Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek velem azzal,...

Egyetértetek velem azzal, hogy gyakran a keresztények járatják le leginkább a kereszténységet?

Figyelt kérdés
Én magam is keresztény vagyok, de megdöbbentem azon, hogy itt ezen az oldalon hogy viselkednek egyes keresztények. Olyan szomorú, hogy még keresztenyek szájából is csak a gyalázkodás megy. :(

2017. okt. 28. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
naná
2017. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
Mutass példát, ahol egy keresztény gyalázkodott.
2017. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2017. okt. 28. 18:18
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Volt egy olyan kérdés h akik kitértek a kereszténységből azok miért tértek ki. Én leírtam a visszásságok egy részét, erre nekem jött egy frissen megtért hogy hazudok és a keresztényeket akarom lejáratni. Gondolom ha frissen megtért akkor inkább fiatalabb közösségben van, én viszont az egyházban nőttem fel és viszonylag kevés fiatal volt, inkább a középkorúak és nyugdíjas korosztály volt, márpedig a nagy hagyományos egyházakban minél idősebb korosztály annál inkább kreacionista.

A kisebb újprotestáns felekezeteknél van a korosztálytól független egységes kreacionista fanatizmus.


Egyébként drága jó vallásos nővérem szokott azzal b*szogatni hogy aki nem hívő annak nincs istene, tehát istentelen.

Én meg mondhatom neki h a hívőnek a nem hívő az ellentéte, nem az istentelen, mert annak fix pejoratív jelentése van.

Hasonlóan mint ahogy a szerencsésnek az ellentéte a balszerencsés, nem a szerencsétlen.

2017. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4, na igen, a kreacionistákrol még nem is beszéltem. Ezen az oldalon sok a kreós, es hiába mondjuk mi, hogy nem mindenki úgy gondolja, sőt a legtöbben nem úgy gondoljuk, az ateisták azzal azonosítanak minket, hogy ostobák vagyunk, és tudományellenesek, a kreósoktól meg megkapjuk, hogy álkeresztények vagyunk.
2017. okt. 28. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Nemcsak ezen az oldalon. Mindenhol. Amúgy gondolj csak bele, egy ateista hogy tudná a kereszténységet lejáratni...? :)
2017. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Mi a baj azzal a kérdéssel?

1. A kereszténység szerint, nem is.... Isten szerint a homoszexuális kapcsolat bűn.

2. Az én véleményem szerint pedig undorító és gusztustalan.


Egyik sem gyalázkodás, hanem az első Isten szava, a második pedig a véleményem.


A kreacionizmus pedig nem más, mint Isten szavának maradéktalan elfogadása. Az evolúció is csak elmélet, mégis sokan hisznek benne, te meg egy képmutató troll vagy.

2017. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Ki gyalázkodott annál a kérdésnél?

Úgy láttam az volt a kérdés, hogy ki mit gondol. Ha meg valaki nem adta áldását az azonos neműek kapcsolatára, akkor a liberális brigád rászállt.

Ennyit a szabad véleménynyilvánításról.

Ha valaki feltesz egy ilyen kérdést, vállalja azt is, hogy olyan választ is kap, ami neki nem tetszik.

2017. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

"Az evolúció is csak elmélet, mégis sokan hisznek benne."


Aha, "elmélet" meg "hisznek". Megint az van hogy nincs valaki tisztában a fogalmakkal.

2017. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Isten szerint a homoszexuális kapcsolat bűn. "


Igen, ez igaz. Viszont ettől még nem kell gyalázkodni, mindenki felé szeretettel kell fordulnunk, ahogy Jézus parancsolta.


"Az én véleményem szerint pedig undorító és gusztustalan. "

Senki nem kötelez rá, hogy nézzed, vagy cselekedj így.


"kreacionizmus pedig nem más, mint Isten szavának maradéktalan elfogadása."

Nem hinném. A teremtéstörténetet nem szó szerint kell értelmezni, hanem figyelembe kell venni, mi a műfaj, milyen korban íródott, mi célból iródott. A genezis nem egy tudományos leírás, es nem is akar az lenni.


"Az evolúció is csak elmélet". Lehet, de sok bizonyíték van rá. Mondjuk az en világnézetemet nem ingatná meg, ha kiderülne, hogy nem igaz. Hitünk szempontjából olyan lényegtelen.


"te meg egy képmutató troll vagy."

Nem vagyok troll, én hívő kereszteny vagyok, katolikus. Hogy kepmutató vagyok-e,hát igyekszem, hogy ne legyek az.

2017. okt. 28. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!