Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lesznek még olyan idők,...

Lesznek még olyan idők, amikor az egyházak és a vallási élet meghatározóbb lesz?

Figyelt kérdés

2017. nov. 6. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Remélem, hogy nem. Jelenleg senki sincs vallásgyakorlásában akadályoztatva, a kormáy meg zavaróan túl is tolja ezt a mi keresztények vagyunk, az Isten segít minket. Kösz de én nem kérek belőle, aki akarja csinálja, DE ne vegye senki természetesnek, hogy mindenki más keresztény meg hívő.
2017. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Így is van kötelező hittan oktatás az iskolákban, stb. Mit hiányolsz?
2017. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Én azt gondolom,hogy lesz a társadalom vallásosabb,és babonásabb.


Az oktatás egyre kevésbe késztet gondolkodásra,s ezért az emberek egyre inkább hagyatkoznak mások (meg)vezetésére.

2017. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Már nem.Még nagyon hosszú a folyamat,de már látszik a kiút.
2017. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes téma. Ma már nem jár annyi gyerek templomba ha csak nem az iskola illetve a szülő kötelezi. De mi lesz ha meghalnak az idősek és a mai gyerekek felnőnek? Nem lesz ki aki templomba járna vagy csak nagyon kevesen fognak. Amiota van a szabadság eszmélye és a tudás azóta az ember megkérdőjelezi azt a világot ami körül veszi és a egyház hatalma gyengült. Ez igazából nemrossz, ennek hála csökkent a halálok száma mert ember életeket vagyunk képes menteni. Lásd ha nem találták volna fel: A szomszéd le essik a lépcsőn a faluba és nincs kórház a faluba. Emelet a 18-19. Században az ember jogosan fordult el a katolikus egyháztól (erre értem az inkviziciót meg azt a kapzsiságot ami az akkori egyházat jellemezte. {Reformálás lett a végén}) Ha nem következik egy kataklízmus pusztitás amiben az egész fejlett világ megszünik akkor sztem nem fog az újra egyház felemelkedni. Az egyháznak 1milliárd hive van megközelitöleg. De ebből többen nem járnak templomba mint akik járnak. Erre 2okot tudok mondani. 1. Nem érdekli őket. 2. Nincs idő rá.

Igy egy pesszimista szemlélettel maximum 150-200 évet adok az egyháznak ami összenem roskad.

Nem éri meg majd a templomokat fent tartani és max az iskolai egyházak maradnak majd meg. És ezeket úgy írtam le hogy hiszek Istenbe de a józan logikával meg gondolkodással néztem és érveltem. Iszlám vallás is úgyanezen fog végig menni majd ahogy majd ott is a jó lét meg a puszta ész beköszönt. Egyedül talán a budhizmus fog fentmaradni de az is kitudja meddig. Ezt azért irom mert ott maga a természet szeretettére tanitják az embert és a reinkarnálodásra. Ami közvetlenebbül nekem jobban tetszik hogy itt a föld és tegyél vele amit akarsz, ami talán egészségesebb lehet a többi nemzedékre nézve. Köszönöm aki elolvasta, ha valaki akar erről beszélni az írjon nekem nyugodtan privit.

2017. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!

Mit hiányolsz?

Igazából a tudatlanság és a kilátástalanság viszi az embereket a vallás felé. Normális és jó életnél nem igazán lesznek hívők.


Szóval: melyiket szeretnéd?

A tudatlanságot, vagy világháborút, világkatasztrófát?

Vagy esetleg megint egyházállamot, vagy Sariát?

2017. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Aki hívő, az miért lenne tudatlan, ostoba, megvezetett? Mindig ezt kapjuk az ateistáktól, holott ez nem igaz. A hívők mért lennének buták, ateisták közül is találkoztam már nagyon hülyével. Ez nem hit kérdése.


Kérdező, én remélem, hogy igen. Ezért imádkozom, hogy Európa újra magára találjon, és az emberek megismerhessék és újra felfedezhessék az élő Isten szeretetét.

2017. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

"Mindig ezt kapjuk az ateistáktól"

Most speciel egész mást mondtam, de igazad van. Tényleg nem értetted meg azt sem, amit mondtam.

Szerintem próbáld meg még egyszer.

2017. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tartom butának őket inkább csak furának, mert van sok okos ember aki hívő... Mert ha okos igazán elgondolkodhatna a dolgokon.

Részemről az egyház nem más mint egy kegyetlen jó üzlet és háttérhatalom. ( Volt. )

2017. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha jön az iszlám uralom, akkor mindenképpen.

Ha csak egy élő beszélt nyelv marad, akkor is.

Lehetnek még más lehetőségek is.

2017. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!