Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjak vissza a...

Hogyan találjak vissza a helyes útra?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben, nem hiszek a sorsban, de hiszek a karmában. Hiszem, hogy amit adok, azt kapom vissza az életben. Annyira hiszek benne, hogy a karomra is egy buddhista karma szimbólum van tetoválva, hogy mindig emlékeztessen rá, amit adok, azt kapom. Mégis valahogy valamikor letértem a hitemről, frusztrált lettem, rosszindulatú. Mostanában azt veszem észre, hogy gyakran keresztbe teszek embereknek. Nem nagy dolgokban, csak pl munkahelyi apróságokban, vagy kibeszélek, kigúnyolok embereket. És ahogy attól félte, az élet elkezdte ezeket a dolgokat visszazúdítani rám. Egyik baj, egyik nehézség, egyik kellemetlenség jön a másik után. Napról-napra egyre több, és úgy érzem, már nyakig merültem benne. Hogyan találjak vissza a régi önmagamhoz? Lehetek még jó ember? Van valami mód rá, hogy helyrehozzam az eddigi rossz cselekedeteimet, hogy mihamarabb végetérjenek a rossz dolgok?

2017. okt. 7. 01:28
1 2
 1/11 imakommandós ***** válasza:
48%

Nem voltál eddig sem helyes úton. A karma egy igazságon alapul, de nem tud megoldást kinálni arra, hogy az emberben van egy Isten ellen lázadó romlott természet, ami állandóan ellenségeskedik Istennel is meg az emberekkel is, és tehetetlen ez az út amin eddig jártál ezzel a bűnre hajló természettel.


Róm 7:18 Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.

Róm 7:19 Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok.

Róm 7:20 Ha pedig én azt cselekeszem, amit nem akarok, nem én művelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.


Ez pedig az egyetlen gyógyír erre:


Ján 7:37 Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jöjjön én hozzám, és igyék.

Ján 7:38 Aki hisz énbennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből.

Ján 7:39 Ezt pedig mondja vala a Lélekről, amelyet veendők valának az őbenne hívők: mert még nem vala Szent Lélek; mivelhogy Jézus még nem dicsőítteték meg.


Róm 8:2 Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.

2017. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem kértem keresztény kioktatást. Tartsuk tiszteletben egymás hitvilágát.
2017. okt. 7. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

"Köszönöm a választ, de nem kértem keresztény kioktatást. Tartsuk tiszteletben egymás hitvilágát."


Akko tarsd tiszteletben a topikot is és vágtas el az ezotéria topikba.

2017. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért is? A topik neve: Vallás. A buddhizmus egy vallás, és a karma egy, a valláshoz tartozó fogalom. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy neked kéne elvágtatni az ezotéria-topikba, mert semmivel sem hihetőbb vagy megalapozottabb a keresztény hitvilág. "Egy láthatatlan isten, akit még soha senki nem látott."
2017. okt. 7. 09:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a buddhizmus nevű vallásnak vagy elkötelezett követője, vagy csak egyes részletei tetszenek, mint ez a karma dolog?


Egyébként a buddhizmus melyik ágát követed? Mert annak tudatában lehetne erre pontosabb választ adni.

2017. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 imakommandós ***** válasza:
29%
Mert közöltem veled, hogy nem voltál helyes úton attól még nem gyaláztam a hited, sőt a lelkiismereti szabadság éppen azt foglalja magában, hogy én elmondhatom neked a saját meggyőződésem mint ahogy sokan elolvastuk a feltett kérdésedben a tiedét. Igy tartjuk egymás hitét tiszteletben.
2017. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös! Érdekel és vonz a buddhizmus, de igazából soha nem volt időm és energiám mélyebben belemélyedni. Ahányszor nekikezdtem, elvette a kedvem a nehezen emészthető, mély, filozófiai elmélet. Laár Andrásnak láttam egy videóját - Buddhizmus a mindennapi életben - ami adott egy általános felszínes tudást, és sikerült vele azonosulni. Például az a "törvény" mely szerint az élet szenvedés. Laár, ezt úgy magyarázta, hogy az életben soha semmi nem alakul gördülékenyen, elsőre sikeresen, mindig valahogy máshogy fog alakulni, mint ahogy elterveztük. Ezt napi szinten tapasztalom. A karmát szintén. A korábbi időszakomban, amikor még jobban viselkedtem, sokkal több jó történt velem, de ahogy írtam, egy ideje frusztrált és kicsit megkeseredett vagyok, emiatt gyakran rossz, és azóta pont az ellenkezőjét tapasztalom. Rengeteg rossz dolog történik, egyik a másik után. Igazából ennyit tudok a buddhizmusról. A karma ettől függetlenül rendkívül fontos számomra. Kb. úgy tekintek rá, mint egy keresztény istenre, és ahogy a keresztények istennek, én úgy a karmának tulajdonítom az életem eseményeit. Hogy melyik ág szimpatikus? Laár említ egy buddhista irányzatot, aminek a neve "Az 5 méreg útja" és ha jól értettem, a Mahajána irányzathoz tartozik. Az eléggé szimpatikus.



6-os: Ezt írtad: "Nem voltál eddig sem helyes úton."

Én ezt úgy értelmeztem, hogy szerinted régen sem voltam a helyes úton, mert nem a keresztény istenben hiszek. Aztán bemásoltál néhány bibliai idézetet, ami számomra szintén sértő. Nem vagyok keresztény, a bibliai idézetek irrelevánsak nekem. Olyan ez, mintha egy muszlim leszólna téged amiért keresztény vagy, és a tórából vett, mohamedtől származó idézetekkel próbálná meg a vélt igazát alátámasztani. De ha félreértettelek akkor én kérek elnézést.

2017. okt. 7. 15:47
 8/11 A kérdező kommentje:
elírtam, a koránra gondoltam. Tisztában vagyok vele hogy a tóra a judaizmushoz tartozik (elsősorban). Csak miközben gépeltem, arra gondoltam.
2017. okt. 7. 15:49
 9/11 Zenon ***** válasza:
60%
A helyes út az, amikor elhiszed, hogy nem tévedtél el, és teszed, amit a szíved diktál.
2017. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pár napja, újra megpróbálok jó embernek lenni. Próbálok nem keresztbe tenni senkinek. Ma egy munkatársam elkezdett kifaggatni, információkat kiszedni belőlem bizonyos dolgokkal kapcsolatban, és ahelyett hogy direkt rossz infókat adtam volna meg, vagy egyszerűen azt hazudtam volna hogy nem tudom, őszinte voltam vele, és próbáltam neki segíteni amiben csak tudtam. Egy másik munkatársam megtagadta tőlem a segítséget, amikor tanultam vezetni, ezért soha nem vettem fel munkába menet, még szakadó esőben sem. Bosszúból. Ma adott egy tippet, hogy merre rövidíthetném le az utat a munkába, ezután felajánlottam neki, hogy bármikor kell neki fuvar, szóljon, behozom szívesen. Anyám is felidegesített ma, de higgadt, türelmes, és megértő maradtam. Lakótársam költözik el 2 hét múlva. Nincs kocsija, nekem van, így holnap felajánlom neki a segítségemet a költözködésben. Szerintetek, ha így próbálok élni, azzal helyrehozhatom a dolgot? Ezek azok a cselekedetek amik eldöntik hogy jót vagy rosszat cselekedtem? Keresztények válasza is érdekel (csak kérem ne akarjatok megtéríteni). Nem önzőség csak azért jónak lenni, mert jót várunk cserébe? Így pedig nem is vagyok igazából jó, hanem épp emiatt leszek rossz.
2017. okt. 10. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!