Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményük a Tanúknak?

Mi a véleményük a Tanúknak?

Figyelt kérdés

A napokban gondolkoztam, hogy szerintem nem az a baja veletek az embereknek, vagy a keresztényeknek, hogy mást gondoltok, mint ők, hanem hogy ti:

1. Teljesen tévedhetetlennek gondoljátok magatokat és az Őrtorony szervezetet, pedig szerintem az Őrtorony szervezet sem jelenthette ki magáról, hogy tévedhetetlen, akkor ti mi alapján vagytok benne ilyen biztosak? Hiszen még az általatok támadott egyházak és felekezetek és alázatosabbak és szerényebbek.

2. Mert nem akarnának élni egy olyan Isten királyságában, mint amilyenben ti hisztek. Mert azt kell észre vennem, hogy ti egy teljesen más Istenben hisztek, teljesen más tulajdonságokkal, mint a többi keresztény felekezet.

Bevallom őszintén, a legtöbb keresztény Istenképpel és Jézus Krisztussal azonosulni tudok, viszont a Tiétekkel nem. Nem szeretnék veletek egy királyságban élni, inkább vállalnám a teljes megsemmisülést.

Ezzel a véleményemmel nem bántani akarlak titeket, csak kíváncsi vagyok, hogy ezen gondolkoztatok-e már?



2017. nov. 3. 22:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És bocsánat, rosszul fogalmaztam. Nem veletek nem élnék egy királyságban, hanem az általatok elképzelt királyságban.
2017. nov. 3. 22:03
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Mutass nekem egy olyan írást, ahol konkrétan le van írva, hogy a Jehova Tanúi tévedhetetlenek.

Ilyen kijelentést a Katolikus egyházfőre mondják.


Nézd, Isten eredetileg, egy olyan emberi társadalmat szeretett volna létre hozni, ahol béke egység, és harmónia van.

Az állatok békében éltek az emberrel és a többi állattal, és minden csodálatosan indult, és így is maradt volna, ha az első ember nem hallgat a feleségére, a Feleség pedig Sátánra.


Ez az elhatározása nem változott meg, és a szentírásban ez le is van írva, hogy újra ez a rend fog uralkodni, mert telve lesz a Föld Jehova ismeretével.

Hogy Te nem szeretnél Isten elhatározása alapján ott élni, ahhoz jogod van, Isten senkit nem kényszerít, hogy örökké akarjon élni, az Ő vezetése alatt.


(Ézsaiás 11:6–9) 6 És a farkas együtt időzik majd a báránnyal, a leopárd is a gidával heveredik le, a borjú és a fiatal sörényes oroszlán meg a hízott állat mind együtt lesznek, és egy kisfiú terelgeti őket. 7 A tehén és a medve legelészni fognak, együtt heverednek le kicsinyeik. Az oroszlán is szalmát fog enni, mint a bika. 8 A kisded a kobra lyukánál fog játszadozni, és az elválasztott gyermek a mérges kígyó üregére teszi kezét. 9 Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen, mert telve lesz a föld Jehova ismeretével, miként a vizek beborítják a tengert.


Isten szava arról szól, hogyan lesznek az égben és a Földön élők újra egy egységes imádat alatt, ahogy a kezdetekben is volt.

(Efézus 1:8–10) . . .értelemben 9 azzal, hogy megismertette velünk akaratának szent titkát. Ez jótetszése szerint való, melyet elhatározott magában 10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban, az egekben levőket és a földön levőket.. . .

2017. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mit tart arról a vallásotok, hogy mondjuk ha a gyerekünk nem választja Jehovát, akkor vele mi történik?
2017. nov. 3. 22:48
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"mit tart a vallásotok"


Nem a mi vallásunk, hanem a Bibliában Isten közli velünk, mik történnek majd.

"Én vallásom, Te vallásod....ez egy rossz beidegződés lehet.

Ez nem az kisajátított vallásom, hanem az Isten által kért imádati forma, ami egységesen mindenkire vonatkozik.


De a kérdésedre a választ, idézem Isten szavából.

