Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra a (z)...

Mit jelent számodra a (z) Szentáldozás/Úrvacsora/Emlékvacsora?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen kinek melyik

2017. nov. 1. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Úrvacsora Jézus Krisztusnak személyesen értem (is) meghozott áldozatára emlékeztet. Tudom, hogy a bűneimet csak az Ő vére tudja elfedni, Isten kegyelme az, hogy a bűneimet megbocsájtja és feledi. Továbbá az Úrral (Atyával, Fiúval és Szentlélekkel) és az Úrvacsorához megfelelő szívbéli állapotban odajáruló testvérekkel való közösséget is jelképezi, ugyanis a Szentlélek által teljes közösséget nyerünk.

2017. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az életet jelenti, egészen pontosan a Krisztusban való örökéletet.


Nem tudom az Ő szavainál jobban megfogalmazni, ezért idézem:


"Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él."

2017. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#2


Te pontosan melyikről beszélsz? - Szentáldozás/Úrvacsora/Emlékvacsora? Kiegészítenéd még ezzel? Köszi!

2017. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

A liturgiát jelenti, az egyház liturgiája erre épül.

Nekem ezektől elkülönűlő név tetszik : Kenyértörés.

Olyan szép és hiteles amikor a pap az oltárnál megtöri a kenyeret kimondja a szavakat amiket Jézus kimondott, majd a híveket is részasíti Krisztus testéből. Csodálatos

2017. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Pál apostol Krisztist idézte, amikor ezt mondta: "és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelenti a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 1Kor.11:24


Amikor részt veszek az emlékünnepen, megtartom Krisztus erre vonatkozó utatsítását, ezen kívül a részvételemel kifejezem értékelésemet azért a hatalmas szeretetért, amit irántam is kifejezett, és ez az időszak kiválóan alkalmas arra, hogy újból kifejezzem a Teremtőmnek is a hálámat, és köszönetemet a létező legnagyobb ajándékért, és azért, amit ez jelenthet a számomra, az örök életért itt a földön - ha hitet gyakorolok, és ebben mindvégig kitartok.

2017. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nehéz leírni. Az Eucharisztia szó szerint hálaadást jelent. Hála a megváltásért. Az Eucharisztiában valóságosan jelen van Krisztus és az egész liturgia az utolsó vacsora termébe visz minket és Jézus ugyanúgy jelen van közöttünk. Őt nem kötik fizikai korlátok és idő.
2017. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

Hiszek,az Újszövetség tanításában,mely szerint Krisztus egyszeri áldozata elégséges a múltban(Ószövetségben)és a jövőben(Krisztus áldozata utáni időben)elkövetett bűnöktől való megtisztításra.


Nem szükséges,sőt istenkáromló az áldozásban Krisztus testét vérét feláldozni minden nap,és a világ minden templomában.


Az úrvacsora alkalmával emlékezünk Krisztus áldozatára.A szent jegyek jelképezik Krisztus testét,és vérét,amint azt Urunk megparancsolta.

2017. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miről is szól az Úrvacsora? Jézus az utolsó vacsoráját töltötte a tanítványaival! A vacsora után:



Mat.26;

26. Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

27. És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

28. Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Luk.22;

14. És mikor eljött az idő, asztalhoz üle, és a tizenkét apostol ő vele egyetembe.

15. És monda nékik: Kívánva kívántam a husvéti bárányt megenni veletek, melőtt én szenvednék:

16. Mert mondom néktek, hogy többé nem eszem abból, míglen beteljesedik az Isten országában.

17. És a pohárt vévén, minekutána hálákat adott, monda: Vegyétek ezt, és osszátok el magatok között:

18. Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.

19. És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

20. Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.



Az Úrvacsora tehát arról szól, hogy a hívek összegyülnek, imádkoznak, hálákat adnak stb. aztán együtt megvacsoráznak és a vacsora után megbánva és beismerve megvallják bűneiket majd a pohár bort és a kenyeret körbeadják és esznek belőle az Úr Jézus emlékezetére a bűnük bocsánatára! Ez nincs felekezethez kötve egyedűl csakis a tiszta lelkiismerethez és a Jézusban való hithez!



Az Úrvacsorát a korai első századi keresztények szinte napi szinten tették! A Bibliában úgy olvashatunk róla, hogy kenyér megtörés, kenyér megszegés.



Csel.2,46. És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

Csel.20,11. Azután fölméne, és megszegé a kenyeret és evék, és sokáig, mind virradatig beszélgetvén, úgy indula el.

Csel.27,35. Mikor pedig ezeket mondá, és kenyeret vőn kezébe, hálákat ada Istennek mindnyájok előtt, és megtörvén, kezde enni.

I.Kor.11;

23. Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

24. És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

25. Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

26. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

27. Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28. Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29. Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.



Ez azt jelenti, hogy az Úrvacsorát csak is olyanok tegyék, akik képesek hálát adni Istennek mindenért, akik képesek őszinte alázatos bűnbánatra és azoknak megvallására!!! Különben ha képmutatásból vagy megfelelésből teszik semmit nem ér az egész, sőt ítéletet vonnak magukra!!!

2021. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekemvadarnap feltünt hogy a református pap nem Krisztus szavait idézte az urvacsora előtt mert megszoktam hogy a katolikus templomban Jézus szavait idézik fel az Áldozás előtt. Természetesen keresztény református vagyok, urvacsoráztam. De elég furcsán ezek.a mai urvacsorak,2016 óta nem vettem és különös hogy tepsiben a kenyerek és veszed meg a bor nem kehelyben hanem kis pohárba volt amiből ittam egy kortyot és a többit otthagytam, a többiek meg néztek. Most ki kell inni az egész poharat vagy mi? Az is gyanús miért nem Krisztus szavait idézik és el is volt ferditve. Nem tudom ez a református pap honnan találja ki. Úgy idézte hogy az én emlékezetére egyetek igyatok és nem volt benne hogy a kenyér a teste meg a bor a vére a bűnök bocsánatára. Mikor visszamentem.a párna direkt kikerestwm.a Biuabol és a három evangélium közül csak az egyikben volt benne az amit a katolikus pap feludez vagyis Krisztus teljes szavai az urvacsora kialakításáról,a másik háromban az volt amit mondott a pap hogy Pál leveleiben van. Elég gyanús ez nekem. Úgy látszik abban a templomban ferditik el a Bibliát. A 2016os urvacsorakor nem emlékszem mit mondott a pap de ott sem Krisztus szavait idézte. Arra gondoltam ki kéne találni hogy úrvacsorálva áldozzunk. Tehát kenyeret eszel meg bort iszol de közben elhinned hogy Jézust veszed magadhoz és urvacsora előtt még után a szentaldozasos imadsagokat mondod. Mert én úgy csináltam. Úrvacsorálva áldoztak vagy áldozva urvacsoráztam. Csak a kenyeret muszáj volt negragjam egy kicsit mert nagyon kemény volt. Ha legközelebb urvacsorazok, veszem a kenyeret, utána a bort és beázratom akkor nem kell rágni. Hogy tudnak olyan kemény kenyeret adni, az volna a lényege hogy ne ragjad
2021. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bibliából
2021. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!