Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem idegesít ha egy...

Csak engem idegesít ha egy ateista leszólja a másik hitvallását?

Figyelt kérdés
Mert pont nézem a facebookot és itt mondják hogy 2017 végére több facebook profil lesz mint keresztény és itt az ateisták elkezdték a keresztények hitvallását oltogatni. Most ez így normális vagy nem csak engem idegesít?

2017. okt. 9. 18:09
1 2
 1/16 Varga Péte4 ***** válasza:
22%
Hidd el, mást is idegesít ha oltogatják a hite miatt. Annyit azért hozzátennék, hogy az ateizmus is egy hit, az ateisták is azt hiszik, mint minden más hitű, jelesül, hogy az ő hitük az igaz hit. Az meg, hogy valakit oltogatnak a hite miatt, sima bunkóság.A tudományokban is van hit, csak "elmélet" vagy "sejtés" a neve. Anno fizika professzorunk valahogy így indított egy témát: "Jelen tudásunk szerint úgy hisszük, hogy, ..."
2017. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Csak azt lehet idegesíteni bármivel is, aki kiegyensúlyozatlan. Márpedig, ha te magadat kereszténynek vallod, és mégis elégedetlenkedsz ilyen apróságokon, akkor nem árt elgondolkozni, hogy vajon létezik e, amiben olyan nagyon hinni akarsz. Mert érdekes, hogy rengeteg ember nem keresztény hívő, mégis kiegyensúlyozott, és nem foglalkozik ilyen piszlicsáré ügyekkel, te meg állítólag egy mindent átitatott szeretet vezetése alatt állsz, és lelkileg gatya vagy.
2017. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem igenis zavar. Nem idegesítem magam rajta, de azért rosszul esik. De az is zavar, amijor a protestáns oltogatja a katolikust és fordítva. Ezen az oldalon még a kereszténsek is oltogatják egymást. :(
2017. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak téged idegesít... de ez most vigasztal? Nem hiszem.

Az ateistát meg az idegesítheti (pl. a sok között), ha hitnek hiszik a világszemléletét.

2017. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként még annyit, hogy az ok nélküli leszólás mindkét irányból idegesítő.

Viszont amíg a vallás ezzel szervezetten is foglalkozik, addig az ateistákat bárki, bárhol, bármikor és bárhogy leszólhatja, és ezt sokan meg is teszik, komolyabb következmények nélkül.

2017. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Zenon ***** válasza:
23%
A tudatlanság nem zavar? Meglehet, a "leszól" valójában olyan érvelés, amely összeegyeztethetetlen a dogmatikus gondolkodásmóddal, és nincsenek rá hívő ellenmagyarázatok.
2017. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Zenon!


Miért az evolúcióra van bizonyíték, hogy csak úgy magától kialakul a Föld, és vele az elemek,anyagok?

2017. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Zenon ***** válasza:
100%

Üdvözöllek peter hefer!


Az evolúció lényegében a szerves anyagi fejlődés, mely során az élet egyre komplexebb formákat ért el.


Az a baj a vallásokkal, hogy központosított felsőbb szándékhoz rendelik hozzá az élet működését, fennállását, kialakulását. Pedig az élet túlmutat az emberi létezésen, mind időtartamában, mind prioritásában.


Szerintem az élet lehetősége szükséges bekövetkezés volt az univerzum elemeinek változása során. Az egyre nehezebb elemek megjelenése tette lehetővé, hogy szerves élet alakuljon ki az arra megfelelő környezetben. Ugyanakkor a Föld nem volt élhető, a kezdeti mikróorgazmusok alakították ideálissá az állapotokat. Tehát az élet evolúciója a sokszínűségének, terjeszkedésének és összetettségének elkerülhetetlen hozománya.


A Teremtés ezért sem lehetséges, mivel inkább önteremtésről beszélhetünk. Az evolúció más, párhuzamos világokban is bekövetkezhet (akár most, ebben az időben!) tehát az egész nem bizonyos, hogy olyan rendkívüli dolog. Az lenne a legerősebb érv a teremtés ellen, ha találnánk életet a Földön kívül. Ennek létezésében a csillagrendszerek potenciálisan hatalmas száma miatt biztos vagyok. Ilyformán sem az életünk, sem a kialakulásunk nem különleges dolog a Világegyetemben. Semmi misztikus csodatétel vagy Teremtő nem szükséges hozzá, csak évmilliárdok és hidrogén vagy más elemi részecskék. Ha azt kérdeznéd, hogy ezek hogyan alakultak ki, akkor a válasz a "ciklikusság" elmélete. Eszerint a Világegyetem ideje véges, és elpusztulása után visszatér egy kezdeti állapot, amiből az egész ősrobbanásszerű eseménysor újraindul. És így tovább. Lehet a Kozmosz egy még nagyobb rendszer egy sejtje, aminek működése túlmutat annál. Ki tudja.

2017. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"a válasz a "ciklikusság" elmélete. Eszerint a Világegyetem ideje véges"

Ez előtt még nagyon jó, amit írtál - innen kezdve meg nem igaz. A világunknak úgy néz ki, hogy soha nem lesz vége, vagyis nem lesz nagy reccs. Ha lenne, akkor se biztos, hogy megújulás jönne utána.

Ezzel együtt azért több, másfajta világ lehet, hogy létezik. Rengeteg olyan is lehet, ahol még atomok sincsenek, nem hogy evolúció.

2017. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Zenon ***** válasza:
68%

Mint írva mondtam, elmélete, tehát ez egy feltevés.

Annyira kevés az információ, hogy nem lehet egzakt lenni a kérdésben. Ugyanakkor ez nem indokolja meselények beillesztését a kialakulás történetébe. A Világegyetem mérete és sokszínűsége azt feltételezi, hogy az azon túl eső tágabb világmindenség nem lehet egyedüli.

2017. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!