Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Autistaként nem tudok kapcsolatokat kialakítani az emberekkel. Mindig irigykedve nézek az egészséges kortársaimra, akik tele vannak barátokkal, élvezik az életet, nekem meg csak a magány jutott az élettől. :(
2017. okt. 19. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mashogyan szuletik, kinek ebbol, kinek abbol jut tobb. De a legtobb dolgon legalabb reszben lehet valtoztatni. Persze nem konnyu.


Amugy probald meg esetleg a hozzad hasonloak tarsasagat keresni.

2017. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez egyáltalán nem ateizmus vagy nem ateizmus függvénye. Vallásosok között is sok van aki magányos, és ateisták között is, aki nem az. Tehát nem azért vagy magányos, mert ateista vagy. Valamiért magányos vagy, mellesleg ateista is. De ugyanígy lehetsz pl. barna, vagy szőke, vagy magas, vagy lenőtt fülcimpájú, vagy szemüveges, vagy akármilyen más, amiknek megint csak semmi közük ahhoz, hogy magányos vagy-e vagy sem.


Igazából nem is értem, miért a vallás rovatba írtad ezt ki. Szerintem inkább az emberek/magány rovatba való a kérdés.

2017. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mansour ***** válasza:

Süttürüttü:

Elnézted, autista és nem ateista! :)


Amúgy én nem vagyok autista (tudtommal), de én is nehezen tudok kapcsolatokat kialakítani. Nem is vágyok barátokra egyébként. Viszont van családom, hála Istennek, és ez nekem elég.

2017. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem ateista vagyok, hanem autista.
2017. okt. 19. 18:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérd Istent, hogy segítsen megtalálni az igazit, csak Ő benne bízz, és ne kételkedj benne.
2017. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az élet önmagában közömbös, igazság meg annyi lesz benne, amennyit beleteszünk.

Ha te ezt kaptad, akkor dolgozz azon, hogy ezt valahogy helyrehozd, vagy pedig más, jó tulajdonságodat erősítsd meg, hogy ezt ellensúlyozza (pl. az autisták egy része remek számoló és kiváló memóriája van).


Vagy mindkettőt.

2017. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok autista, de nekem sem megy, és már nem is hiányzik.
2017. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Rossz helyen keresgélsz. Keress barátot magadnak az autisták között!
2017. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár ez téged nem vigasztal, az egészséges kapcsolatok nem feltétlenül az egészségeseknek adatnak meg.

Nem az a fontos, hogyan születik valaki, hanem hogy utána hogy nő fel, hogy szocializálódik, milyen családi háttérrel indul, és később milyen környezetbe kerül.

Sokan magányosak annak ellenére, hogy egészségesek, mert egyszerűen nem a megfelelő helyen, nem a megfelelő emberek között vannak.

Talán neked is csak a megfelelő embereket kell megtalálni, hozzád hasonlókat, akikkel valamilyen szinten közös nyelvet beszéltek.

2017. okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet,bár én nem autista vagyok és mégcsak nem is betegen születtem. Teli voltam barátokkal 9 éves koromig,amikor autoimmun betegségem lett,ami nem kicsit torzított a testemen. Az első,aki kinevetett,az addigi legjobb barátom volt,aztán szépen lemorzsolódtak a többiek is.Pár év múlva már azt is elfelejtettem,hogy kell ismerkedni,de ebben azért én is hibás vagyok,mert a kinézetem miatt ki sem dugtam az orrom az utcára,hanem menekültem a számítógéphez,az internetre,ahol tudtam anélkül beszélgetni,hogy láttak volna. Aztán persze mondanom sem kell,hogy ezzel csak nehezítettem,mert így gépiesedett az összes kapcsolatom és mivel neten ott voltak az emberek így végképp nem motivált semmi,hogy személyesen is próbálkozzak. Ezt csak azért írtam le,hogy te még időben változtass,ne juss el odáig,hogy te is bezárkózol.
2017. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!