Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is felháborító?

Szerintetek is felháborító?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket hogy néhány német középiskolában tananyag megtanulni az imádkozást Allahhoz. Akiezt nem teszi azt megbüntetik.


Nem inkább azt kellene megtanítani kicsoda Krisztus, és hogy feláldozta magát a kereszten. Nem inkább azt a vallást kellene tanítani amin nyugszik minden európai ország, amire épült minden állam, amiért Istenek hatalmas épületeket emeltek?

Miért nem kell a németeknek és nyugat európának Isten? Miért dobják ki Krisztust. Szerintem a kereszténység a legszebb hit, és ezt kellene örökíteni, nem az iszlámot bevezetni.



2017. okt. 30. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

Nyilván mohamedán iskolákról van szó.

2017. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell am mindent elhinni, amit olvasol. Ha tajekozodnal, akkor tudnad, hogy zokkenomentesen imadkozni meg egy elhivatott uj muszlimnak is nehez (pontos testtartasokat kell megtanulni - itt nem csak osszeteszed a tenyeredet, meg neha felallsz a padbol -, hosszabb reszleteket, fejezeteket memorizalni a Koranbol, es mindezt arabul), nemhogy olyanoknak, akiket nem erdekel ez az egesz. Arrol nem is beszelve, hogy ezeknek a szuraknak pontos arab kiejtese van, amit szinten nehez munka elsajatitani - ezt majd a nemet tanarok fogjak megtanitani? :D szoval bovitsd kicsit az ismereteidet, mert mind a keresztenyseg teren, mind az iszlam teren meglehetosen hianyosak.
2017. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelnéd a cikket, vagy elküldenéd? Érdekel, hogy ténylegesen mi és hogyan van leírva benne, illetve mi a forrása, stb. Köszi.
2017. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az általad olvasott cikk inkább valami jobboldali manipulatív cikk lehet, amit erősen kiszíneztek.
2017. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Prókátor ***** válasza:
0%

Találkoztam a cikkel, és az oldal az utóbbi időkben valóban gyakran közöl manipulatív iszlámellenes cikkeket. Ettől eltekintve, az sem lehetetlen, hogy valós dolgokat közöltek benne. (Kicsit olyan az egész, min ha az adott lap saját magát akarná hiteltelenné tenni, majd a kamu hírek között lehozni a valós híreket, de úgy, hogy az ember már maga se tudja eldönteni, hogy valós vagy álhír amit olvas)

Európa erőszakos iszlamizációja logikus dolog … ha hitelt adsz néhány összeesküvés elméletnek (megjegyzem: több összeesküvés elméletről derült ki mára, hogy igaz volt, nem csak elmélet!)

2017. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A vallás én nem tenném kötelezővé, semmilyen szinten.
2017. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanannyira felháborító, mintha keresztény imákat kéne tanulniuk, egy NEM egyházi iskolában.

Én ateista vagyok, ugyanannyira vagyok nem érdekelt a két vallásban.

Az iskolákban egyik vallást sem, a kereszténységet sem, tenném kötelezővé. Vagy mindegyikről tanuljanak egy kicsit, vagy egyikről se.

2017. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem muszlim iskoláról van szó akkor nyilván felháborító ha muszlim iksoláról akkor meg ne járad oda a gyereked.


Ugyan így biztos nemsokára jön egy rakás triggerelt ateista h de van olyan iskola is amiben meg Jézusról kötelező tanulni, na igen de azok egyházi iskolák senki nem kényszerített, senki nem hazudodd az oktatással kapcsolatban

2017. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

"senki nem kényszerített"

Ez csak régen volt igaz, de ma már sok helyen nincs más.

2017. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Eleve az felháborító, hogy kötelező vallásoktatás van az iskolában. Vallástól függetlenül.

Ha a gyerekem hitoktatásban részesül, az azért lesz, mert ő akarja, nem azért mert valaki a bársonyszékben azt mondta. Az magánvélemény, hogy örülnék neki, ha így lenne, DE: a megfelelő közösségben, a megfelelő rendszerben, a megfelelő módon. Ezek egyike sem lelhető fel a mai magyar keresztény-állami iskolákban.

Az oktatás ismeretek átadása, és igen, fontos a kulturális értékek MEGISMERTETÉSE a gyerekkel, és igen, tudnia kell, mikor volt a mohácsi csata, hogy kell megoldani egy másodfokú egyenletet, és miért tört ki a szabadságharc. Viszont azt, hogy állami szinten van rájuk erőltetve a hitoktatás, mélyen elítélem, mert ez a kényszer alapjaiban mérgezi meg a közösséget. Vegyük észre a különbséget a kettő között.

És mindezt hívőként mondom.

2017. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!