Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tiszaeszlári Solymosi...

A tiszaeszlári Solymosi Eszter emlékmű lényegében egy antiszemita emlékmű?

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Ha minden más eltűnt lánynak is emlékművet emelnek, akkor nem.


Minthogy ez nem fog bekövetkezni, így elég egyértelmű mire céloz az emlékmű.

2017. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Az attól függ,milyen logika szerint mérlegelünk,és milyen emlékmű készülne.


1.Zsidó szemszögből, minden zsidót ért kritika megfogalmazója antiszemita.(Pl.Ha én kifejezem,hogy nem tetszik az ortodoxok pödört pajesza,netán túl soknak ítélem az Amerikában működő zsidó ügyvédet,bírót,már antiszemitának minősítettem magam.)


2.Európai gondolkodás szerint,bárkinek lehet emlékművet állítani,ha azon nincs olyan utalás,amely más embereket egyértelműen sért.


Az viszont kétségtelen,hogy Solymosi Eszter eltűnte,és a ruháiba öltöztetett tüdőbetegségben meghalt zsidó kislány megtalálása a közeli folyóban,súlyosan terhelő gyanút vetett a megvádolt zsidóságra.


Nem gondolom,hogy minden zsidót az adott gyilkossággal vádolt zsidók elítélése,bűnbakká tenne.

2017. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

"a ruháiba öltöztetett tüdőbetegségben meghalt zsidó kislány megtalálása a közeli folyóban"


1. A megtalált holttest nem Solymosi Eszter ruháiba volt öltöztetve.


2. A holttest személyazonosságát sem tudták megállapítani, nemhogy a vallását.

2017. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem állami vagy önkormányzati emlékmű, hanem egy magánszemély által vásárolt sírhely. És szerintem lényegében antiszemita. [link]
2017. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Az idézett írásból egyértelmű,hogy civilizált értelemben a sírhely semmi antiszemita tartalommal nem rendelkezik.(Csupán ennyit tartalmaz:"Az én drága kislányom, Solymosi Eszter emlékére".)


Aki ezt antiszemitának nevezi,az nem civilizált ember.

2017. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pietrosol ***** válasza:
63%

Szia!


Egyáltalán, miért merült fel az antiszemitizmus?

2017. nov. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

3.Hsz!


A boncolási jegyzőkönyv szerint a Tiszában talált holttest,Solymosi Eszter ruhájába volt öltöztetve,és karjára volt kötözve a ruhafesték,amiért Esztert a boltba küldte,a gazdasszonya.Solymosi Eszter 11 éves volt,s a megtalált hulla 18-20 éves,ortodox zsidó szokás szerint kopaszra borotválva.A Tiszába,már holtan került a boncolási látlelet szerint.

2017. nov. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elvileg aki állítatta a sírkövet, az hitt a zsidók bűnösségében. Akkor sem értem, hogy a hitgyülisek miért látogatják.
2017. nov. 4. 07:31
 9/14 Pietrosol ***** válasza:
58%

Kérdező!


Aki az emlékművet készíttette, nem a zsidóságuk miatt érzett keserűséget, hanem, mert gyilkosok voltak.


Ismerek egy ajkai szülőt, akinek a gyermekét halálra gázolta egy gondatlan ügyvéd. A szülő nem haragszik a teljes ügyvéd társadalomra, hanem a gondatlan és felmentett gázolóra.


Továbbra sem értem az antiszemutizmust.

2017. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha milliószor lepontoztok,akkor sem vagyok hajlandó elfogadni a hazugságot.Még zsidóként sem.
2017. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!