Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt az szlávok ősi,...

Mi volt az szlávok ősi, kereszténység előtti vallása?

Figyelt kérdés
A keleti szlávokét valamennyire ismerem, nagyjából egyezik a skandináv istenekkel, elég hasonló. Viszont mi a helyzet a délszlávokkal? Kik lehettek a szerbek, horvátok, szlovének, bosnyákok, bolgárok, macedónok ősi istenei? A szerbek a IX. században vették fel a kereszténységet, előtte miben hittek?

2017. okt. 22. 21:31
 1/6 Dongaben ***** válasza:
6%
Ahogy a keleti szlávok a skandináv vallásba "kerültek" a viking hódítás miatt, a déliek a görög mitológia hatáskörébe. Csúnya ezt mondani, de afféle "töltelék" nép voltak.:( Nem véletlen származik a nevükből a "slave"-"rabszolga" kifejezés... Én nem tudok ősi szláv vallásról. Sem itt, sem ott.
2017. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
67%

"Nem véletlen származik a nevükből a "slave"-"rabszolga" kifejezés... Én nem tudok ősi szláv vallásról."


Nem származik. És mások azért tudnak.


[link]

2017. okt. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 es a Rodnovery-vel csak melléfogni lehet.

1 # val értek - majdnem - egyet.

2017. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez elég elszomorító. Kérdeztem egyik szerb ismerősömet, de ő se tudott rá válaszolni. Pedig azt hittem, valami nagyon epic pogányok voltak mint a skandinávok...
2017. okt. 23. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Hirtelenjében szlovákokat olvastam, meg is lepődtem, hogy az "ősi" szóval egy mondatban látom.
2017. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

volt egy sajátos hitviláguk és vallásuk ami részben rokonítható a germánokéhoz, de mint írták hamar befolyás alá kerültek a kereszténység is baromira telterjedt volt mire "hivatalosan" felvették, hasonlóan ahhoz


érdemes ezekről tudni hogy bizonyos szempontból nem feltétlen kell vallásnak tekinteni, épp ezért nem is őrizték a tisztaságát, egy keresztényt ha megkérdezel tökéletesen el tudja választani az élete "vallási" részét és "profán" részét, még a babonás öregaszony is aki az egyháza erőfeszítései ellenére még mindig azt hiszi hogy a szentelt víznek gyógyító ereje van is megmondja neked, hogy a szentelt víz "vallásos" dolog az antibiotikum "profán"


egy "ősi szláv" ezt egyáltalán nem tudta elválasztani, te talán nem ismered a pontos élettanát annak hogyan "gyógyít meg" az antibiotikum, mégis elhiszed hogy megtörténik, talán még nem jártál Ugandában mégis elhiszed hogy létezik, egy ószláv hite kb ilyesmi volt éppen ezért könnyen integrált új elemeket és nem igyekezett őrizni a hitelvei és a szokásai "tisztaságát" persze egy bizonyos pontig, tehát pl az fájhatott neki ha valaki a családjában úgy gondolta a hagymányos istenségek nem is léteznek, vagy hogy a varázslatok csak babonák


sőt, a "pogány" szó eredetije is azt jelenti "vidéki" amit kb olyan értelemben hazsnáltak mint mi ,hogy "buta proli" , ez is elég élesen mutatja hogy a keresztények már egész más hitvilággal rendelkeztek és ezért igazából gyakran nevettek a korábbi az övékhez képest mechanikus és babonás "vallásosságok" (bár ebben valószínűleg az is benne volt hogy a kora középkorban az értelmiségiek többsége keresztény lett, illetve aki értelmiségi akart lenni az a keresztényektől tudott tanulni, ezért eleve a civilizált, művelt haladó gondolkodású ember képe a kereszténységhez kötődött)

2017. okt. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!