Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim kényszerítenek,...

A szüleim kényszerítenek, hogy járjak templomba! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallás ellenes, de egyszerűen ha nem akarok, akkor miért kell elmennem? Két éve konfirmáltam, addig minden egyes istentiszteleten ott voltam, konfi napokra jártam és egyéb ilyen szarságokra, mikor egyáltalán nem vagyok hívő. Konfirmálás után már nem annyira szigoruan kell járnom, de még mindig ragaszkodnak hozzá. Sőtt, még mindig küldenek konfirmandus találkozókra, hit-napokra és ilyenekre. Hogyan értessem meg velük?

2017. okt. 31. 16:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
27%

Akkor minek konfirmáltál? Hazudtál Istennek, a szüleidnek, a közösségnek.

És gondolom nem szégyelled magad.

2017. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Nem, nincs miért szégyellnem magam. A szüleim kényszere miatt hazudtam mindenkinek. Konfirmálni se akartam, csak muszáj volt, mivel itt a családban mindenki lekonfirmált. A nővérem, unokatestvéreim is lekonfirmáltak, csak mert ezt nálunk ''illik''. Közben ők sem hisznek ebben az egészben. Hogy minek konfirmáltam? Amint az előbb is elmondtam, mert muszáj volt.
2017. okt. 31. 16:23
 3/55 anonim ***** válasza:
80%

1. válaszoló:

Elég keresztényietlen ennyiből megítélni szegénynek a cselekedetét. Mi van, ha kényszerből cselekedett? Én inkább sajnálom, hogy a keresztények nem követik Jézus Krisztust, ahogy az ő szülei sem sajnos.

Amíg velük élsz, addig sajnos elég keveset tudsz tenni, de meg kell próbálni leülni velük beszélni erről.

2017. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
83%

Én nem hibáztatlak azért, mert nem hívőként konfirmáltál. Nálunk is csomó olyan ember konfirmált, akinek fogalma sem volt semmiről, sőt, nem is nagyon érdekelte, csak hát ugye családi ünnepség, meg mert szép, meg miegyéb...Ugyanez van a bérmálással is, sokszor ez csak egy ok a családi összejövetelre. Nem mondom, hogy ez így rendben van, mert ezt tényleg felnőttként, szabad akaratból kéne tenni, nem 15 évesen a nagymama kedvéért, de sok helyen sajnos ezt elvárják.


Mit tudsz tenni? Elsősorban próbálj meg beszélni velük, hogy úgy érzed, nincs erre szükséged, ha majd lesz és akarsz, fogsz járni. Mondd meg nekik nyugodtan, hogy így semmi értelme kényszeríteniük, mert azt az 1 órát bárhol eltöltheted, ha úgysem érdekel az egész.

2017. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de itt a gond, hogy hogyan? Mit mondjak nekik? Ha megmondanám, hogy nem hiszek kitagadna az egész család. Még ilyen régimódiak sajnos.
2017. okt. 31. 16:31
 6/55 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg, hogy te nem szeretnél ennyit járni.
2017. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 Prókátor ***** válasza:
19%

Nem trollkodásból, de … földhöz vág az az idő, amit a közösségben muszály eltöltened?

Valamikor én is hasonlóan gondolkoztam (annyi különbséggel, hogy én katolikus vagyok). Engem is kényszerítettek a szüleim, hogy ha vasárnap, akkor irány a misére! De ma már örülök neki, hogy kényszerítettek, és így segítettek átt a spirituális dackorszakomon. Jelenleg, lehet dühítő számodra a dolog, de ha majd egyszer, spirituálisan felnősz, szégyelnéd magad, hogy pusztán dacból ellökted magadat Istentől, és hálás leszel a szüleidnek, hogy nem hagytak elveszni. Másrészt, mit jelent nálad az, hogy "nem vagy vallás ellenes"? Mert, ha netán ebbe beletartozik az, hogy nem húzod le az illemhelyen egy az egyben a Bibliát, benne a tízparancsolattal (ha ezt tennéd, akkor hogyan állíthatod, hogy nem vagy a vallás ellen?), akkor jusson eszedbe egyetlen tény: 4. Atyádat és anyádat tiszteld! Ebbe pedig beletartozik, hogy ha más nem, hát engedelmességből elmész az alkalmakra!

2017. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
55%
Mondd el nekik, hogy te később, a nehéz helyzetekben nem letérdelni és fejet hajtani akarsz, hanem emelt fővel szembenézni és megküzdeni a veszéllyel.
2017. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
29%
7-esnek igaza,van.
2017. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
7esnek: Nem, nem vág földhöz, DE! Heti egy óra kevésnek tűnhet, de ezalatt az idő alatt sok mindent csinálhatnék, aminek legalaább értelme lenne. Minél jobban erőltetik, annál jobban utálom ezt az egész vallást! Én már eldöntöttem miben hiszek, és ez nem fog változni, ha most kényszerből eljárok templomba.
2017. okt. 31. 17:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!