Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülisek, milyen "szabályo...

Hit gyülisek, milyen "szabályotok" van erre?

Figyelt kérdés
Egy hit gyülis fiú összejöhet egy katolikus lánnyal, aki nem jár hit gyülibe? Illetve ha igen, milyen lehet a kapcsolatuk? A hit gyülinek el kell fogadnia, vagy nincs hozzá köze? Házasság után lehet csak szexelni, és összeköltözni?

2017. okt. 16. 12:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és mindketten 17 évesek
2017. okt. 16. 12:36
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

"Házasság után lehet csak szexelni, és összeköltözni?"

Katolikusként sem kéne házasság előtt összeköltözni, meg a szexualitás helye is a házasságban lenne...


Amúgy én úgy tudom, hogy nem lehet hitgyülisnek katolikus barátnője, legalább is olyan nem, aki tényleg gyakorolja a katolikus vallását és nem akar áttérni.

2017. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 imakommandós ***** válasza:
26%

Szerintem korai még egy kicsit a házasságon gondolkozni.

Ninncs szabály, hanem Isten Igéjének kell engedelmeskednetek.

Házasságban az ÚSZ a példa. Krisztus szeplőtlen szűz menyasszonyt fog feleségül venni, ezt a mintát kell követnie a hívőknek is.


Ne félj a karizmáktól hanem menj el nyugodtan egy karizmatikus Istentiszteletre.

Nem szobrok előtt kell térdepelni, hanem a Szentlélek természetfölötti erejére és jelenlétére kell helyezni a hangsúlyt a hívők közösségi és személyes életében is.

A Szentlélek Isten ajándéka azoknak akik hisznek az Úr Jézus Krisztusban. Kívánjad Isten ajándékait!

2017. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
#3, katolikus karizmatikus közösségek is vannak ám, csak úgy mondom. :)
2017. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
Barmit lehet, ha van eleg penzed... A vallasoknal altalaban mas nem szamit, csak eleg legyen az arany...
2017. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És ha a lány egyáltalán nem szeretne gyülis lenni, és csak katolikusnak van megkeresztelve, de nem jár templomba, semmi esélye a kapcsolatra?
2017. okt. 16. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

#6

Sajnos láthatod a helyi hitgyülis válaszából, hogy nincs.

Egyből téríteni akart és szapulta a katolikus hitet. Az a probléma, hogy nagyon erős az ellenszenvük a katolikusok iránt. Például az ortodoxok is ugyan azt vallják, mint a katolikusok, sőt a képek sokkal erősebben jelen vannak náluk, még sem olvasni olyan gyűlölködést ellenük.

(Persze nem azt mondom, hogy kellene, Isten ments. Csak lásd a kettős mércét. Lásd, hogy nem az adott, általuk tévesnek ítélt hitet gyűlölik, hanem az adott felekezetet és gyakran tagjait.)

2017. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 imakommandós ***** válasza:
15%

Dehogy is gyülölünk mi bárkit is, csak bizonyos vallási gyakorlatokat elutasitunk. Pl a kedves 66%-os commentelőt is szeretem. Ha nem szeretném akkor nem feddeném szeliden soha azokat a helytelen cselekedeket amikből a Katolikus egyháznak is meg kellene újjulnia. Bár Ő sajnos személyes támadásnak veszi, de ugyanezt helyteleniteném az ortodox egyháznál is, ha sok ortodox commentelő lenne, de most nincs is úgy tudom.


Szerinte azzal, hogy ezt írtam: " Nem szobrok előtt kell térdepelni...", a Katolikus hitet szapultam: " Egyből téríteni akart és szapulta a katolikus hitet..."

Ezzel be is ismerte, hogy a Katolikus hit fogalmába beletartozik a bálványimádás.


Kedves kérdező, látom most csak egy cél lebeg a szemeid előtt.

Őszintén válaszolok. Ha az a fiú szereti Istent, akkor nem sok esély van arra, hogy legyen valami köztetek. Ha pedig lazán fogja fel a dolgokat akkor bármi lehet köztetek hiába Hitgyülis.

2017. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

"Például az ortodoxok is ugyan azt vallják, mint a katolikusok, sőt a képek sokkal erősebben jelen vannak náluk, még sem olvasni olyan gyűlölködést ellenük."


Valószínűleg azért, mert itt Magyarországon nincs jelen olyan erősen az ortodox egyház, mint a katolikus, ezért őket kevésbé ismerik.

2017. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

#9


"Valószínűleg azért, mert itt Magyarországon nincs jelen olyan erősen az ortodox egyház, mint a katolikus, ezért őket kevésbé ismerik."


Vagy pusztán azért, mert amikor egy ellenségképet kreálnak híveik számára, sokkal hathatósabb egy kézzelfogahtó ellenség. Mint egy olyan, amit szinte fel se tudnak fogni, túl messze van, ahogy írtad; nem ismerik. A katolikusok közel vannak, sokan vannak. Pl.van sok kép és szobor a templomokba, megrágalmazhatóak egyszerűen bálványimádással. Stb...


Pedig igazából az ortodox hit "katolikusabb a katolikus" hitnél. De mint írtam, nem szeretném, ha bárki negatívan értené írásomat az ortodoxokra vonatkozóan. Sőt szerintem még az ő hitük áll legközelebb az igazsághoz.

2017. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!