Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell elképzelni a megvált...

Hogy kell elképzelni a megváltást?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mindenkinek szüksége van megváltásra? Teszem azt, valaki csecsemőkorában hal meg, és ideje sem volt nemhogy bűnözni, de egyáltalán felfogni mi az, hogy bűn. Akkor ő most a pokolra kerül, csak mert nem kérte Jézus megváltását?


Második eset, mi a helyzet egy olyan emberrel, aki soha életében nem.is hallott Krisztusról, így nem is kérhette a bűnbocsánatot? Vele mi lesz a túlvilágon?


Harmadik eset, van egy ember, aki bűnös életet él, majd rátalál Istenre, megtér, új életet kezd. Aztán mégis visszacsábul, elkövet valami bűnt, ha idővel ezt is megbánja, van második esélye is a megbocsátásra? Esetleg harmadik, sokadik, hogy működik ez?


A válasz mellé kérem írjatok felekezetet is! Köszönöm előre is mindenkinek! :)



2017. okt. 16. 17:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Isten kegyelmén múlik igazából a megváltás. (Ha bízol Krisztusban, akkor Isten kegyelmében is mindenképp bízhatsz.)


(Református)

2017. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
16%

Hogy miért nem lehet már ezt a pokol históriát elfelejteni?

Miért nem lehet elfogadni, hogy Isten az életet vonja meg és utána még nem alkalmaz további büntetéseket egy másik életformában.

Isten szava, mind a három esetre megadja a választ, igazságosságban.

Nincs túl világ.


Igen szüksége van, de nem mindenki él vele. Az más eset ha nem volt lehetősége, akkor a feltámadásban részesül az ezeréves királyságban. Az első eset a feltámadás lehetőségét kapja, csak úgy mint a második. Addig halálalvásban vannak, és a feltámadásra várnak.


A harmadik eset pedig sánta, mert ha valaki ilyen rendszerességgel visszatér a régi életéhez, az soha nem volt szilárdan meggyökerezve a keresztény életben.

Istent nem lehet megcsúfolni, amit vet az ember azt fogja learatni.


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás. . .

2017. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%

Akkor a három eseted/kérdésed sorban:


1. Igen, mindenkinek. A Szentírás azt írja, hogy már fogantatásunktól fogva bűnösek vagyunk. Ez nem saját bűnünk, hanem az áteredő bűn. Ha meghal az újszülött, bízunk benne, hogy Isten kegyelméből üdvözül. Régen egyébként úgy gondolták, hogy a Limbuszba kerülnek, ahol a természetes boldogság állapotában élnek majd. Ezt a nézetet felváltotta később, hogy Isten iraglmából és kegyelméből ők is üdvözülnek.


2. Isten őket is képes megítélni. Mit mond Krisztus?

"Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. 35Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, 36mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ 37Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? 38Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? 39Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ 40A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek."


3. Isten nem fordul el a bűnbánó embertől, ha bűneit őszintén megbánja, mindannyiszot megbocsájt.

2017. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm, de megkérhetlek hogy kicsit részletezd a válaszod a konkrét esetekre vonatkozóan?


#4

Nem értelek. Krisztus konkrétan beszélt a tüzes pokolról, keresztényként pedig nyilván elfogadom az ő szavát.

2017. okt. 16. 18:36
 5/38 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a részletes választ! :)

2017. okt. 16. 18:37
 6/38 imakommandós ***** válasza:
63%

1-es pont: Gyerekek biztos nem kárhoznak el bizonyos korig.


2-es pont: Nem irok hosszú monológot. A róma levél első fejezete róluk is szól.


3-as pont: Annyiszor bocsájt meg Isten, ahányszor nekünk kell megbocsájtani az ellenünk vétkezőknek.

Viszont ez a gyakorlatban annyira szélsőséges lenne, hogy ha ugyanabban a bűnben valaki hosszú időn keresztül naponta hetvenszer hétszer elesne akkor nem kegyelem alatt élne hanem bűn alatt, nem Isten hanem a bűn szolgája lenne. Minél tovább van valaki ebben az állapotban, annál nehezebben tud visszatérni Istenhez, mert a bűn miatt egyre keményebbé és sötétebbé válik a szíve.