Ahogy Noé idejében sem maradtak meg a gyermekek, a szüleik rossz döntése miatt, ugyan úgy lesz most is.

Ha a gyermek kiskorú, és még a szülő felel érte, akkor ezt mondja a Teremtő:

(Malakiás 4:1) . . .Megemészti őket az eljövendő nap — mondja a seregek Jehovája —, nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem ágat.


A gyermekek ugyan azt a büntetést kapják, mint a szüleik. Ezért nagy felelősség nyugszik a szülők vállán, hogy helyesen vezessék a gyermekeiket. Ezt Jehova mindig megkövetelte a szülőktől mind az Izraeliták idejében, mind az új szövetség megkötése után.

A felnőtt gyermekek pedig magukért felelnek és nem a szüleik hibájáért.

2017. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor adott esetben egyes Tanúk simán elfogadják, hogy a gyereküket vagy egy családtagjukat felemészti az örök tűz. Jól hangzik. Családbarát tartalom Jehovától. De ők hálásak Jehovának, mert élhetnek a diktatúrájában, hiszen aki nem imádta eléggé, azt megsemmisítette.

És ebben nem az a gond, hogy maga választotta, hanem mondjuk a gyerekem egy másik vallás szerint él, de ugyanúgy Istennek/Jehovának akar tetszeni, mert a szándéka megvan rá, de sajnos rossz vallást választott, de abban mindent megtesz, akkor sem üdvözülhet, mert mondjuk ő a Szentháromságban hitt. Tudom nem ezt írtad, de sajnos azok mögött ez van. Elég szomorúnak hangzik. Totál diktátor a ti Jehovátok.

2017. nov. 4. 17:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mutass nekem egy olyan írást, ahol konkrétan le van írva, hogy a Jehova Tanúi tévedhetetlenek."


Leírva nincs. De állandóan ezt sugalmazzák. Jehova tanúi azt mondogatják hogy az "IGAZSÁGBAN" vannak.


"Hogy Te nem szeretnél Isten elhatározása alapján ott élni, ahhoz jogod van, Isten senkit nem kényszerít, hogy örökké akarjon élni, az Ő vezetése alatt."


Megint félreértetted azt amit írt a kérdező!

Nem Isten vezetése alatt nem akar élni hanem egy olyan Isten vezetése alatt nem akarna élni ahogyan a Szervezet bemutatja Istent!

Nem vagyok benne biztos hogy érteni fogod ,de az ember Isten felülről való leszármazottja.

Ezt a származást állította vissza Isten azzal hogy elküldte az ő fiát a mi megváltónkat az Úr Jézus Krisztust!

2Timóteus 1:8 Ne szégyelld hát a mi Urunkról szóló bizonyságtételt, se engem, az ő foglyát, hanem vállald velem együtt a szenvedést az evangéliumért, Isten ereje által,


"Nem a mi vallásunk, hanem a Bibliában Isten közli velünk, mik történnek majd."


És akkor ismét eljutottunk a szokásos kérdésekhez.

isten mikor közli az ő népével hogy óraszámok alapján kell majd prédikálni?

Vagy mikor közli velük és persze hol hogy egy szervezethez kell csatlakozni a megmentés érdekében?

De igen a TI vallásotok mert ez nem Isten általi közlés. Hanem a mindenkori Vezető testület döntése alapján alakultak ki ezek a szokások. De sorolhatnám még a többit is! Jehova tanúi sem mentesek az emberi szokásoktól. Ezek egyike sem isten közlése és nincs is rá példa a Bibliában.


"Én vallásom, Te vallásod....ez egy rossz beidegződés lehet.

Ez nem az kisajátított vallásom, hanem az Isten által kért imádati forma, ami egységesen mindenkire vonatkozik."


A ti vallásotokban meg az egységes imádati forma egy rossz beidegződés!

Tedd meg hogy végig nézed a Biblia összes olyan igéjét ahol az egységről van szó. Utána hasonlítsd össze azzal amit neked tanítanak az egységről!

