Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a karizmatikusokkal?

Mi a baj a karizmatikusokkal?

Figyelt kérdés
Meglepődve tapasztalom azt az ellenséges viselkedést, amit a karizmatikusokkal szemben tapasztalok ezen az oldalon. Magam is eljárok karizmatikus dicsőítésekre és nem értem, mi ez a nagy ellenszenv? :)

#katolikus #zene #ének #gitár #keresztény #dicsőítés #Szentlélek #katizmatikus #karizmatikus megújulás
2017. okt. 18. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a legtöbb ember a nyelveken szólás hitelességére néz ferde szemmel, tekintve hogy sosem emberi nyelven történik, és mivel senki nem érti a környéken, így értelme sincsen (ellentétben azzal amikor az Apostolok szóltak nyelveken).
2017. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok karizmatikus: a vallásos ember el sem tudja képzelni, hogy kapcsolatba lehet kerülni Istennel, mert neki nem ezt tanították, így szerinte a karizmatikus felekezetbe tartozók hazugok és megjátszák magukat.
2017. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1, hát igen, a nyelveken szólást sokan csak halandzsának tartják, pedig igazából ezzel is sok mindent ki lehet fejezni. Igazából értelmes szavak nélkül is lehet Istent dicsőíteni ezekkel. Meg vannak, akik értik ezt, és "le tudják fordítani". Én hiszem, hogy ez a Szentlélektől van. De persze nem tartom feltétlenül szükségesnek, vagy a megtéréd kötelező feltételének, mint egyes gyülekezetek.


#3, szerintem nem megjátszás ez a dolog, épp ellenkezőleg, itt nem kell megjátszani magad. Úgy lehetsz ott Isten jelenlétében, hogy nem kell egy kötött formát követned. Nem számít, hogy állsz, vagy ülsz, hogy kitárod a karod, vagy tapsolsz, vagy épp semmit sem csinálsz. Csak dicsőítheted Istent, ahogy szeretnéd.

2017. okt. 18. 21:45
 4/21 Mojjo ***** válasza:
De miért kellett a gitárt berakni a kulcsszavak közé? o.O
2017. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy #1 írja. Amikor az apostolok nyelveken szóltak, minden ember úgy értette, mintha saját anyanyelvén hallaná. Amíg ilyet nem tapasztalok, addig nem hiszek benne. Mármint abban, hogy a karizmatikusok nyelveken szólnának. Természetesen elhiszem, hogy az apostolok ezt tették.


Másrészt én nem látom azt az illendő tiszteletet a karizmatikusoknál (természetesen tisztelet a kivételnek), ami szerintem járna Istennek. Például Isten előtt térdre borulunk, nem táncikálni kezdünk.


Valamint túl sokat tulajdonítanak a Szentlélek vélt (gondolom ez gyakoribb) vagy valós ajándékainak. Mindig valami különlegességre vágynak, túlfokozottság, a tiszta hit pedig elvész.


Aztán ami egyenesen visszataszító, a földön fetrengés és hasonlók. Egy apostol sem fetrengett a földön, amikor pünköskor eltöltötte őket a Szentlélek. De olyan csodákat tettek Isten keze által, hogy hívők ezrei tértek meg. Vesd össze, taszítás <-> megtérések.

2017. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Az a probléma, hogyha nekik igazuk van, akkor a tagadók tévednek. Ez megbocsáthatatlan!


- Tiltakozom, bíró úr!

- Miért?

- Mert ez rosszul hat az ügyemre.

2017. okt. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Tisztelt Kérdező!


Levelezhetnénk privátban? (Én is ilyen alkalmakat keresek éppen. Úgy döntöttem, hogy mégis hiszek ebben a módszerben.)

2017. okt. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is hasonló, mint az 5-nek.

Láttam már ilyen alkalmat, van több közeli ismerősöm, akik szintén járnak, ezért nagyjából ismerem. Az a problémám, hogy "dicsőítésnek" hívják, de számomra éppen a lényeg veszik el. Nem adják meg a kellő tiszteletet Istennek. Mintha nem is lenne jelen Jézus az Oltáriszentségben, ahogy mi katolikusok valljuk, hanem a magunk szórakozására táncikálunk. Pedig ha felfognánk, hogy mekkora dolog, hogy itt van velünk, akkor valószínűleg térdre borulnánk. Ilyen környezetben én nem tudom megtalálni a belsőséges imádságot Istennel.