Minél előbb meg kell térni, elhagyni a bűnt és az Úrral járni, mert a kegyelmet nem bűnre adja Isten hanem megszentelődésre. A bűnnel szembeni harcot Krisztus ismeretében és szeretetében való növekedéssel lehet hatékonyan felvenni. Van nagyon sokadik esély is, de ha évtizedekig nem tart valaki önvizsgálatot akkor félő, hogy az Ura fogja megitélni. Isten kihozta Izraelt Egyiptomból, de a hitetlenek elvesztek a pusztában.

(Karizmatikus 💪 neoprotestáns)

2017. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

A tűz a Bibliában, a feltámadás lehetősége nélküli halált jelenti, a teljes megszűnését az életnek, és nem kap lehetőséget semmilyen módon az életre.

az élet ajándék, és nem büntetés.

Ezért elveszted azt az ajándékot, amit nem becsültél meg, további büntetést nem kap senki, mert nem is lenne igazságos.


A pokol, a héber Seol, a görög Hadesz szóból jött létre, és az ember sírját jelenti, ahova eltemetik.

A tüzes pokol pedig azt jelenti, hogy méltatlan vagy a feltámadásra, nem élhetsz soha többé.


Az emberek azok akik kitaláltak ilyet Istenről, aki soha nem fog az Ördöggel lepaktálni, hogy ilyet tegyen, hiszen maga az ördög is elpusztul a tüzes pokolban, vagy is, megszűnik létezni.

A tűz fizikai fájdalomra képes, más testet nem lehet vele kínozni.

Más rész a Bibliában olvashatunk arról, hogy a halál, és a pokol is a tűztavába vetik.

Hogy lehet egy fogalmat a tüzes pokolba vetni?

2017. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Imakommandós, köszönöm neked is!


Coccomaci, olvasd el a példázatot Lázárról! Jézus teljesen mást tanított mint amiket te írsz.

Én inkább neki hiszek.

2017. okt. 16. 19:05
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

"#3

Köszönöm, de megkérhetlek hogy kicsit részletezd a válaszod a konkrét esetekre vonatkozóan? "


Mint korábban írtam én református vagyok, nekünk az egész teológiánk arra épül rá, hogy Isten kegyelméből van a megváltás és NEM a saját érdemeid alapján. Ami téged illet, neked bűnbocsánatra és hitre van szükséged. (Persze a bűnbánó + hívő embernek a cselekedeteiben is meg kell hogy látszódjon mindez...)


1. Mindenkinek szüksége van megváltásra, igen. A csecsemő is Isten kegyelméből fog üdvözülni.


2. El tudom képzelni hogy előfordul olyan hogy amennyit tudott Istenről (ezt is a lelkiismeretén keresztül), úgy követte, ezért Istennél kegyelemre talál. De Krisztussal tudunk csak biztosra menni.


3. Attól hogy keresztyén vagy, nem leszel sosem tökéletes. De összességében vagy Krisztussal vagy Krisztus nélkül élsz.

2017. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 KZitus ***** válasza:
18%

Szia


Minden embernek aki valaha élt a földön szüksége van a megváltásra az ádámtól örökölt bűn miatt. A halottaknak is(feltamadás miatt), és az élőknek is.

Miért is van szükség, és mit jelent?

Váltság/megváltás - Valakinek, valaminek a visszavásárlásáért, illetve valamilyen kötelezettség vagy kedvezőtlen helyzet alóli felmentéséért adott ár, díj. A „váltság” szó alapvetően egy olyan díjra utal, amely fedezi valaminek az értékét (pl. amikor valaki kártérítést fizet, vagy amikor pénzt ad, hogy érvényt szerezzen a jogosságnak). A „megváltás” szó pedig inkább azt emeli ki, hogy a váltság kifizetésével megszabadítanak valakit. A legjelentősebb váltságdíj Jézus Krisztus kiontott vére, amely által lehetővé vált, hogy Ádám leszármazottai megszabaduljanak a bűntől és a haláltól.


A „váltság”-nak és „megvált”-nak fordított héber és görög kifejezések hasonló gondolatot hordoznak, olyan díjra, értékre utalnak, amelyet váltságként, vagyis megváltás céljából fizetnek ki. Ugyancsak megjelenik bennük a kicserélés, az egyenlőség, a helyettesítés gondolata. A kicserélés által érvényre jut a jogosság, és újra egyensúlyban lesz az igazságosság mérlege.

2017. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!