Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Eszetekbe...

Jehova tanúi! Eszetekbe jutott már az valaha is hogy tévedtek a szervezetet elhagyókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Figyelem azt írtam hogy elhagyókkal nem pedig azt hogy kiközösítettekkel. Ugyan is nem az erkölcsi okokat firtatom azok vitán felül állnak.

Hanem azokról beszélek akik azért hagyják el a szervezetet mert azt állítják hogy nem az igazságot tanítja az Őrtorony.

Gondoltatok már arra hogy igazuk van és hogy azért fordulnak el a szervezettől mert nem az igazság van ott?


2017. nov. 10. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Hát ez jó. Az igazság ismeretlen. Az emberek Istene a saját EGÓjuk. "èn-jük"
2017. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Aki mély hitben él, azt képzeli/hisz, hogy az ő igazsága a legnagyobb, az ő hite az egyelen igazi.

Akik osztoztak hitében, aztán elhagyták azt, bármilyen hitben élők tévelygőknek tartják őket.

.

Ehhez még csak Tanunak sem kell lenni.

Ha bárkiről azt hiszem, hogy osztja nézeteimet, tudunk közösen gondolkodni/tenni, aztán kiderül, hogy mégsem, azt fogom mondani benne tévedtem, bár ugyanakkorát magamban is.

2017. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt Jehova tanúja nem fog választ adni.

Az én családom fele az ( mi kiléptünk (én még csak 4 voltam akkor aztán kitagadtak de kit izgat) és pl senki sincs fent facebookon vagy bárhol máshol. Az unokatesóim olyan 20-25 évesek de nincs fent senki a családból.

Szerintem nem is használhatnak internetet ilyesmire.

2017. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Sok a téves tanítás, félre magyarázás. Aki olvassa a Bibliát (nem az övéket) és kicsit gondolkodik, az hamar rájön, hogy sok minden nem felel meg az általuk tanítottaknak. Nem hiszem, hogy túl sokan gondolkodnak azon, hogy hátha igazuk van azoknak akik elhagyják a szervezetet. Bár találkoztam már olyan Tanúval aki őszintén bevallotta, hogy vannak fenntartásai és, hogy ezzel sem ért egyet meg azzal sem, de..... De marad, mert 20 éve tag.

Kedves Kérdező! Ha Jehova tanúja vagy/voltál, ne bánd egy percig se, hogy már nem tartozol a szervezethez, ha őszintén keresed Istent akkor innen kezdve csak jobb lesz az életed. Egy ideig hiányozni fog a megszokott közösség, a kötelező szolgálat, de máshol is van közösség és rengeteg nem kötelező szolgálat létezik, nem csak prédikálásból áll a keresztények élete, hanem sok minden másból amivel segíthetünk valakin.

2017. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Nem jutott eszembe.

Továbbra sem értek egyet az állításoddal.

Hogy Ők azt állítják, az egy dolog.

Egyébként vannak más egyházak vallások, amikben ugyan ezt mondják azok akik elhagyják azt.

2017. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Hát ez jó. Az igazság ismeretlen. Az emberek Istene a saját EGÓjuk. "èn-jük""


Egy Jehova tanúja számára nagyon is elképzelhető hogy az igazság ismeretlen. Mert hol ez az igazság hol az az igazság a szervezeten belül.


"Aki mély hitben él, azt képzeli/hisz, hogy az ő igazsága a legnagyobb, az ő hite az egyelen igazi.

Akik osztoztak hitében, aztán elhagyták azt, bármilyen hitben élők tévelygőknek tartják őket."


Ezt nagyon szépen megfogalmaztad. De engedj meg egy apró kiegészítést! Vannak kivételek. Nem minden esetben tartják az illetőt tévelygőnek mert vannak úgynevezett testvéregyházak. Akiknek a hívek egymással igen csak jó kapcsolatban vannak sőt közös igehirdetéseken is részt vesznek vagy más egyéb programokon és nincs közöttük ellenségeskedés. Békében megvannak egymás mellett.


