Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti kaptatok már próféciát az...

Ti kaptatok már próféciát az életetekre vonatkozóan? Egy mondat ebből a következő volt: Isten újat készít és már ebben az újban vagyok mégha nem tapasztalom-ezt hogyan lehet értelmezni?

Figyelt kérdés
Nekem egy imaösszejövetelen múltkor egy lány mondott valamit,ami pont ráillik a helyzetemre amiben vagyok-ő nem tudott róla,és amiket mondott az olyan volt mintha Isten válaszolt volna a kétségeimre.Egyébként hasonló bátorító igeversekre bukkanok mostanában a Bibliában is.Meg másokkal is szoktunk egymásért imádkozni és ott is olyan dolgok hangzottak el,amikor értem imádkoztak amikről gyakran olvasok is mostanában.

#Biblia #prófécia #ismeretszava
2017. okt. 16. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon csúnya lesz tőlem, hogy keresztényként érvelek ezzel, de olvastál már horoszkópot? Ebből a szempontból annyira nem is áll távol a két dolog, hiszen olyan nagy általánosságokban beszél, hogy az ember bármely részét magára értheti, ha akarja.

A jelenlegi állapotából mindenki valami új felé tart, azért tesz és dolgozik akkor is, ha még nem tud róla. Mindenkinek vannak anyagi, családi nehézségei szűkebb, tágabb értelemben, mindenki előtt van egy próbatétel, amit sikerrel akar venni, és mikor szóba kerül akár beszélgetések, akár közös imák formájában, mindenki a magáéra értheti, így az elhangzottakat a magáénak érezheti. Éppen ez a lényege ennek az egésznek, hiszen így jön létre egyfajta lelki közösség, ami érezteti, hogy nem egyedül kell szembenézned mindezzel.

Bár kereszténynek nevezem magam, és hiszek Istenben, sok mindent, amit az emberek állítanak róla, nem tudom elfogadni. Talán a szemedben eretnekségnek minősülnek a fenti sorok, nem tudhatom, talán máséban lesz majd az. Engem viszont Isten arra tanított, hogy az életben mindent tudatossággal, józan ésszel és a megfelelő háttérinformációk ismeretében nézzek, soha ne vakon.

2017. okt. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 imakommandós ***** válasza:
19%

Ha ezek megerősítettek Téged a hitedben és Isten befolyását növelték benned, akkor valószínű prófétálás volt. Gyümölcseiről ismerszik meg a fa. Az ÚSZ-i próféták nem a jövőt mondják meg mint az ószövetségi prófétai szolgálók és az ÚSZ-i írott prófétai előrejelzések, hanem épülésre, vigasztalásra, bátoritásra kapják az ajándékot. (I.Kor 14:3)

Elsősorban a hívők felé és elsősorban vigasztalásra nem jövendőmomdásra. (14:31)

Ha nagyon homályos jövendőt mondtak amit nem értesz akkor kétségeim vannak nekem is. xd

Mert a 14:31-es versben benne van az is, hogy a próféta megértet dolgokat "hogy mindenki tanuljon". Akár azokat is amelyek a szívünk titkai és az értelmünk nem ismeri.

2017. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!