Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti megnéztétek...

Keresztények, ti megnéztétek a Brian élete című filmet?

Figyelt kérdés
meg van még néhány ilyen film, pl Krisztus utolsó megkísértése, ti ezeket megnéztétek, szabad-e?
2017. okt. 24. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ja, láttam. :D Ez nem gáz szerintem.


Viszont a Krisztus utolsó megkísértését nem nézném meg. Undorítónak tartom, már az alapján, amit hallottam róla.


Nincs ilyen, hogy szabad-e? "Minden szabad nektek, de nem minden használ." De az ilyen filmek egész biztos nem használnak. A normális, történelmi egyhák nem szabják meg a híveiknek, mit nézhetnek. Az embernek kell mérlegelnie, vajon helyes-e? Megéri-e megnézni?

2017. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de pl NOrvégiában betiltották, pedig ők elég szabadelvűek
2017. okt. 24. 08:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem, de nem tetszett. A másikról nem hallottam még.
2017. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen, utóbbiból a könyvet is olvastam


valószínűleg nem tiltották be ténylegesen csak mondjuk nem akarta leadni valaki közmédiumban vagy ilyesmi, pl nálunk MO-n elvileg a katolikusok intézték el h ne karácsonykor menjen le a premier hanem a két ünnep között(ahogy az történt is) és máris elkezdték hangoztatni hogy "az egyház üldözi a kultúrát" és a mai napig úgy él a köztudatban hogy "be volt tiltva"


egyébként az ilyen mit szabad olvasni meg mit nem szabad olvasni a gyakorin azért megy ennyire mert itt a rendszeres forumozók többsége vagy a "véres szájú ateista" vagy a "szektás keresztény" és mint álltalában bármiféle szélsőségeseknél vannak csak indexek, az "ateista" azért kiálltja ki hogy ne mszabad egy szent könyvbe beleolvasni (hacsak nem ilyen blogok idézik őket) mert akkor megbolodulsz mert valahol belül érzik hogy sosem hallgatták meg a másik oldalt, és mi lesz ha kiderül h tulajdonképpen az a másik ember sem alacsonyabb rendű, csak téved, akkor aztán elveszti a felsőbbrendűségérzetét és újra ő lesz a huszadik portás vagy a huszadik kis bénagyerek akit lepofoznak az iskolában


A szektás "keresztények" meg ehhez hasonlóan érzik belül hogy bár nagy hangon mindig "isten véleménye" meg "a biblia azt tanítja" de balójában alapok sincsenek meg és egy Brian élete szintű vicc is meg tudja ingatni a hitében és akkor aztán oda a felsőbbrendűségérzet, már nem ő "az igazság hordozója" csak egy... ezt már tudjuk

2017. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
A Krisztus utolsó megkísértését mindenkinek látnia kellene. Megerősít a hitedben. Nem szabadna mumusként tekinteni ezekre a filmekre... A Brian életére sem. Mondom ezt papként...
2017. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
fejtsd ki bővebben, akkor megnézzem?
2017. okt. 24. 11:09
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
6, Nézd én nem akarom a saját ízlésemet rád erőltetni. Gátat ne a vallás dogmatikus része szabjon neked, Isten nem tiltja Hollywoodot... Van akiknek a gyomra túl érzékeny ehhez. Mindenesetre ezek a filmek nem keresztényellenesek. Mondjuk nem mintha egy keresztényellenes film megnézésétől bűntárs lennél
2017. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
mindkettőt láttam, sőt, a Brian élete az egyik ismerős papunk kedvelt vígjátéka, oda van az angol humorért. én azt mondom, miért ne? Csak annyi a kikötés, hogy az elsőhöz elegendő humorérzékkel kell rendelkezni, az utóbbihoz pedig kellő értelemmel. A Krisztus utolsó megkísértése szerintem egy nagyon jó alternatívát mutat abban, hogy milyen is emberi szemmel tekinteni Krisztusz ádozatára.
2017. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem láttam még, de a leírás alapján hasonló a Legújabb Testamentumhoz, amit viszont láttam.


Egy buta viccen nem sértődök meg, de nem is érdekel annyira hogy megnézzem. Megnézni meg szabad, ha csak buta viccnek fogod fel...

2017. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
100%

A Brian élete volt az első filmb amit DVD-n megvettem. Alapmű. A Scorsese-film eddig még kimaradt...

Ja és ajánlom minden nyitott kereszténynek Kevin Smith-től a Dogma c. filmet.

2017. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!