maga a valóság.

(Például: ma reggel nedves volt a kertben a talaj --> tegnap esett.)


Tehát ha a múltbeli emlékeinket rekonstruálhatjuk puszta logikával is, akkor ok-okozatot feltételezve nem csak egy napot töltünk a világban.

2017. okt. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A múlt történései, elemei rendkívül jól rekonstruálható, a jövő eseményei könnyen kikövetkeztethetőek, ha ismerjük egy egyén, vagy szituáció körülményeit. Az élj a jelenben egy általános bölcsesség, amiről Jézus is beszélt. Azért tartotta Jézus is fontosnak, hogy az emberek a jelenben éljenek, mert ha valakinek folyamatosan pörög az agya, egy múltbéli emléken, vagy a holnapon, a jövő történésein, akkor úgymond halottá válik a jelenben, amiben képes volna változást hozni.


A válaszra a kérdés, nem egy napot élünk a világban. A kérdés inkább az, hogy az emberek élnek e igazán, mert sajnos az emberek többségének a gondolatai folyamatosan megállás nélkül pörögnek, a múlt fájdalmain, emlékein, a jövő kilátástalanságán.

2017. okt. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A holnap nem biztos? Ha teszel érte, hogy ne legyen biztos, akkor ez így is van. Ellenben ha azért teszel, hogy legyen holnapod, akkor nagyon is biztosan tudod a jövődet alakítani.

Ha szándékosan nem tanulsz a holnapi matek TZ-re, akkor nem lesz jó jegyed. Ha készültél rá az elmúlt napokban (amik a tegnapok), akkor bizony a holnapnak nagyobb esélyt adtál, biztos, hogy nem buksz meg a feladatban.


Van egy másik mondás is: Bill Keane — 'Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.'


Az egy másik filozófia, hogy a tegnap az történelem, tehát nem tudsz rajta változtatni, az már úgy van, ahogy megtörtént. A holnap egy rejtély, mert nem csak azon múlik, hogy te mit készültél holnapra, hanem, hogy mi történik a világban rajtad kívül is, ám ha nyitott szemmel jársz, készülni tudsz a változásokra és kezedben lehet a kontroll. A ma isten adománya, ezért hívják jelennek (ajándéknak). Ez azt jelenti, hogy nem kell eldobni a mai napot és semmit tevéssel tölteni, hanem bele kell adni mindent, csinálni kell, ki kell hozni belőle, amit lehet.

2017. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegnap + Ma = 2


A kérdésedre tehát a válaszom: Nem.

2017. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!