"Egyébként vannak más egyházak vallások, amikben ugyan ezt mondják azok akik elhagyják azt."


És téged mint Jehova tanúját mennyire érint hogy más egyházak tagjai mit állítanak egyházukról vagy vallásokról?

2017. nov. 10. 23:14
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

Nem érint semmilyen módon.

Csak azért említettem meg, mert ismerek olyan személyeket, akik elhagytak egyházakat mondván, nem ott van az igazság.


Igyekszem szilárd alapokra építeni a hitemet a Biblia alapján.

Nincs okom elhagyni Jehovát, vagy hátat fordítani Neki.

2017. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem érint semmilyen módon."


Nos ezt sejtettem és ezért is érthetetlen számomra hogy felesleges információkkal miért tereled el a lényegről a figyelmet.


"Csak azért említettem meg, mert ismerek olyan személyeket, akik elhagytak egyházakat mondván, nem ott van az igazság."


De most nem más egyházak tagjairól van szó a kérdésemben. Hanem konkrétan azokról akik a tanúkat hagyták ott és nem erkölcsi okból kifolyólag ez nagyon fontos. Maradjunk a lényegnél bármennyire is nehezedre esik!


"Igyekszem szilárd alapokra építeni a hitemet a Biblia alapján.

Nincs okom elhagyni Jehovát, vagy hátat fordítani Neki."


Ez megint olyan információ aminek semmi köze a kérdéshez. Te ezt direk csinálod hogy figyelemelterelő dolgokat írsz. Ha nem akarod elhagyni a tanúkat akkor nem esel bele abba a kategóriába amit felvázoltam. Tehát a kérdés nem rád vonatkozik a te saját döntésed az nem lényeges.

A kérdésem az volt hogy gondoltad e azt hogy aki elhagyja a szervezetet az lehet hogy jól teszi? Akkor így személyesen neked fogalmazva meg a kérdést hátha így jobban megfogod érteni. És ne magadról írj! Hanem arról hogy mit gondolsz erről vagy mit gondoltál illetve gondoltál e ilyesmit.

Ha nem megy vagy nem érted mire vagyok kíváncsi akkor inkább ne is írj felesleges infót.

2017. nov. 11. 00:48
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Mit gondolok róluk?


Őszintén sajnálom Őket. A Bibliában leírt többféle földhöz, talajhoz hasonlítanak a szívállapotuk, de nem a jó földhöz.

Vagy sziklás talaj, vagy útfélre esett a mag, vagy tövisek közé hullott a mag.

2017. nov. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Persze hogy eszembe jutott. Húsz éve keresztelkedtem. A családomban van vén is, kiközösített is, aki világihoz ment férjhez, úttörő, minden.

Volt már, hogy meginogtam, hogy az Őrtorony Társulatnál van-e az igazság. Pl. a szívem megszakadt, mikor a BBC-n olvastam a Tanúkat érő pedofil-botrányról. Szörnyen kiábrándító volt, hatalmasat hibáztak a testvérek. Nem tudom, hogy számolnak el a lelkiismeretükkel vagy hogy Jehova megbocsát e nekik.


Minden nap olvasom a Bibliát. Pál leveleit nagyon szeretem, hisz képet ad az első századi keresztény gyülekezetről. Ott is történtek olyan elborzasztó dolgok, amik a világban sem.

Elvitathatatlan tény azonban az összetartás, az hogy katasztrófa helyzetben azonnali, önfeláldozó segítséget nyújtanak a testvérek.

Egyedül álló a világméretű prédikálás, a katonai szolgálat megtagadása, a vér elutasítása, a felnőtt keresztelés, a szentháromság tagadás. Ezek összesége meggyőz arról, hogy nincs jobb vallás, kevesebb hibával. Így jó helyen vagyok.

2017. nov. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!