Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Hitgyülis vagyok az nagy...

Ha Hitgyülis vagyok az nagy baj ha ilyen zenét hallgatok?

Figyelt kérdés
Imádom a Depeche Mode Personal Jesus című számát.

2017. nov. 7. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Irj a mazsihisz-nek es kerdezd meg.
2017. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
A zenei ízlésed még megpróbál a normális élet felé terelni... így látom.
2017. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen zenét hallgatsz.
2017. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Ahelyett,hogy más emberek tanácsaira hallgatnál,kérdezd meg Istent,vagy gondolkozz el rajta,hogy Jézus "szabad idejében"hallgat-e olyat!
2017. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Jézus korában még nem volt olyan. ;)

És a Jehova Tanúin kívül senki nem gondolja, hogy már visszatért, mert leírta a Biblia, hogyha majd visszatér, azt minden szem látni fogja. Majd akkor megkérdezzük, hogy hallgatna-e.

2017. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem Jézus hallgatja, plusz még a prodigy poision című száma a kedvence.


https://www.youtube.com/watch?v=ZHW8zBe_ZOQ

2017. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem, te miben hiszel, ezért szerinted elítél-e téged Isten, esetleg másnak joga van-e elítélni emiatt téged; amúgy tényleg jó szám, szerintem jó ízlésed van. Szóval , ha a te, saját, személyes hited nem tartja bűnnek , vagy mittudomén, Isten se akarná, hogy egy zenehallgatás miatt legyen bűntudatod. Hidd el, örül, hogy jól érzed magad; és ha neked az adott zene kedvedre való, akkor hallgassad csak; hogy mit hallgatsz az most egy másik kérdés; amúgy majd megnézem ennek a számnak a szövegét, nem tudom, hogy már néztem-e, de én is szeretem ezt a számot, mert nagyon jó.
2017. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,megszabnia nem szabadna egy gyülekezetnek,hogy mit hallgass,max véleményük lehet. Nálunk sem tiltják nekem,hogy dubstep-et hallgassak,de ha lejátszanám nekik,azt akár kínvallatásra is használhatnám,annyira nem szeretik :D
2017. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6-os válaszolónak: Tökéletes vágások, zseniális videó! A Szent Szellem mozgatja a hívőket a Prodidzsáj egyik legjobb nótájára. Ettől még a halott csontok is életre kelnek, nem vitás!
2017. nov. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudok angolul, így nem tudom, hogy miről szól. De ha magyarra fordítva keresztényként vállalható a szövege, akkor nem baj, ha hallgatod. Nemcsak keresztény zenéket lehet hallgatni. Az azonban tuti, hogy előbbre nem visznek a hitéletedben, bizonyos dózis felett inkább elhajtanak a hittől. Persze ha mondjuk az AC/DC-től a Hells bells lenne a kedvenced, akkor mást mondanék.


Nekem régen a Jézus Krisztus Szupersztár volt az egyik sokat hallgatott kedvencem. Akkor még fogalmam sem volt a bibliai hitről. Mivel azonban nem összeegyeztethető a mondandója a keresztény hittel, ma már nem hallgatom, noha zeneileg kifogástalan. Hasonlóan vagyok a Hairrel. Valaha szerettem, ma már bottal sem piszkálnám meg. De hogy tilos lenne, az túlzás. Pál apostol szerint mindent szabad, de nem minden használ. Bizonyos zenék egyáltalán nem használnak. Lehet, hogy az általad említett számmal semmi probléma, de biztos nem vagyok benne. Remélem azért azt, hogy imádod, nem kell szó szerint érteni, mert az már felettébb aggályos lenne.

2017. nov. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!