Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ma halnál meg, a mennyorszá...

Ha ma halnál meg, a mennyországba kerülnél? Ha igen, miért? Ha nem, mi hiányzik hozzá?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy hiszel Istenben és az örök életben. Másképp megfogalmazva, vágysz a meghalásra? Jézus ugye azt mondta, hogy aki szereti az életét ebben a világban, az elveszti azt stb. Pál apostol azt írta, hogy vágyik elköltözni és Krisztussal lenni, mert az jobb mindennél...

2017. okt. 24. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Ez így igaz, a Menny mindennél jobb.



Elfogadtam Jézus Krisztust Megváltómnak, és hiszek az Evangéliumban.



Ha meghalnék nem tudom, hová kerülnék, mert bűnös ember vagyok(mindenki az).

Ezt rábizom Istenre, majd Ő dönt. :)

2017. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Egy kicsit félre érted ezt a verset, bár vannak esetek, hogy valaki a hitéért hal meg.


Ha valaki vágyik a halálra, az nem Ismeri Istent, mert Ő az élők Istene nem a halottaké, egy halott, nem tudja Istent dicsőíteni, és szolgálni.


S ha valaki meghal, akkor a feltámadás idején fog a földre feltámadni, nem az égbe, mert Isten az embert az elhatározása szerint ide teremtette, hogy ne csak angyalai, szellem teremtményei legyenek, hanem Földi fizikai élőlényei is.

2017. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Igen.

Krisztus áldozatában hiszek,mely minden bűnömet letörli.

Nincs kétségem Isten kegyelmében.


Azért azt az időt,melyben Isten ítélőszéke előtt kell állnom,nem várom nagyon,s főként nem sürgetem.

Az élet szép,és sok dolgom van itt ebben a világban.

Nem szeretnék dolgom végezetlenül Isten elé állni!

2017. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

peter hefer:

Nem tudod?

De ha Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön (1Tim 2:4), akkor csak írt valami kézzelfoghatót a Bibliában, hogy mit kell csinálni, hogy oda kerülj?

Igen, mindenki bűnös, és a felnőtteken ez számon is kérhető. Jézus azt mondta egyes embereknek, hogy "Ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben, ahova én megyek [gondolom, a mennyország], oda ti nem jöhettek."

Szóval azon áll vagy bukik minden, hogy hiszel-e Jézusban, és a bűneid meg vannak-e bocsátva, vagy nem?

2017. okt. 24. 17:18
 5/25 A kérdező kommentje:

#3 Miért nem várod az ítéletet?

Róm 8:1 szerint "Nincs tehát már semmi kárhoztató ítélet azok ellen, akik Krisztus Jézusban vannak."

Te Krisztusban vagy? Hogy lehet Krisztusba kerülni?

2017. okt. 24. 17:21
 6/25 anonim ***** válasza:
32%
Nem hinném. Elég régóta nem gyóntam már. :D
2017. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#6 szóval a gyónástól függne? Mi van, ha bár gyakran gyónsz, de eztán elkövetsz egy pár bűnt, és elüt egy autó, mielőtt meggyónhattad volna?
2017. okt. 24. 17:28
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Amikor halálunkkor szembesülünk bűneinkkel, akkor a legegoistább keresztény is (azok, akik biztosra veszik az üdvözülésüket) úgy látja majd, hogy nem vagyunk méltóak a mennyre. Csak is Isten irgalma révén juthatunk majd be.


Nem vágyom a halálra, hosszú életre vágyom, hogy penitenciát tarthassak életem során elkövetett számtalan bűnömért.

2017. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%
Istennél a döntés, az üdvösséget senki sem veheti biztosra.
2017. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

"Ezt azért írtam nektek, akik hisztek az Isten Fia nevében, hogy tudjátok: örök életetek van." (1János 5:13).


"Titeket pedig Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, amely készen van, hogy nyilvánvalóvá legyen az utolsó időben.” (1Pt 1,5)


„Ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is.” (1Jn 2,1b‑2)

2017. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!