Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell a bűnt megbocsátani?

Miért kell a bűnt megbocsátani?

Figyelt kérdés
Ha én megbánom,amit kell és jóváteszem,ahogy kell ,az miért nem elég?Miért kell bárkinek,pl. Istennek a bocsánata?

2017. okt. 2. 08:55
1 2
 1/15 Molyember ***** válasza:
84%
Ha nincs bocsánat, akkor nincs vége a bűntudatnak. Ráadásul semmit nem lehet jóvá tenni.
2017. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Benne van a nevében.


Ha Isten nem bocsájtana meg, akkor büntetést kapnál.

2017. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mansour ***** válasza:
79%

Szerintem ha őszintén megbánod és jóváteszed, akkor Isten azzal már megbocsátott. (Nem kell erre még külön kérni.)

Ha másik ember ellen követsz el bűnt, akkor ugye még ott van az, hogy ő is megbocsát-e. Ha megbánod és jóváteszed, akkor nagy eséllyel igen, bár van, aki még így sem képes rá. Mondják viszont, hogy aki nem képes megbocsátani, az magának árt...

2017. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A bűn törvényszegés. Azért meg bünti jár. Kivéve aki elfogadja, hogy Jézus fizetett helyette, és szívből gyűlöli és szenved a bűntől
2017. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mansour ***** válasza:
54%

"Azért meg bünti jár."

Nos igen. De a büntetést nem Isten "méri rád". Te magad vagy a büntetés önmagad számára.

2017. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tyler913 ***** válasza:

Fontos lenne rendet rakni a bűnfogalom körül. A legtöbb ember egy konkrét cselekményre gondol bűnként,pedig a bűn állapot - méghozzá az Istentől való elválasztottság állapota, amelybe minden ember beleszületik. Ebben vagyunk automatikusan, és ennek az eredményei azok a cselekedetek,amiket a köznapi nyelvben bűnnek nevezünk.


Tehát nem úgy működik a dolog,hogy te egyébként jó ember vagy,és ha bűnt követsz el,akkor azt külön Istennek meg kell bocsátania.

Mindannyian a kárhozat állapotából indulunk,és Jézus egyetlen áldozatának megértésével,elfogadásával és megélésével lesz üdvösségünk. Valójában nem kell Istennek újra és újra megbocsátania, hanem ugyanahhoz az egyszeri kegyelemhez fordulunk újra és újra vissza,amikor az emberi természetünk visszahúz és hibázunk az életünkben.


A másik,ahogy előttem is írták: emberi módon nem tudod a vétkeidet minden esetben jóvátenni,bocsánatot kérni. Mondok egy szélsőséges példát: ha véletlenül autóbalesetet okozol,amiben meghal egy másik ember,akkor hogy kérsz bocsánatot,és hogy teszed jóvá? Emberileg sehogy. Az Istenhez visszatalálni ott kezdődik,amikor rájössz,hogy akármit is tettél,és akármilyen is voltál, nem emberi jóvátétellel,hanem csakis kegyelemből szabadulsz meg a bűnöktől és a bűntudattól is.

2017. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nos igen. De a büntetést nem Isten "méri rád". Te magad vagy a büntetés önmagad számára."

Que? Azért szar lesz, hogy ítéletkor a meg nem térőket behajigálják a kénes tüzes tóba ...

De tény, hogy nem Isten adja a büntetést, hanem mindenki maga válasz, hogy hogyan szeretné eltölteni az örökkévalóságot.

2017. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Fontos lenne rendet rakni a bűnfogalom körül. A legtöbb ember egy konkrét cselekményre gondol bűnként,pedig a bűn állapot - méghozzá az Istentől való elválasztottság állapota, amelybe minden ember beleszületik. Ebben vagyunk automatikusan, és ennek az eredményei azok a cselekedetek,amiket a köznapi nyelvben bűnnek nevezünk. "

Ez is hibás. Nem csak egyféle bűn van. Van, amit írsz, de van konkrét cselekmény is. Nem olvastad, hogy Isten mennyire gyűlöli a hazugságot?


"Tehát nem úgy működik a dolog,hogy te egyébként jó ember vagy,és ha bűnt követsz el,akkor azt külön Istennek meg kell bocsátania.

Mindannyian a kárhozat állapotából indulunk,és Jézus egyetlen áldozatának megértésével,elfogadásával és megélésével lesz üdvösségünk. Valójában nem kell Istennek újra és újra megbocsátania, hanem ugyanahhoz az egyszeri kegyelemhez fordulunk újra és újra vissza,amikor az emberi természetünk visszahúz és hibázunk az életünkben. "

Szerintem azért nem árt felismerni, hogy milyen bűnt gyakorolunk még, és Istenhez fordulni imában, hogy ettől is szabadítson meg. Ez a megszentelődés egyik része. Az apostolok sokszor írnak erről


"A másik,ahogy előttem is írták: emberi módon nem tudod a vétkeidet minden esetben jóvátenni,bocsánatot kérni. Mondok egy szélsőséges példát: ha véletlenül autóbalesetet okozol,amiben meghal egy másik ember,akkor hogy kérsz bocsánatot,és hogy teszed jóvá? Emberileg sehogy. Az Istenhez visszatalálni ott kezdődik,amikor rájössz,hogy akármit is tettél,és akármilyen is voltál, nem emberi jóvátétellel,hanem csakis kegyelemből szabadulsz meg a bűnöktől és a bűntudattól is."

Egyetértek

2017. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

* Nem olvastad, hogy Isten mennyire gyűlöli a hazugságot?

Ez a rész félreérthető! Nem rád gondoltam, hanem csak egy példa a bűn cselekvésére

2017. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tyler913 ***** válasza:

A 8-as válaszadónak:


Ez szemantikai kérdés. Nevezhetjük bűnnek az elkövetett rosszcselekedeteket,mint a hazugság,erőszak,paráznaság,stb. Ezzel önmagában nincs baj, a Biblia is így tesz. Viszont ez nagyon sok félreértésre adhat okot,ahogyan a kérdésből is látszik. Ezért magyarázom úgy,hogy a bűn alapvetően állapot,és ebből csak következményként erednek azok, amiket bűnnek hív a köznapi nyelv.


"Szerintem azért nem árt felismerni, hogy milyen bűnt gyakorolunk még, és Istenhez fordulni imában, hogy ettől is szabadítson meg. Ez a megszentelődés egyik része."

Ez tökéletesen így van,az ember egyszerre bűnös és megigazult. Szó sincs arról,hogy a megtérés tökéletessé tenne. Az ember hajlamos marad olyat tenni,ami Isten szemében rossz. De onnantól,hogy én Isten kegyelmére bíztam magam,a bűneimet többé nem rója fel. Éppen ezért tudok megszentelődni,és megszabadulni tőlük.

2017. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!