Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan hagyjam el a vallásomat?

Hogyan hagyjam el a vallásomat?

Figyelt kérdés

Sok dologban egyetértek a bibliával de van amibe nem.Legszivesebben azt kivánnám,hogy soha ne kerültem volna kapcsolatba az egész mesekönyvel.Szinte csak a lelkiismeretem nem engedi,hogy elhagyjam.Hogy tudnám elhagyni??Volt akinek már sikerült és hogyan???Meg a halál utáni élettől félek még hogy égni fogok meg ilyenek.Valaki segítene??Csak korlátol engem a vallás és az életemet is tönkretette valamelyest.

17/F



2017. nov. 1. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

hát lehet hogy az a közösség csak a rossz amiben vagy ha ennyire tönkretett, pl volt már h valaki azt mondta szektába jársz?


ha meg el akarod hagyni fogod és nem jársz többet, nem foglalkozol ilyesmivel vagy egy másik felekezetet, vagy másik vallást választasz nyilván lelkiismereted szerint

2017. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Vallásodat nem tudod elhagyni,hiszen nincs vallásod.


Talán tartozol valamilyen felekezethez,de annak dogmái idegenek tőled,tehát nem a tiéd.


Boldog élet,a Biblia által tanított "szeretet törvénye"nélkül lehetetlen.Ezt legvilágosabban,az Újszövetségben ismerheted meg.


Ne válassz új vallás felekezetet!


Válaszd Krisztust példaképednek,akit követve boldog leszel!


A halál előtti élet félelmetesebb,mint a halál utáni,különösen,ha nem ismered azt.

Tanulj meg szeretetben élni!

Ha Krisztus követője leszel,biztos az örök életed!

A halál,csak elalvás,és a feltámadásod,az örök jólétben való felébredés lesz.

2017. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Ne foglalkozz vele aztán kész, nem kell ezt túldramatizálni.
2017. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Milyen gyülekezetbe jársz?

Miben értesz egyet, és miben nem?

Miben korlátol a vallás? Miért tette tönkre az életedet?

Először ezekre a kérdésekre kell felelned, mert lehet, hogy nem a Biblia tette tönkre az életedet, és nem Isten tette tönkre az életedet, hanem csak nem megfelelő helyről kaptál róla ismeretet.

2017. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gyülekezetbe templomba az életbe nem mennék el rendszeresen.Az egész csak a pénzről és a hatalomról szól.Magam olvasom a bibliát meg neten is bóklászok néha pár tanításért hátha jók azok is.


Amivel egyet értek:-pl a példabeszédek és a prédikátorok könyvével és azokkal a részekkel amik az emberről és társadalomról beszélnek.


Amivel nem:8000 éves földes hülyeség.

Özönvíz,laposföld,beszélő szamár és kígyó,kettényilt tenger,testvérházassággal született emberiség meg a többi hülyeség+ a bibliai ellentmondások.


Miért tette tönkre:Korlátoz az életemben a fölösleges erkölcsi tanácsaival és azt hirdeti hogy mindent tűrnünk kell....stb


A másik meg a keresztény képmutatás.Ha a keresztények Isten gyermekei előbb beállok iszlám terroristának azok erkölcsösebbek mint a kereszténynek.Egymást is marják,lekezelőek szűklátókörűek,káromkodók nem törődnek a másikkal/egoisták és semennyire nem élnek olyan életet legtöbbjük ha meg elmondom nekik ők vannak megsértődve.....Persze akkor meg már elhordanak minden xarnak

Van aki igen de az kevés.Ezért sem járok gyülikbe meg ilyen helykre.

2017. nov. 2. 04:43
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


Úgy látom,valóban nincs vallásod,amit elhagyhatnál,viszont különleges képességeiddel azt is tudod,amit nem tapasztaltál.Érdekes!.


Azért én-a te helyedben- utánajárnék azoknak,amiket ráprojektáltál a különböző felekezetekre!

2017. nov. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utána jártam és ott hagytam.De az,hogy a gyülekezetet/egyházat otthagyom az nem jelent még semmit.
2017. nov. 2. 08:21
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: úgy látom, te keresztény szeretnél maradni, csak az egyházat hagynád el.

Ennél mi sem egyszerűbb: ne menj oda hozzájuk.

Saját vallásodat úgy alakítod, ahogy csak szeretnéd.

2017. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Én azt gondolom kérdező, nem a vallás korlátol téged. Inkább az ismerethiány. A biblia nem mesekönyv, aki eszerint olvassa, semmit sem ért belőle. Aki viszont receptként használja, nagyjából semmit sem tud a vallásról és annak tanításairól. Ezt persze nem hiszi el, sőt felháborodik, de csak azért, mert nem érti meg, mit mondanak erről.


A lelkiismeretednek ehhez semmi köze. Ahhoz van köze, hogy az élet problémái néha nagyon bonyolultak, és könnyű a hitbe menekülni a magoldás helyett. Főleg, ha fogalmunk sincs, mi a megoldás. És bizony ezt a kényelmes pozíciót elhagyni félelmetes, hiszen onnantól önállónak kell lenni annak minden felelősségével. Az a félelem, amit te lelkiismeretnek vélsz.

2017. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó.Te mi vagy???Keresztény??Ateista???Sokáig hittem benne.
2017. nov. 2. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!