A másik meg, hogy úgy vettem észre, hogy időnként vannak fura tanításaik. Egyszer magyarázták nekem, hogy vannak "igazán karizmatikus testvérek", akiket kérjek meg, hogy megtisztítsanak és imádkozzanak értem, mert őket "jobban meghallgatja az Isten, mert ők már tudnak az angyalok nyelvén imádkozni". És így én is megtérnék, mert mikor térek már meg? Ez a kiválasztottság-tudat nekem taszító volt. Meg szerintem ez nem is összeegyeztethető a katolikus hittel. A megtérés ugyanis nem egy pillanat, hanem egy életen át tartó folyamat és nem attól lesz valaki jobb keresztény, hogy karizmatikus.

2017. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Másrészt én nem látom azt az illendő tiszteletet a karizmatikusoknál (természetesen tisztelet a kivételnek), ami szerintem járna Istennek. Például Isten előtt térdre borulunk, nem táncikálni kezdünk. "


A tisztelet megadásának nagyon sokféle formája lehet. Bizonyos kultúrákban van, hogy táncolnak a Szentmisén, továbbá Dávid király is táncolt örömében az Úr színe előtt.


Egyébként meg ajánlom a 150. Zsoltárt:

"Dicsérjétek az Urat szentélyében, dicsérjétek égi erődítményében!

Dicsérjétek hatalmas tetteiért, dicsérjétek nagyságának teljességéért!

Dicsérjétek trombitaszóval, dicsérjétek citerával és hárfával!

Dicsérjétek dobbal és tánccal, dicsérjétek fuvolával és gitárral!

Dicsérjétek zengő cimbalommal, dicsérjétek búgó cimbalom hangjával! Minden élő dicsérje az Urat! Alleluja!"

És meg sok hasonló van a zsoltárok könyvében. :)


"Valamint túl sokat tulajdonítanak a Szentlélek vélt (gondolom ez gyakoribb) vagy valós ajándékainak. Mindig valami különlegességre vágynak, túlfokozottság, a tiszta hit pedig elvész. "

Pont ez a baj, hogy még a hívők sem hiszik, hogy még ma is kiárad a Szentlélek. Úgy vannak vele, á az apostoloknak kiáradt, de ma már nem. De kérdem én, hol van a Bibliában, hogy a 21. sz.-ban már nem fog kiáradni?


"Aztán ami egyenesen visszataszító, a földön fetrengés és hasonlók. Egy apostol sem fetrengett a földön, amikor pünköskor eltöltötte őket a Szentlélek. De olyan csodákat tettek Isten keze által, hogy hívők ezrei tértek meg. Vesd össze, taszítás <-> megtérések."

Földön fetrengés? Lélekben nyugvás esetleg. :)

Egyébként az apostolokról is kb. azt hitték, részegek, le van írva a Bibliában.

Egyebkét sok megtérés van a karizmatikusoknál, és az evangelizációra is nagy hangsúlyt fektetnek. És történnek gyógyulások is.

Meg attól, hogy számodra valami taszító, még nem jelenti azt, hogy mindenki számára. :)


#7, persze, írj nyugodtan. :)


#8, neked is azt tudom mondani, amit már írtam. Nem a magunk szórakoztatására táncikálunk, hanem ez is egy dicsőítési forma. A tiszteletet sok féleképp meg lehet adni, nem feltetlenül csak a térdepléssel.


Én katolikus karizmatikus vagyok, sehol nem hallottam még fura tanítást, vagy olyat, ami összeegyeztethetetlen lenne a katolicizmussal. Az ilyen dicsőítő alkalmokon pedig általában papok is szoktak velünk lenni. :)


#4, azért tettem a gitárt a kulcsszavak közé, mert az ilyen dicsőítések gyakori hangszere a gitár. :)

2017. okt. 19. 10:15
 10/21 Mojjo ***** válasza:
90%

@9: Az világos, de hidd el, egészen más kérdések reményében jelölik be az emberek a gitárt, mint figyelt keresőszót ;)

Mindegy, most már végigkövetem az itt kialakult eszmecserét :)

2017. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!