Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tele van a gépem illegálisa...

Ha tele van a gépem illegálisan letöltött szoftverekkel, filmekkel, zenékkel, akkor bűnt követtem el Isten szemében?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Loptal, tehat igen.
2017. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
6%
Az első hülyeséget mond mindenkinek tele van:)
2017. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak isten szemében. IP alapján már úton van a TEK.
2017. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
attól még hogy mindenkinek tele ven ez tényleg lopás, nekem si tele van de loptam már a hagyományos értelemben is, loptam ovis koromban játékot loptam felnőtt koromban könyvet, a legtöbb ember szintén lopott már ebben a kalsszikus értelemben is de attól az még csak lopás, nem vagyok rá büszke, sőt tudom hogy rossz dolgot tettem akkor is amikor letöltöttem valamit
2017. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy például nekem is, de ettől még lopás sajnos. Igaz ebben az esetben nem károsítunk meg olyan formán másokat, mint egy rabláskor.

Bár hogy enyhítsek egy kicsit a lelkiismereteden, minden itthon vett adathordozón van egy beépített díj, ami az Artisjus egyesülethez kerül. Mivel arra számítanak már eleve, hogy te majd torrentezni fogsz. A befolyt összegből elvileg a művészeknek kéne adniuk.

Noha nekem ez bűzlik inkább a lopás szagától.

2017. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy mindenkinek tele van, még bűn.


Nyolcadik parancsolat: "Ne lopj!"


Lehet csűrni-csavarni, hoyg ezt nem úgy érti Isten, meg az eredeti szövegben ilyen-olyan szó áll, meg Magyarországon nem is bűn az ilyesmi.

De attól lopás marad és a tízparancsolat megszegése. Ennyi.


Szerencse, hogy én nem vagyok vallásos.

2017. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Nekem semmi illegális nincs a gépemen, sem program, sem videó vagy zene.
2017. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Igen, mindenki csinálja, de attól, még lopás. :(


Vicces, mert keresztény zenéket is szoktam letölteni, de tudom, hogy nem lenne helyes.

2017. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%
Isten adta a gepet, netet, lehetoseget. Csak nem akkora gyoker, hogy csunyan nezne a hasznalatat. De nyugalom, ha zavarja megdob egy villammal :)
2017. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Mi az, hogy mindenki csinálja ? Pl. én és tesóim nem. Természetesen szüleink sem és minket is így nevelnek. A tolvaj az tolvaj, mindegy hogy szoftvert lop-e vagy csokit. Attól hogy nincs pénzem pl. luxus kocsira, nem fogom ellopni a boltból. Ugyanígy pl. az Adobe Photoshop programot sem töltöm le. Szerintem qrva undorító szokás. Van egy csomó legálisan ingyenes könyv, játék, zene. Az eszem megáll akkoris, amikor egy 200 Ft-os Android alkalmazást is letorrenteznek. Kár, hogy Magyarországon még nem vezették be a büntető csekket ilyenért mint pl. Németországban, hamár sok magyar szülő nem tudja erkölcsösre nevelni a gyerekeit.
2017. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!