Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki összejöveteleken (főként karizmatikus összjöveteleken) hanyatt vágódik, rángatózik, üvöltözik vagy egyéb nem szokványos megnyilvánulási formái vannak?

Figyelt kérdés
Számomra ez kicsit megbotránkoztató.Nem szimpatikus.A hitete meglehet mélyen élni effajta szenzációk nélkül is.Az ismeretségi körömben két személy van aki igy éli meg a hitét és nem tudom milyen agymosáson estek keresztül,mert régebben reális személy.ek voltak.Állandóan a szabadulásról meg ilyen dolgokról beszélnek.Ha vannak is olyan esetk,hogy valakit megszáll az ördög azért nem lehet azt mindenkire ráfogni.Állandóan ilyen videókat néznek és ahol nincs hangos zene meg táncikálás számukra az nem egy jó összejövetel.Nagyon érzelmi szinten élik meg a hitüket és mindkettőre jellemző,hogy nagypon elvan foglalva önmagával,jó adag önzés van bennük.Nem azt nézik,hogy mások felé szolgáljanak,segitsenek másokat hanem ezekkel a hóbortokkal vannak elfoglava.Egyikük kifejezetten nagyképű és nagyon flegmatikus,ironikus megnyilvánulásai vannak.Emiatt vele már nincs is kedvem összejárni imádkozni.Ha ilyen "keresztények" is vannak nem csoda ha sokan nem találják vonzónak a keresztény életformát,mert az ilyen emberek viselkedése elrettenti őket,főleg azokat akik kezdők a hitben.Nekem leginkább az elmélkedés,elcsendesedés az olyan közösségek felelnek meg ahol a tanitás mellett mások szolgálata is helyet kap.A keresztény táborok,különféle előadások szintén sokat adnak.Nem a karizmatikusokat akarom támadni időnként eljárok ilyen összejövetelekre.Ott is a békét tapasztalom,nem tudok azonosulni az ott uralkodó légkörrel.

2017. okt. 17. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát én karizmatikus katolikus vagyok, soha nem láttam még olyat, hogy valaki rángatózott, vagy üvöltött volna. A "hanyatt vágódást" viszont már igen, ez az úgynevezett lélekben nyugvás állapota.

Meg én szeretem az ilyen dicsőítést, dicsőítő zenéket, dehát kinek milyen imádkozási stílus jön be.

2017. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Hívok egy ördögűzőt.

Vagy hívok egy mentőt kényszerzubbonnyal.

2017. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Tömeghipnózis.

Nem kifejezetten isteni megnyilvánulás.

2017. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is katolikus vagyok,az emlitett két személy is az,ők karizmatikus csoportokba járnak.Ott viszont vannak ilyen megnyilvánulások amiket emlitettem.Pl.az egyik lány közülük azt emlitette,hogy egyszer egy lelkigyakorlaton vonyitott mint egy kutya és ezt az édesanyjától elszenvedett lelki sérülésekkel hozták ott összefüggésbe...
2017. okt. 17. 13:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok de sosem hallottam ilyet még . Hanyatt esést sem . De mi temploma szoktunk járni ,vagy hittanra. Nekem ez teljesen új dolog amit kérdezel.
2017. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

"Én is katolikus vagyok,az emlitett két személy is az,ők karizmatikus csoportokba járnak."


Akkor szomorú... Azt hittem, hogy hitgyüli vagy más újprotestáns hely, mert ott szoktak ilyenek lenni. Számomra nem túl vonzó a karizmatikus "lelkiség" a katolikus vonalon sem, ezért hanyagolom. Ha tudom, hogy valahol ilyen jellegű az összejövetel és az ima, akkor hanyagolom.

2017. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Eljárnak ők újprotestáns helyekre is,pünkösdi gyülekezetbe.Egyikük különösen nem válogat a programok közül.
2017. okt. 17. 14:43
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Sátánnak nagy hatalma van a gyenge akaratúakon.
2017. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%

Hú azért ne démonizáljátok már ennyire ezt az egészet. Ma én is megyek egy dicsőítésre, ami a helyi pünkösdi gyülekezetben lesz, de a dicsőítésvezető katolikus. :)

Nem értem, minek kell ennyire megvetni a pünkösdistákat.


Tudom, ez a karizmatikus dolog fura lehet elsőre, de egyáltalán nem démoni, meg tömeghipnózis meg ilyenek. :)

2017. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem vetem meg a pünkösdistákat.Gondolom gyülekezet gyülekezet között is van különbség még ha ugyanarról a felekezetről van is szó.Mint ahogy katolikus plébaánia és katolikus plébánia között is van különbség van amelyik aktivabb van amelyik nagyon passziv.Ez a kutya vonyitós sztori speciel katolikus karizmatikus összejövetelen történt,a másik lány rángatózása meg a Felházban.
2017. okt. 17. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!