Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológiáról jól gondolom,...

Szcientológiáról jól gondolom, hogy egy szabadkőműves vadhajtás? Próbáltam olvasni ezzel a "vallással" kapcsolatban, de nem sokat találni róla.

Figyelt kérdés
Jelképrendszerük még ha nem is egyértelműen de valamiért nekem nagyon arra emlékeztet.
2017. okt. 25. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Ez egy sci-fi író által, pénzszerzési céllal kitalált sci-fi regény, amiből vallást csináltak.

2017. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem pedig nagyon egy vadhajtásnak tűnik.

Igen tudom az apropóját, meg a hivatalost, "nem hivatalost"

tegnap engem is megállítottak, fapofával hazudtam.

2017. okt. 25. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
nem, a szabadkőművéességnek nincs hasonló ágazata, alapvető eltérések vannak
2017. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

L. Ron Hubbard szabadkőműves volt, A Fény Testvérei szekta tagja.

A Fény Testvérei százötven éve jött létre nyugaton. Az alapgondolata a spiritualizmus, akár a felső szcientológiának. A gonosz szellemek elküldése, majd egyesülés a fénnyel.

A szcientológia felső szintjei a testre tapadó gonosz szellemek elűzése, majd a legfelső, 8. szinten szembesülés azzal, hogy az egészet csak elképzelted 250000 dollárért.


Hubbard az egyik első, ma a szcientológia által befojtott művét egy szabadkőműves társának ajánlotta.

2017. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem, a szabadkőművéességnek nincs hasonló ágazata, alapvető eltérések vannak



példát mondasz rá?

2017. okt. 28. 16:53
 6/8 T. Zoltán ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


Nem sokat találtál a Szcientológiáról?


[link]


www.szcientologianeked.com


"A szcientológia felső szintjei a testre tapadó gonosz szellemek elűzése,"


Na ezen jót nevettem! 😊

2017. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TeeRPaaK válasza:
47%

L rOn Hubi 33 kőműves volt és annak az Alaister Crowleynak volt a tanítványa aki démonokat hívott erre a földre és a sátánista vonal egyik csúcsát képviselte!


Legfőbb jelképei:

Rózsakeresztes kereszt - vagy ahogyan többen ismerik Jezsuita napkereszt!

Egyébként hivatalosan TAU keresztjének hívják és a Babiloni mitológiában szerepel mint egyike a legfőbb szimbólumoknak! - (Ugye ismerős korábbról?)

A kereszt fő szimbóluma a templomos lovagoknak, a lovagrendeknek a szabadkőművességnek és az illuminátusoknak, és nem mellesleg legfőbb szimbóluma a Keresztény vatikáni anyaszentegyháznak!!

.

A szabadkőműves piramis ill. piramisok S betűvel! :

Az S betű a Scio szóbol ered vagyis a tudást jelképezi illetve utal a Snake vagyis kígyóra!

A háromszögek az ősi kultusz előtt tisztelegnek:

A felső háromszög az uralkodás háromszöge a KRC háromszög.

K – Knowlidge vagyis tudás R – Responsibility vagyis felelősség C – Kontrol

Az alsó a fenntarthatóság háromszöge az ARK háromszög:

A – affinitás R – realitás K – kommunikáció

A piramis: Illuminátusi szimbólum! A tudászintek elkülünülését fejezi ki szabadkőműves jelkép is.

A Fleur de lis (Ízisz virága) : Ősi szimbólum a királyi dinasztiák egyik legfőbb jelképe. Erdete egyiptomi! A jelképet nem mellesleg fő szimbólumaként használja az illuminátusok egyik legfőbb szerve a SION –rend is!


E „vallást” jelenleg Los Angelesből és Sussex-ből (Anglia) irányítják!

A Sussex-i központ egyébként Rothschild tulajdon!


.

A jelenlegi vezető:

David Miscavige


Az alapító L Ron Hubbard aszisztense volt. A korai 1980-as években emelkedett vezetői pozícióba, és 1987-ben kinevezték az RTC Elnökének.

Ő tette adómentessé az egyházat! „kijavította” Hubbard munkásságát és új alapokra helyzte az egyházat! Mindenkit elsöpört és félreállított az útjából etikusnak cseppet se nevezhető eszközökkel! Amióta ő vezeti az egyházat sok korábbi magasrangú vezető tisztséget betöltő ember is elhagyta a köreit illetve kitálalat a piszkos dolgokról! Miscavige-et több vád érte szcientológusoktól, és nem szcientológusoktól egyaránt. Ezek között van családok erővel való szétválasztása, kényszerített adománygyűjtés, újságírók és szcientológia kritikusok zaklatása, szcientológiában dolgozók megalázása és fizikai bántalmazása.



Azt tudni kell erről a vallásról hogy rendkívüli módon szabályozza a tagok életét! A tagok pénzügyeiről és teljes életéről aktákat vezetnek! A Scientológus szervezetnek van a világon az egyik legjobb jogi csapata jelenleg is sok pert visznek volt tagokkal és egyéb támadóikkal!

A szervezet rendkívüli anyagi elvárásokat támaszt tagjaival szemben! Tulajdonképpen a rendszeren belül csaka akkor lehet magasabbra jutni ha minél többet fizet az ember!


A legújabb igehírdető templom 150 millió dollárból épült fel! A sussex-i központ

Belső források szerint a scientológia legfelsőbb körei valójában a CIA-hez érnek el és ugyan annak az adatgyűjtő hálózatnak képezik a részét mint a google és a facebook!

A vallást a háttérből napjainkban a B’nai B’rith cionista kőművespáholy igazgatja illetve a csoport egy bizonyos szekciója…lásd korábban Lucis Trust!

Az egyházat jelenleg a (ROTHSCHILD) elit körei pénzelik és látják el politikai munícióval!, illetve tartjá fent,a megvezetett tagok munkájával együtt!

2017. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Google-s résszel nem értek egyet, viszont a többi információt köszönöm. Igen ezek voltak a fejembe, csak már jó ideje nem foglalkozom, történelem-politológia-vallás tudománnyal, helyette mostanában pszichológia és egyéb reál tudományok ami foglalkoztatnak :)

Egyébként mikor benne voltam a témába, kb ilyen szinten végig vezettem mindent.

2017. dec. 5. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!