És ha van merszed az eredményeket megosztani a nyílvánosságal akkor tedd meg!


"A gyermekek ugyan azt a büntetést kapják, mint a szüleik. Ezért nagy felelősség nyugszik a szülők vállán, hogy helyesen vezessék a gyermekeiket. Ezt Jehova mindig megkövetelte a szülőktől mind az Izraeliták idejében, mind az új szövetség megkötése után."


Nem vagy képes felfogni hogy Istennek az az akarata hogy minden ember megmentésben részesüljön. Egyszerűen el sem tudod képzelni azt hogy Istennek van terve az ilyen gyermekek megmentésére is és arra is gondol hogy nekik is megadja a döntés lehetőségét.

Isten nem egy kegyetlen és vérszomjas Isten. És ebből kifolyólag megváltónk sem ilyen.

Zsidók 4:15 Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni gyengeségeinken, hanem aki hozzánk hasonlóan megkísértetett mindenben, kivéve a bűnt.

2017. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" Mutass nekem egy olyan írást, ahol konkrétan le van írva, hogy a Jehova Tanúi tévedhetetlenek. "


Megmenekülhet valaki,aki nem tartozik közétek? Az Őrtorony szerint és szerintetek nem,ezt szépen jó nyakatekerten le is írja. Akkor tévedhetetlennek hiszitek magatokat? Igen,mert rajtatok kívül nincs örök élet. Elég instabil örök élet lenne,ha egy olyan szervezet által lehetne megszerezni,aki nem hiszi,hogy tévedhetetlen. Egy tévedése miatt halnának ezren. Szóval le van ez írva,csak körmönfontan,hátha az egyszeri ember nem látja meg mögötte,hogy bizony az egyetlen igaz és tévedhetetlen szervezetnek hiszitek magatokat.

2017. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg te magad is leírtad,ennyire nem figyelsz oda a kommentjeidben lévő ellentmondásokra. Nem vagytok tévedhetetlenek,de azért bármit mondtok azt nem ti mondjátok,hanem Isten kijelentése és nem a ti vallásotok,hanem Isten szervezete. Akkor ha totálisan Isten szavait adjátok vissza,de nem vagytok tévedhetetlenek,akkor Isten téved?
2017. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

" ...ahol KONKRÉTAN le van írva..."


Ha másokon kell konkrétumot számonkérni,akkor nagyon rá vagytok bukva a szószerintiségre,ugye? De mikor én kérdezem,hogy hol van KONKRÉTAN,hogy Jézus=Mihály,akkor csak annyit kapok,hogy "nem mondom meg,keresd meg te..". Ugye azért nem olyan fontos nektek sem a konkrét leírás,amíg sumákolni meg ködösíteni kell egy tan érdekében? Bucikám,a konkrétum nem jelent semmit,ha közben sugalmazva van. Egy példa (PÉLDA,mielőtt megsértődnél rajta) ha nem mondom KONKRÉTAN,hogy utállak,de körülírom,hogy milyen utolsó ember vagy,akkor szerinted nem utállak,mert szó szerint nem írtam le? Pedig utaltam rá. (példa vége)

2017. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:

Szia


Véleményt nem szeretnék írni arról, amit az 1.és 2. pontban összefoglaltál, mert teljesen más a hitnézetünk, és az is amit vallunk. Minket nm jllemeznek az általad leírtak. Több évtizede vagyok tanú, tehát gondolom egyet értesz velem abban, én jobban tudom, és átlátom azt, miben hiszünk, és miben nem. Tőlünk idegenek ezek a dolgok, amelyről írsz, gondolom azért írtad, mert nincsen elég infód rólunk.

De, tiszteletben tartom a nézetedet, és talán nem sértő a számodra, ha tőled is ezt kérem.

Én nem tudom te melyik keresztény irányzathoz tartozol, de soha nem mondhatunk másokról olyasmit, amiről nem tudunk eleget, nem vagyunk eléggé tájákozottak. Ez sértő lehet. Neked sem esne jól, ha egy sor valótlanságot írok rólad :-)

Tisztelettel: Zita

2017. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!